Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   443 / 443
(#) fgyj válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 12, 2017 /

kristikoma, hány wattos huzalellenállás kellene oda?
(#) Janó bácsi válasza fecameca hozzászólására (») Jún 12, 2017 / 1

A hibát rendszerint ott követik el, hogy katód-dióda között próbálják leégetni. AZ UBL-eket a jobb oldali, a dióda kivezetéshez közelebbi fűtés kivezetés, és a két dióda kivezetés között kell kiégetni. Én egy hál. trafó anód kivezetéseinek két szélével (kb 600V!) szoktam leégetni, látványos szikrázás a kísérő jelenség. Még egy UBL sem ment így tönkre, és általában nem jön vissza a zárlat. Sokat csináltam így annó, de lehet hogy csak szerencsém volt.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Jún 13, 2017 /

Ha jól rémlik, 10W-os jó lesz.
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 13, 2017 2 /

Ez olyasmi mint a képcső regenerálás,én egy külön trafót készitettem erre,leágazások 500,600,700,800,900 voltal,csak a bunkóknak életveszélyes,sokkal kevesebb mint az autóvezetés,persze kezdőknem nem ajánlott,én a régi delta fáradt képcsöveket regeneneráltam nem mindig sikerült sokszor visszatért az előző állapot,vagy kukába került a képcső
(#) killbill válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 13, 2017 / 1

Idézet:
„csak a bunkóknak életveszélyes”
Ezt megis hogy gondolod?
(#) fgyj válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1

Nem ártana meggondoltabban fogalmazni!
(#) cua válasza killbill hozzászólására (») Jún 14, 2017 1 / 1

Probaltam elkepzelni, ahogy valaki ezzel a modszerrel dolgozik es kozben a 'bunkok' sorra halnak a kozelben..?!
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Jún 15, 2017 /

Nem kell úgy megsértődni,egyáltalán nem céloztam senkire ebben a topic-ban,tisztelem az összes kollegát.
(#) Janó bácsi válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 16, 2017 / 2

Nem kell mindíg mindenkit feleslegesen és értelmetlenül kritizálni, lenézni, csak azért, hogy szerepeljél nem kell marhaságokat írni, akkor nem fog senki megsértődni.
(#) fecameca válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 16, 2017 /

Oda se neki, ha úgy vesszük, én is egy kicsit OFF voltam, mert az én praxisomban már csak az ECL86 volt az, amiben folyton zárlat keletkezett. Attól épp nem árt tudni, hogy az UBL21-nél nem a pentóda volt a beteg, hanem a diódás rész.
(#) FeketeVipera hozzászólása Jún 18, 2017 /

Sziasztok! Annyira nem muzeális még, bár valószínűleg ma már nem sűrűn használják. Egy lomtalanításkor találtam az alábbi hálózati frekvenciamérőt. Akkoriban, még boldogult ifjúkoromban terveim voltak a tekercsével, emiatt szétszedtem. Most helyreállítanám, mert nagyon tetszik a működési elve, viszont se a pontos nevét nem tudom ennek a laprugós rezegtetésnek, se kapcsolási rajzom nincs hozzá. Rendkívül egyszerű szerkezet, ha jól emlékszek; 3-4 jópár wattos huzalellenállásból állt az egész kapcsolás a tekercs előtt. Gondolom valami feszültségosztó volt. Valaki megmondaná a pontos nevét, és esetleg ideszúrna egy kapcsolási rajzot is, ha tud? Köszönöm előre is, minden jót!
(#) mrbini válasza FeketeVipera hozzászólására (») Jún 18, 2017 / 1

Próbáld így
Nagyon tetszenek ezek a szerkezetek
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2017
(#) FeketeVipera válasza mrbini hozzászólására (») Jún 18, 2017 /

Világbajnok, köszi!
(#) Kera_Will válasza FeketeVipera hozzászólására (») Hé, 9:09 /

Rezgő nyelves frekvenciamérő.
Röviden: Minden nyelv / rugó mechanikai mérete az adott frekvencián rezonanciát ad, ez fizikai elmozdulással jár, nagyobb kitéréssel fog mozogni.
(#) Kera_Will válasza FeketeVipera hozzászólására (») Hé, 9:11 /

Okosabban vibrációs műszernek hívják:
wikiben írják róla elvi rajz is van
(#) Gafly válasza FeketeVipera hozzászólására (») Hé, 10:55 /

Amire még ma is jól használható: Áramfejlesztő (aggregátor) fordulatszámának beállítása/ellenőrzése.
Következő: »»   443 / 443
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 25. Vas
1:57:56
Jelenleg 52 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu