Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony autórádió
 
Témaindító: kolink3, idő: Jún 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kolink3 hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!Van egy sony autorádiom XR-C510 és egy sony 10 lemezes cd táram.Sajnos a rádió nem müködik jól mert állandóan kikapcsol,föleg ha funkciot válltok(pl:cd-röl,rádióra)utána ritkán bekapcsol,de van hogy nem is lehet bekapcsolni.
Tudnátok ebben segíteni,hogy mit lehetne vele kezdeni?Tudtok hozzá kapcsolási rajzot adni?Előre is köszi!Peti!
(#) AMD válasza kolink3 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Nem túl alacsony a feszültség pl. rossz érintkezés miatt?
(#) kolink3 válasza AMD hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Sajnos nem.Végig mértem mindent de mindenhol megvan a feszültség.Az előlapon kicseréltem pár mikrokapcsolót is ami gyanus volt.Nem tudok rájönni a hibájára!Még a rádió tuner részét is kicseréltem mert a leggyakrabban a rádióra teszem akkor kapcsol ki a letöbbet.De nem hiszem hogy feszültszég probléma lenne,mert ha kikapcsol,utána a tárat átnézi hogy hol van benne lemez.
(#) damkodav válasza kolink3 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Szerintem nagyvalószinűséggel a rádió zárlat védelme lesz a bűnös.
Keress valami szigeteletlen részt ami esetleg hozzáérhet a fém karosszériához, annak szokott ilyen jele lenni mert amikor megnyomod akkor a magnó megmozdul egy kicsit vagy esetleg az engedélyező +12volt tűnik el én mindenképpen megnézném csak aksiról mert akkor már a magnó hibája kizárható lenne.
Ha nem ez, vagy netán már ezt megnézted akkor sajna..
(#) kolink3 válasza damkodav hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Sajna ezt is megnéztem.Elgondolásom szerint esetleg az egyik funkcio ic lehet a bünös csak kellene egy kapcsolási rajz hozzá,hogy megtudnám nézni hogy melyik az?Mert müködés közben kikapcsol és utána van hogy nem kapcsol be,vagy csak az egyik funkcio nem indul,pl:rádio nem cd tár igen,magnó igen.De ez mindig változik!Nem tudnátok segíteni honnan lehetne hozzá kapcsolási rajzot letölteni?
(#) lantos51 hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy "CLARION DRB.4375R"-tipusu cd-s autórádióm van.
A rádió kifogástalan de a cd lejatszó nem működik.
Ha valakinek van rajza előre is köszönöm.
(#) proba válasza kolink3 hozzászólására (») Jún 24, 2008 / 4
 
Előlapi gombok/csatlakozó vagy forrasztási hiba a rádióban szerintem . Rajzot meg csak az 5100 hoz találtam.
(#) kolink3 válasza proba hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Szia!

Igen. Erre is gondoltam, de sajnos nem jött be, mindent átforrasztottam. Ha megkérnélek, elküldenéd a rajzot, hátha kiindulási pontot nyujtana?

Elöre is köszi!
(#) proba válasza kolink3 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hát már lehet késő ,de sajna nem jelöltem be figyelésre a témát.A rajz egyébként itt található.
(#) sugark hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Hi,

Nekem is ugyanilyen autórádióm van hasonló problémával. Menet közben (ha megy a kocsi), percenként ki-be kapcsol a készülék: kikapcsol, elsötétül minden egy pillanatra, aztán magától újra bekapcsol, ott folytatja, ahol abbahagyta. Állóhelyzetben nem történik ilyesmi, csak ha rángatom a rádiót. Tehát én is zárlatra tippeltem, de a rádió hátoldalán minden fixen van rögzítve, nincs kábelsérülés, szerintem nem a karosszériával van zárlatban. Ja igen, ha a táp elmenne, akkor az óra és a programok is elszállnának, de minden megmarad, tehát, nem táp. Inkább tiltás, de ha végfok tiltás lenne, akkor csak a hang menne el, de itt a kijelző is elsötétül.

Szedjem szét, hátha eltört belül egy forrasztás? Elég melós szétszedni, hogy hozzáférhessek, nem?
Ötlet? Üdv: Kr
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2013
(#) Inhouse válasza sugark hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Nem zárlat lesz, inkább kontakt hiba. Vedd ki a rádiót és mozgasd a kábeleket! Ha előjön a hiba, akkor ott van a gond, ha nem, akkor kocogtasd a rádiót. Ez esetben egy eltört/repedt forrasztás is lehet a bűnös.
(#) sugark hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Tegnap kiemeltem 1 centire az egész egységet és egyszer sem produkálta a hibát. Múltkor, amikor néztem, nem láttam semmi gyengeséget, de akkor megnézem megint alaposabban.

Köszi!
(#) geniusmax hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Sony CDX-GT200 egység, az a hibája hogy a 4 kimenetből csak 3 szól, kimértem a végfok IC megkap minden feszültséget de a bal hátsó az ami nem szól.
Kérdés hogy akkor ez végfok IC hiba ? Válaszokat előre is Köszönöm!

Végfok 1.jpg
    
(#) zolika60 válasza geniusmax hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ha az a hangszóró és a vezetéke is jó, más lehetőség nem maradt.
(#) geniusmax válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Igen mindent leellenőriztem, hangszórók vadi újak és vezetékelés is.
(#) peterkasa hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Használtan vettünk egy személygépkocsit Sony CDX-S2020 FM/MW/LW CD lejátszós rádióval. A rádió szépen működik, de az órát nem tudjuk beállítani. Az útmutató szerint a SEL+2-es gomb együttes lonyomása után a pontos idő automatikusan beállna. Sajnos, hiába minden próbálkozás ez nem történik meg. A CT funkció egy pillanatra megjelenik, de nincs idő (lehetőség) az óra illetve a perc beállítására. Tud-e valaki segíteni, mit kell tenni, hogy az órat betudjuk állítani? A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) Tomi111 válasza peterkasa hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Szia! Így nem jó?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem