Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés

Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 30
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /

Idézet:
„összeírod egymás alá, majd bemész a boltba, és átnyújtod az eladónak.”

És akkor elkezd kérdezni, olyanokat, hogy:
Idézet:
„A nagyobb piros négyzetek IC-t jelölnek, a típusa ismét megtalálható alatta/mellette”

SHIFTREGISTER???
Idézet:
„Kondenzátor két párhuzamos vonal, értéke megtalálható, pl. 1u -> 1mikrofarad (uF).”

Mekkora feszültségű? Elektrolit?

Én is segíteni akarok, de értem (vagy legalábbis érteni vélem) a kérdés lényegét is...
(#) bbb hozzászólása Márc 5, 2016 /

Sziasztok!

Rengeteg ilyen kockát lehet látni a neten mindenfelé, de! Mindegyik szépen "lóg" a levegőben, olyat még nem láttam, hogy mondjuk ki lenne öntve átlátszó műgyantával. Van ennek valami oka? A környezetemet ismerve hamar ráesne valami/nekiesne valaki/leverné a macska/... így nem lenne hosszú életű egy olyan változat, ahol a lábacskák tartják csak a ledeket a helyükön.
(#) Hp41C válasza bbb hozzászólására (») Márc 5, 2016 /

A műgyanták zöme hőt termel kötés közben. Ekkora térfogatból igen nehéz elvinni a hőt, főleg a kocka közepéről. Az ott levő LED -ek károsodhatnak.
(#) bbalazs_ válasza bbb hozzászólására (») Márc 6, 2016 /

Beleteszed egy atlatszo plexi dobozba.
(#) mateatek válasza bbb hozzászólására (») Márc 6, 2016 /

Ilyen célra öntőgyantát kell keresni. A laminálásra használatos gyanták ilyen tömeg mellett forrósodnak. Az öntőgyanták arra lettek kitalálva, hogy viszonylag nagyobb térfogat mellett se termeljenek jelentős hőt. Persze itt is van határ.
Synolite-ból nekem fél liternyi mennyiség teljesen hidegen térhálósodott ki.
(#) abraham96 hozzászólása Jún 11, 2016 /

Sziasztok
A neten vettem egy ilyen led kockát kitbe:
https://www.youtube.com/watch?v=9GiqM9fpLKA
A kérdésem az lenne kell-e nekem a programozáshoz egy ilyen RS232 TTL level konverter modul?
(#) Bakman válasza abraham96 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /

A KIT leírásában mi van? Nincs felprogramozva a kontroller?
(#) david10 válasza abraham96 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /

Azzal fog müködni.
Bakman:A szöveget/mintát kell programozni vele.
(#) dara válasza david10 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Sziasztok.Megépítettem geri 5x5 kockáját,animáció fut de kb 0,5 Hz val villognak közben a ledek.Pámértem szkóppal a 20 megás kvarcra,semmi jel nincs,közben sejtettem hogy a frekivel van valami probléma ezért kivettem a két kondit belőle,és már nem villognak a ledek.Vagy is belső frekiről megy,akkor minek a 20 megás bele?A pic programozásánál már feltünt hogy reklamál a beállításra,de az osc mező a PIC kit 2 be szürke volt,vagy is nem lehetett semmit állítani,nem írta ki hogy külső-belső vagy akármennyi.Na mindegy is,most működik,de hexre fordítás elött mi lett írva neki?Az égető gondolom beégette belső oscira.
(#) geri303 válasza dara hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Hali!
Pedig külső 20MHz-s osc-ra van konfigolva minden.
Eddig ilyen hibát senki sem jelzett.
Esetleg töltsd le újra az oldalról.
Nem rezonátort tettél bele esetleg? Mert akkor nem kell a kondi.
Üdv,
Gergő
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) jamiki válasza abraham96 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Üdvözletem!

Most olvastam a 2016. 06. 12-én kelt bejegyzésed. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni néhány dolgot. A kockát közvetlen Kinából vásároltad vagy magyarországi forgalmazótól? A kontroller fel van-e programozva? Sikerült-e saját figurákat bevinni? Milyen módon? ( RS232-keresztül? )
Én készítettem egy 7x7 kockát PIC184520 kontrollerrel, az adatokat PC-ről küldöm RS232 keresztül. Ha sikerül kapcsolatba kerülnünk tudok néhány videót küldeni róla.
Következő: »»   30 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 22. Sze
23:23:59
Jelenleg 372 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu