Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1441 / 1672
(#) Elektro.on válasza H2opok hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Nah ez viszont engem érdekelne!
Konkrétan milyen anyag a lúgos szelektív maro amivel a kémiai ónozott rész nem maródik le.
(#) gerleimarci válasza H2opok hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Bocsi, nem tudtam, hogy ennyire távol áll tőled a programozás
Ha a hardveren szeretnél még módosítani és netán beraknál valamit, amivel lehetne állítani a fényerőt, akkor a program átírásban szívesen segítek.
Ez itt off, úgyhogy keress neki valami topikot(pl. arduino) vagy privátban.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 14, 2017 / 6
 
Sziasztok!

Nem egy szépség, de a mai első sikeres éledés, egy sega game gear, és a házilag mókolt kazatta.
Az eprom egy 29F040B, még tesztelés alatt van a dolog
(#) don_peter válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 15, 2017 / 4
 
Jajj, de jó, hogy nem csak én lelem örömem az ilyesmiben...
Kifejezetten neked ajánlom ezt az oldalt és az ott található dokumentumokat, sokat segítenek, ha tovább lépnél 16bit-es konzolok irányába: DPTP System - DPTP MCFC 8/64/128Mbit Cartridge
Gratulálok, már csak egy szép kis nyákot kell megtervezz hozzá és mehet is egy tokba..
Amúgy innen már csak egy kis lépés a flash kazetta készítése..
Meg is jött az ihlet egy kép becsatolásához..
(#) Sanyesz5 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 15, 2017 1 / 5
 
Köszönöm, ma kicsit kompaktabb lett a dolog, most kiégtem ha sok időm lesz előveszem újra
(#) don_peter válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szuper kis Mortal Kombat II..
Szívesen olvasnék róla egy jó kis összefoglaló dokumentációt..
SEGA fan vagyok, minden érdekel ami SEGA.
(#) kalmi.kalmi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ügyes vagy !
(#) Udvari Zsombor válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 16, 2017 3 /
 
Jónak néz ki, bár az a "drótmalac", ami a csatlakozónál van... Nyilván lehetne ezt esztétikusabban is.
(#) Sanyesz5 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia, bizony lehetne, lesz is, majd valamikor amikor sok időm lesz tervezek neki egy nyákot, az első az élesztés működik e stb, utána jön a szép nyák
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 / 4
 
Ez tetszik Bagoly mondja.... Ez legalább egy működő projekt...
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Júl 17, 2017 / 26
 
Sziasztok! Összeállt a mobil hang- és fénycuccom. A tervem egy kompakt, minden olyan dolgot tartalmazó eszköz készítése, ami szól, világít, és mindezt valamilyen géppel lehet vezérelni. A gép egy érintőképernyős pénztárgép, amit itt vettem az apróban, a végerősítő 4 db TDA7293 párhuzamos hídban, és ez kétszer. A fény vezérlése a gép LPT portjáról történik a zene ütemére. Ezen kívül egy mikrofon bemenet is került rá, aminek lehet szabályozni az erősítését, hangszínét. Tulajdonképpen csak 2 panelt kellett készítenem az előerősítőnek és a fény szabályzónak, a többi már készen volt, csak bele kellett pakolni. A doboz természetesen szintén most készült. A kinézete szándékosan lett "leharcolt" jellegű.
(#) sargarigo válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Tök jó lett, nekem tetszik! Ment egy macs!
(#) kalmi.kalmi válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Jól látom, hogy a tetején van a monitor ? Egy képet tehetnél fel arról is.
(#) Keresztes Vitéz válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 18, 2017 / 4
 
Igen, jól látod.
(#) kalmi.kalmi válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2017 3 /
 
Ment a Like !
(#) Petyaa válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Egy videót is szívesen látnánk róla szerintem Úgy mint hogyan szól, és a működése stb
(#) zoka hozzászólása Júl 20, 2017 / 7
 
Sziasztok!
Építtetem egy nagyobb reflektort. Be is mutatnám Nektek.
LED körtékből van az alapanyag. Van hozzá tartó-kitámasztó. Állványra szerelhető. Van benne lézervágott alumínium és plexi, 3D nyomtatott alkatrész, jópár munkaóra és állvánnyal együtt kb. 70 ezer forint.
Miután elkészült, akkor kezdtek bejönni a divatba az SMD reflektorok.
Viszont, egy 200W-os SMD refi kb. 16000 lument tud csak, és lényegesen nagyobb befoglaló méretekkel rendelkezik.

Technikai adatok:
Szemből 21 x 29 cm . Vastagság 9cm. Kitámasztóval 14cm.
Tömeg: 6kg.
Színhőmérséklet: 3000K - melegfehér
3 fokozat:
- 30W (3340 lumen)
- 60W (6680 lumen)
- 180W (20040 lumen)
A maximális megvilágítás 1m-ről közel 7000 lux!

Hátrányok:
- drága volt
- nehéz hordozni
- csak fröccsenő víz ellen védett
- akár 90 fokra is fel tud melegedni, de ennél jobban nem nagyon melegszik.

Az egyik képen látható egy 100W villanykörte mellett. A kép nappal készült, mögötte az ablak, de mégis esti sötétség látszik, úgy visszavette a fényképező a záridőt a nagy fényerő miatt.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) kameleon2 válasza zoka hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 2
 
LED körte.... ezzel egy évig elleszek...
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 1
 
Nesze mégegy: betontalpfa.
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 2
 
Én Led-pogácsát írtam volna, ahhoz jobban hasonlít és végül is, tepsi is van hozzá..
(#) Karesz 50 hozzászólása Júl 20, 2017 / 19
 
Elkészült a gombhoz a kabát, azaz: előerősítőhöz a végfok..
(#) Karesz 50 hozzászólása Júl 20, 2017 / 23
 
És még talán ennyi...
(#) zsoltee0001 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Nagyon brutálisan jól néz ki!
A fölvétel helye kicsit méltatlan ehhez az alkotáshoz.
Indiszkrét a kérdés hogy mennyi volt?
Üdv
(#) bbalazs_ hozzászólása Júl 20, 2017 / 14
 
Epitettem egy taviranyitos kisautot. Reszben 3D printelve (kerekek is, kiveve gumi), reszben sargarezbol esztergalt alkatreszekbol (pl. a csigahajtasnal). A motorja egy kiszuperalt kishelibol jott, szintugy az akku is.
Az elektronika egy 25k80-as PIC es egy Hope RFM73 kapcsolatan alapul a taviranyito es a kisauto oldalan is. A programok assemblyben keszultek. Most ugyan meg nincs rajta, de ket feklampa, ket fenyszoro es ket index is helyet kap majd. A kep kicsit csaloka, a jobb oldal az eleje. A kormanyzasrol egy picike gyari szervo gondoskodik. Proporcionalis kormanyzas es sebesseg. A tengelye injectios tubol van. A legtobb helyen ragasztast hasznaltam, pillanatragaszto es ketkomponensu.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017

DSCN2002.JPG
    
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Gondolom ezt egy PCB panelen olvastad.
(#) adamo32 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Karesz 50

Látom megint nem unatkoztál Károly! Nagyon jól néz ki!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) Karesz 50 válasza adamo32 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Valóban nem... köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 1
 
Hát... ilyen méltatlan helyen lakom
Szerintem indiszkrét kérdés az ára ennyi ember előtt.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 22, 2017 / 22
 
A dsPIC-es fejlesztőpanelom komolyan mondom hogy a leghasznosabb áramköröm amit eddig valaha terveztem. A panelmérőmet pár hónapig, az előszabályozós labortápomat több évig fejlesztgettem, ezt a kis vakarék fejlesztőpanelt pedig konkrétan kettő napig. Mégis sokkal hasznosabbnak bizonyult eddig mint az összes többi áramköröm együtt véve! Brutális mértékben megkönnyítette több áramköröm fejlesztését és nem mellesleg egy kisebb vagyont termelt már ki mióta megvan.
Újra elővettem hát a terveit és csiszoltam rajta hogy még jobb legyen. Írtam egy másik cikket is hozzá: Bővebben: Link
(#) szücsien válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia ! Nagyon profi lett a panel. Az alkatrészek forrasztásánál használsz forrasztó pasztát is vagy csak huzalt?
Következő: »»   1441 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem