Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   497 / 497
(#) ToBar hozzászólása Hé, 21:24 /

Egy kicsit megkésve, de szeretném kifejezni hálás köszönetemet mindannyiuknak, szíves segítségükért!
Kaptam a Röltexben az eredetivel megegyező minőségű viaszolt zsinórt.(szombat esti kikapcsolódásként megfejtettem a gyári leírásban tengelyesen tükrösen közölt rajz szerint a húrozást.)
Az elkót kicseréltem.
Csodajól működik.
Beteljesült egy gyermekkori álmom!
Nagyon köszönöm Nektek!
(#) ToBar hozzászólása Hé, 21:32 /

Illetve, volna itt egy kérdésem, mert korábbi hozzászólások alapján rádiókon kívüli készülékek is szóba jöhetnek...
Van egy gramofonom.
Egy kicsit szétszedtem már, mire lefotóztam, hogy kitisztítsam a motorját.
De az volna a kérdésem, hogy a képek alapján, volna-e valakinek ötlete, hogy mikori és milyen gyártmányú készülék lehet?
Illetve, hogy e illeszkedjék a hobbielektronika témakörbe, kiváncsi volnék, hogy vajon jó lehet e a belőle kiszedett változtatható ellenállás (nem vagyok benne biztos, hogy az) kristálydetektoros rádióba tekercs gyanánt.
Gondolom, valaki elektromos motort szeretett volna bele a rugós helyett és fordulatszabályozó gyanánt szerelhette bele.
De mivel rugós motor van benne, kiszerelném.
Valaki felismer róla valami támpontot?
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:35
(#) ToBar hozzászólása Hé, 21:35 /

Képek a csonka "elektronikáról".
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:35
(#) ToBar hozzászólása Hé, 21:36 /

Egyetlen jelzés rajta.
M V Führer Wien
(#) Ferenc 47 válasza ToBar hozzászólására (») Kedd, 14:07 /

A huzalpotméter Telefongyári alkatrész. Rajta van a TRT jelzés. Talán 400 Ohmos? Ez biztosan nem eredeti alkatrész!
(#) ToBar válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Kedd, 14:50 /

Köszönöm! 500 Ohmos. Szép selyemfonatú vezetéke van, és úgy beleszegecselte valaki a fába, hogy nem is szedem ki, csak magát a műszert.
Vajon el lehet szépen tüntetni a doboz tetejéről a lyukat?
És ez a huzalpotméter jó lehet detektoros rádióhoz? (Csak a kristálydetektor van meg hozzá, meg a fejhallgató...)
(#) tdi75 válasza ToBar hozzászólására (») Kedd, 15:16 /

Nem hinném hogy jó lenne, bár vannak érdekes dolgok.
De én a helyedben inkább csinálnék egy rezgőkört a detektoroshoz.
(#) Janó bácsi válasza ToBar hozzászólására (») Kedd, 17:01 /

A detektoros rádió külső áramforrás nélkül működik, ezért törekedni kell a minél kisebb veszteségű, minél jobb alkatrészek használatára. Ezért egy nagy jósági tényezőjű légmagos tekercset kell gyártani hozzá. A pot méter ellenállás huzalból készül, ami a magas frekvenciát nagyban csillapítja, ezért semmiképpen sem alkalmas hangolt alkatrésznek. Úgy viselkedik, mint ha a tekercsel egy 500 ohmos ellenállást kötnénk sorba, amin elvész a jel nagy része.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 17:05
(#) ToBar válasza Janó bácsi hozzászólására (») Kedd, 18:23 /

Köszönöm szépen!
Akkor maradok a pvc cső, zédrót verziónál.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Csü, 9:39 / 8

Folyt: Tartozom egy szigorúan bizalmas vallomással. Ifjú műszerész korom óta szívből utálok mindent, amit Philips-nek hívnak. Ebbéli meggyőződésemben ez a magnó, még csak ráerősített. Az egy nagyon enyhe meghatározás, hogy nem kifejezetten szervizbarát. Természetesen szét kellett szedni a mechanikát, mert minden mozgó alkatrész, tengely, csapágy be volt sülve. Ki kellett mosni újra zsírozni. De semmit nem lehet úgy szétszedni, hogy ne kellene legalább a készülék felét szétbontani. Minden, minden fölé van építve, ráadásul egy része nem csavarozva, hanem szegecselve van, mint ha örök időkre rakták volna össze. Például a szinte leg gyakrabban romló alkatrészt, a pot métert is csak úgy tudtam kivenni, hogy mögüle a fél elektronikát kiszedtem kiforrasztottam meg lefúrtam a szegecselt részeket, De ugyan ez volt az elkóval is, azt is örök időkre szánták beszegecselni. Mindegy, már készen van, rá ment majd egy hét, most már szépen működik. A többi a képeken.
(#) zolika60 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Csü, 14:04 /

Szép munka. Volt egy sanda gyanúm, hogy munkás darab lesz.
(#) hobbyjani válasza ToBar hozzászólására (») 13:40 /

Az gyermekkori álmom egy ilyen fajta rádió volt,mikor még hat éves voltam,nem lehetet megvenni mert méreg drága volt,most ha be akarnám telyesiteni,megint méreg drága mert múzeális.
Következő: »»   497 / 497
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu