Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   219 / 298
(#) Bakman válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 2, 2017 / 1
 
100 nF-os kondenzátort nem neveznék puffernek, félreérthető.
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2017 / 1
 
Akkor hidegítő, na
(#) Epu2 válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
A 7812 halálát valami egyéb hiba nyírta ki. Ennek az elektronikának nem lenne szabad még komolyabban melegíteni sem. A nyomogomb zárt érintkező mellett azért nem töltött, mert a töltéskikapcsoló határértéke rosszúl van beállítva, vagy hiba van az áramkörében. Töltére elég 16 V-ot adó trafó, ha nem zavar, hogy a töltés végén csökken a töltőáram.
(#) Doky586 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Én az egyszerű bolti HB1206 töltőmhöz ezt építettem meg. (lásd lent)
Az aksihoz menő vezetéket lecseréltem jó vastag hangfalkábelre mert különben túl hamar fejezte be a töltést (nem akartam 4 eres mérést). Emiatt tettem be a C2-t is (mert volt otthon), de ez valószínű felesleges. Olyan egyszerű hogy nyákot se csináltam neki csak összeforrasztgattam az alkatrészeket.

A gyári töltő szintén 20Vpp -t ad ki magából (műszerrel 14V átlag mérhető) és semmi se korlátozza a töltést, ezért rajtafelejtve felforralná az aksit, de ezen egyszerű védő elektronikával mostmár tökéletes. Az egész belefért a gyári házba szerencsére.
14.7V a relé meghúzófeszültsége (tized volt pontossággal).
(#) sanyam71 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Köszönöm a segitségeteket megkeresem mi okozta a hibát a 7812-öm és cserélem az alkatrészeket
(#) Picipityu válasza Picipityu hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Ma jutottam el odáig, hogy foglalkozzak az aksitöltővel.
Úgy néz ki, hogy működik, de tényleg csak akkor van a kimeneten feszültség, ha aksi van rákapcsolva.
Nagyon szépen köszönöm Uniman és Erbe segítségét!
(#) mr.Cara hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
A tirisztor körében az 500K poti mit csinál ?
(#) proli007 válasza mr.Cara hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Hello! "Szabályozza" a tirisztor gyújtásszögét, így a töltőáramot is.
(#) mr.Cara válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Akkor jó, hogy kivezettem az előlapra... Köszi !
(#) Chipmunk1960 válasza mr.Cara hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Igen ez a jobbik megoldás a 2 féle SCR-es töltő közül! Mindenképpen , mert úgy be tudod állítani a kívánt áramot az akkumulátorhoz. Arról nem beszélve, hogy a tirisztor "szaggatása" jó hatással van az esetleges szulfátodás, "visszaépítésére.
(#) kaqkk válasza vargaf hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Tényleg ! Benéztem
(#) Doky586 hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Sok olyan eszközöm van amibe 3db ceruza-akkumulátort (v elemet) kell tenni.
Ti hogy oldjátok meg a hármasával lemerülő aksik töltését? (kb hetente kell újratölteni)

Az aksitöltőim vagy 2db vagy 4db ceruzaaksit tudnak tölteni. Az egyik feltöltött aksit tegyem be a töltőbe a páratlan aksi mellé tőltéskor..?
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nekem pl. olyan van, amibe 4 db -ot lehet tenni, de egyesével tölti. (AA, és AAA is) Akár egyet is lehet bele tenni. Valami okos töltő, mert impulzusokkal tölt, az akku.hu -ról vettem.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nekem valami ehhez hasonló olcsó van: (kép)

Ha újat kell vennem akkor se szeretnék 1-2eFt nál többet kiadni érte, hiszen a üzemeltetett eszközök se érnek többet ennél (lámpák)
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) vargaf válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Egy hasonlót kell venni mint a mellékelt képen van. 1-6 darab tölthető egyszerre, eltérő típusú és kapacitású is lehet benne egy időben.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Pedig nagyon is megéri intelligens töltőt venni. Az akkuk élettartamát elsősorban a használat mikéntje befolyásolja, amiből igen nagy részt tesz ki a töltés. Lehet, hogy a lámpák ennyit érnek de ha kéthavonta veszel új akkumulátorokat, gyorsan veszteségessé válhat a teljes mutatvány.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nekem is van egy 'procivezérlésű' gyorstöltőm ami figyeli a töltöttséget és 700mA-el tölt, de ebbe is vagy 2 vagy 4db tehető. Úgy vélem nem kíméli jobban az akkukat mint az egyszerű 70mA-el töltő de nem leállítós típus.

Szerintem ha idejében (kb 16 óra) kihúzom az olcsó töltőt akkor azzal jobban kímélem az aksikat mint a processzoros gyorstöltővel..
(#) Doky586 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Más: Azt hogy csinálod hogy az általad becsatolt kép megnyitható külön lapon..??
Az általam becsatolt pedig nem.
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Egyik sem jó. Processzoros, cellánként töltő, a kapacitás tizedével is tölteni tudó töltőt kell venni.

A gyorstöltés vagy a több cella soros töltése mindenképen kerülendő. Előbbi gyilkolja az akkut, utóbbi pedig a kettő közül az egyiket biztosan túltölti.
(#) vargaf válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ha a csatolmány nevére kattintasz akkor külön lapon nyílik meg, az is amit most Te csatoltál.
(#) Ivan93 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nem mindegy hol kattintasz a képre jobb gombbal, próbáld végig. Egyébként ahogy vargaf írta, kattints a nevére. Szerk.: szerintem az okozza, hogy a kép szélérere kattintva lapozni tudsz és ez a "lapozó terület" befolyásolja.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Doky586 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 10, 2017 / 1
 
OK kösz mindkettőtöknek.
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Részben egészben gagyi módszerekkel töltöm a nem savas akkumulátoraimat. Ugyan már van cellánként törtő automata töltőm is, de csak A, AA, AAA cellákhoz. A többit langyosodás egyértelmű megkezdéséig töltöm. Mérettől függően a kapacitás 10-ed 20-adával.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Hogy sikerült ez 3db AA aksival egy ilyen töltővel?

A töltőt alakítottad át; vagy csináltál egy zárlatos elemet és azt rakod be 4.-nek..?
(#) Atis57 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia!
ezt cellánként 2db szilicium dióda megoldja.-párhuzamosan a toltendő cellával. Az üresen hagyott cellahelyen igy 1,5-17V esik
a másik megoldás az 50mA tartományban 1db led ált. piros szinű.
(#) Doky586 válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Lehet azt fogom csinálni hogy egy lemerült AA ceruzaelemet hosszában keresztülfúrok és két sorbaforrasztott diódát fűzök át rajta. Majd még megmérem pontosabban is, de kb 70mA kell és gondolom 1,2V azaz talán a 2db 4148-on túl sok esne (talán egy 4148 és egy shottky kell), és ezt teszem a 4. helyre. (ami sorban van az egyik töltendő aksival)
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
De talán egyszerűbb ha 7db ceruzaaksit használok és azokat használom rotációs elvben, és mindig 2 vagy 4-esével töltöm őket (3db az eszközben, 4db várakozóban, amiből max 1db van lemerülve)
(#) Tomi111 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! Én ilyet vettem pár éve, tökéletes. A fényképezőgépek akkuit töltöm vele. 200/500/700mA választható töltőáram. Kisütést is tud töltés előtt. Kicsit drága, bár amikor vettem adtak hozzá 4db AA-s akkut.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ez a Voltcraft egyik sikerterméke, szerintem nem véletlenül, ügyes szerkezet.
(#) gondoltam hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Tisztelt e- témában Fórumozók !

Kigondoltam (kényszerhelyzetben ) egy új akkutöltési procedúrát.

Történet: építettem egy lakóladikot, melynek áramellátását 12 V/ 10 W napelemről, valamint egy kimustrált, indítani képtelen ( 110 Ah ) akkuval oldottam meg. Terhelése éjszakánként max. 5W, bírta. Működött éveken keresztül. Semmi baj nem történt, amíg jártam rendszeresen pecázni - azaz akkut sütögetni. ( a napelem 'leírása azt mondotta, hogy 60 Ah fölötti nem kell fesz-szabályzó !!! ) Pórul jártam, mert a hasonló egészségnek örvendő csereakksit is kinyírta kb. egy hét alatt. Túltöltötte mindkettőt !! Vettem egy új akksit ( LONG 75 Ah, AGM munkaakku ) Erre már vigyáznom kell.

Új töltési procedúra:
- Napelem 'tudása a mellékletben, - ami egyben áramgenerátor is.
- 'Lejjebb merített ( pl. 12,5 V ) akkunál a 12 V feszültségű stabilizátor dolgozik ( 13,2 V megemelt kimeneti feszültséggel ) Ezen szintig az akku leterheli az 'áramgenerátoros napelemet úgy, hogy annak produktuma nem éri el a 16 V 'betáp feszültséget.
- Miközben az akku töltödik a 13,2 V közelébe,az akku egyre kevesebb energiát vesz ki a napelemből, a napelemnek marad annyi képessége, hogy a " C" kondenzátort feltöltse 16 V - ig.
- Amikor a "C" kondenzátor ( 22.000 mikrofarad !!!! ) feszültsége eléri a 16 V- ot, az "555" időzítő az IRF 9540- által rásüti az akkura ( valahol 5- 15 A körüli áramerősséggel, cca. 10 msec időtartamig ) A rásütés után még kb. 1 sec. -ig, az akku megkapja a napelem által biztosított 0,4- 0,6 A áramot. ( ha süt a Nap !! ) Áramkorlátot az IRF, valamint az akkura csatlakozó vezeték képez, kb. 0,4 Ohm. ( hosszú drót, és vékony )
- Töltési végfeszültséget "741" komparátorral kialakított "bistabil" határozza meg, ami 14,4 V akkufesznél átbillen, és aznap úgymarad ( amíg süt a Nap ) Másnap újra indul a 'procedúra napfelkelte után.
Éledése:
- 'Napfelkelte után először a 10 V -os táp éled, figyel az elektronika, a többi nem tud 'megszólalni.
- Utána a12V stab. 13,2 V, majd a 'rásütögető,14,4 V akkufesz elérése után visszaáll a töltőfesz. 13,2 V- ra.

- Ha süt a Nap, előzőekben vázolt ciklust nap- mint nap megismétli !!!!!!

Mért tulajdonságai:
- Akkuról felvett 'figyelő áramerőssége 0,9 mA
- Üzem közben napelemről felvett áramerőssége cca. 20 - 25 mA.

KÉRDÉSEM:
- Ezt a töltési procedúrát szereti- e az akku ?????
- Eseteg 1- 2 hönapra, ezen tölési 'procedúrával magárahagyott akku, - mit szól hozzá hosszútávon ??

Mell. kapcs. rajz
Elálmosodtam, holnap folytatom
Ui. : válaszok értékelésénél előtérbe helyezem " Amper vadász " és "Proli" véleményét.

Köszönettel- tisztelettel: Gardi István ( építész vagyok, de ötéves koromban rázott meg a 110 V hálózat
Következő: »»   219 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem