Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár

Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   143 / 143
(#) Lazac85 hozzászólása Szept 25, 2017 /

Sziasztok!
Riasztó bekötésével vn problémám, pontosabban a központi zár vezérlésével. Az auto egy 2005-ös évjáratú Ssangyong Rexton. Gyári központi zár van benne, távirányító azonban nem volt hozzá. Próbálom kikeresni a záró, illetve a nyitó szálat ami a motorhoz megy. 5 vezeték megy összesen a motor felé, abból 2 együtt, es tőle “elkülönülve” 3, gondolom a 3 vezekékből álló köteg kell nekem. Ebben van egy fehér, egy zöld, es egy fekete vezetek. A próbalámpa csipeszét testre kötöttem, es a másik felet a vezetékekhez érintettem szepen sorban. Eredmény: feketére testet adva nem történik semmi. Zöldre testet adva kinyit (ha alapból le van zarva a központi zar), fehérre testet adva kinyit, es akkor is próbál nyitni, ha nyitva van...tehát ket szálra is nyit, de egyre sem zár. A fekete vezetéket es a fehér vezetéket egyébként probalampaval összekapcsolva szinten nyit, es fehéret a zölddel összekapcsolva szinten nyit...próbáltam pozitívat kapcsolni a vezetekekre, de akkor sehol nem történik semmi. Van valami otletetek?
(#) uniman válasza Lazac85 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

A drótok másik végét meg bekötve hagytad vagy le van húzva a vezérlőről ?
(#) Lazac85 válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Bekötve vannak, mármint, ha az auto gyári vezérlőjére gondolsz! A riasztó vezérlője még nincs bekötve.
(#) Lazac85 válasza Lazac85 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Annyit közben kideritettem, hogy a fehér vezetek a nyitó szál, a zöld fekete pedig a záró szál. Es negativat kapcsol. De a zöld fekete nem zar...hanem nyit, ha kézzel előtte lezártam a központi zárat. Csukott ajtónál próbálkozom, tehát az ajtokapcsolo sem kavarhat be.
(#) lastewer hozzászólása Nov 11, 2017 /

Sziasztok!

Univerzális kp zárat akarok beszerelni egy Citroen C3-ba. Van benne egy gyári , működik is. A bal első ajtót szétszedtem és a kp zár motorjára menő vezetékekre hiába adok testet , az nem zár le egyik vezetéken sem.(Egy izzón keresztül testelem).

Mielőtt jönne a kérdés, hogy miért szerelek be még egyet, ha működik , azért , mert ez riasztós.

Ugyanezt megcsináltam az izzon keresztűl,csak pozitívra , de akkor sem történik semmi. Kérdés miért?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Következő: »»   143 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 22. Sze
15:44:32
Jelenleg 346 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu