Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1447 / 1670
(#) pjg válasza zolek hozzászólására (») Szept 3, 2017 / 1
 
De ezzel nem fogod látni az utat.
(#) zolek válasza pjg hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Üdv. De igen ,48 órán át folyamatosan üzemeltettem . A boltit le gyalázza bocs a kifejezésért.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) Attila86 hozzászólása Szept 3, 2017 1 / 6
 
Ujjlenyomat-olvasóval játszottam: Bővebben: Youtube
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
És azonos voltál magaddal?
(#) kameleon2 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 3, 2017 1 /
 
Ok igazad van - megnyugtattál.
(#) Attila86 válasza granpa hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Én teljességgel önazonos vagyok.
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A tükörképed is pont rád hasonlít.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 4, 2017 / 5
 
Lehet, hülyének fogtok nézni, hogy ilyesmivel elütni egy délelőttöt.
Régi szoccreál (nem tudom a nevét) asztali lámpa rekonstrukciója ledesre, sajna nem fényképeztem le az eredeti állapotot, de egy undormány narancssárga volt.
Miután becsavartam a 220-as Ledes izzót ami fél perc után megadta magát, hirtelen azt hittem tér-idő szingularitásba kerültem, hogy ilyen gyorsan lepörgött a 20K üzemóra mai be volt ígérve, de aztán rájöttem, nem is baj, mert érintésvédelmi szempontból eléggé aggályos volt a földeletlen fém szerkezet.
Vastag alu lemezt kifúrtam és 12V 5W-os szpot ledet raktam bele beszilikon zsírozva a jó hőátadásért, a gyártó szerint nem kellene (na persze HAHA, nehogy sokáig bírja)
A táp az pedig nem tudom miből lett kibontva, de a célnak tökéletes.
Pár kép róla.
(#) gerleimarci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Szellőzik rendesen?
(#) zsoltee0001 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Amennyit ment eddig, lanygyosnak épp mondható, 5W-ról van szó.
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 7, 2017 / 15
 
Hahó!

Kis gitárerősítő készült egy barátomnak

GT.jpg
    
(#) messius válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Jól néz ki! A belsejéről lehetne többet megtudni? Gondolom elektroncsöves, ha van még kép, kapcsolási rajz érdekelne! (Persze csak ha publikus)
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 7, 2017 / 3
 
A (három pisszentés és már kifogyott)levegőspray kiváltásásra összedobtam ezt a lidiből vásárolt szivargyújtóról működtethető matrac pumpa + 3 li-io akku kombinációt.
Tudom, nem szakszerű, most még egyenlőre tesztüzem, ha beválik (úgy tűnik befog) akkor tovább lesz fejlesztve.
Ma kicsit rosszul esett, mikor megláttam lidibe hogy van készletbe is ilyen, szóval nem vagyok feltaláló, de talán azzal a 17K ft-val azért ez a két levegőspray árából kihozott dolog, csak ütős valamennyire
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Én maradok a V8-as 10Bar-os kompresszoromnál Az nehezen fogy ki. Igaz a szomszédok nem kedvelik....
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Nekem lényeges, hogy hordozható legyen, kompresszorba a legkisebb egy bőrőnd méret, más elven megy, de ez is lefújja a 8as anyát az asztalról.
Viszont amit észre vettem, nem jó túl leszűkíteni, mert radiál venti ellenére nem tud csak kis nyomást kreálni. viszont abból sokat
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Van kereke!
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Ma megvolt a teszt és szuperül bevált! Mehet a továbbfejlesztés.
Azt klrdezni akartam, hogy minek az az elképesztő nagy nyomás? Szinte mindenhez jó, a 3-4 bar.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Mindenhez jó lehet, kivéve a légszerszámokat. Ahhoz nem árt a legalább 6-8 bar. Amikor acélkorlátot hegesztettem, jól jött a sok kisméretű levegő alapú csiszolószerszám, fúró, faragó eszköz és a tisztítólevegő egyszerre. A cnc-nél is van amihez a léghűtés elegendő, de sokszor bármit takarítani, hűteni, felfújni kell - ott jól jön. Nagyobb tartály sem ártana sokszor, de nem panaszkodom. Persze - más egy kicsi szervizkompresszor. A levegőspray bohóckodni jó.
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 9, 2017 / 16
 
Sziasztok!

Most élesztettem - és jelentem, működik rendesen - egy LM1875 Texas Instruments IC-re épülő végfokozatot. Az áramkör egy 1983-as Technics miditorony-erősítőbe került, az ott tönkrement és eredetiben beszerezhetetlen STK végfokozat helyére. Utángyártott darabot inkább nem vettem, túl sok a rémhír róla, hogy sok közülük pár óra után elfüstöl és átmegy masszív rövidzárba..

A képen még az első indításhoz használt "áramkorláttal" látható, ami egy 20W-os magnódeck transzformátor. De nem volt szükség erre az óvatosságra.

A nyák-terv kézzel készült, aztán beszkennelve, Paintben korrigálva digitalizáltam. A panel levilágítással készült egy kollégiumi műhelyben.

Tisztán szól, nem búg, nem melegszik, szerintem bőven helyettesíti a régi STK-t. És a teljes anyagköltség kijött abból, amit egy kérdéses minőségű utángyártottért elkérnek.
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Szia!
Kapsz három dicséretet tőlem:
Egyet azért, mert nem kidobva lett, hanem megjavítva/újra építve:
Idézet:
„Az áramkör egy 1983-as Technics miditorony-erősítőbe került, az ott tönkrement és eredetiben beszerezhetetlen STK végfokozat helyére.”

Másodikat azért, mert ezt nagyon okosan csináltad:
Idézet:
„A képen még az első indításhoz használt "áramkorláttal" látható, ami egy 20W-os magnódeck transzformátor.”

Harmadikat azért, mert nagyon kreatív vagy. Személy szerint én rendszerint kézzel tervezem a NYÁK-okat, utána átpontozom a kockás papírról, és tussal kézzel csőtollal kihúzom. Vagy ha megvan a kész nyákterv, akkor fénymásol/lézernyomtat és vasal. A kettő módszer ilyen módon történő kombinálása eszembe sem jutott:
Idézet:
„A nyák-terv kézzel készült, aztán beszkennelve, Paintben korrigálva digitalizáltam. A panel levilágítással készült egy kollégiumi műhelyben.”


De, hogy ne csak szépet mondjak, három megfontolásra érdemes dolgot is látok rajta.
- Az a ferdén betervezett kondenzátor lehet hogy indokolható, de egyszerűen ronda a szememnek. Nagyon ritkán tervezek NYÁK-re ferdén alkatrészeket, akkor viszont annak nagyon nyomós oka van.
- Én úgy tanultam, hogy a jó forrasztás az fényes, és homorú. Az első képen látok pár "gyöngy" és matt forrasztást.
- Mivel fúrtad a NYÁK-ot, hogy ilyen durván sorjás lett?
(#) BarnaPili válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Itt kérdezem meg,de a megfelelő témában is el tudom olvasni a választ.
Milyen tussal dolgozol,s hol lehet beszerezni? Kicsit jó lenne nosztalgiázni,csinálni egy két kézi nyákot a 20on éves fölszereléssel.Köszönöm!
István
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Három dicséretet adtál neki, mégsem nyomtál egy like-ot !
(#) udmurt hozzászólása Szept 10, 2017 / 4
 
Sziasztok! Elkészült a 8bit-es szintetizátorom, szekvenszerrel. A program egy Arduino Pro Mini-n fut. A sok bemenet miatt készítettem hozzá multiplexer-t is.

Kattints a videóhoz!
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Magamra nem szoktam, nem erre gyúrok
(#) Bakman válasza udmurt hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Elmorzsoltam egy könnycseppet visszaemlékezve arra, mikor még Commodoer 64-es géppel játszottunk.
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Bocs ! Tegnap már nem tudtam ki kicsoda.
(#) Abukodonozo válasza messius hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
Köszi! A kapcsolása semmi extra, lényegében a jól bevált Valve Junior rajz kis módosításokkal. A belsejéről még nem készült kép, de azt is szívesen megmutatom. Itt van még két fotó a csóré sassziról.
(#) Gabó válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Mi ez?? Fraszbuk, hogy kotelezo legyen lajkolgatni???
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Kobaltkék.
Harminc éve vettem Szegeden
(#) messius válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Köszi! Valve Junior alapján én is csináltam hasonlót de nem voltam vele megelégedve, lehet a kimenő trafó miatt, amit ha jól emlékszek egy Sofia rádióból maradt meg. Igazából nem volt mély hangszín csak magas. Próbáltam másik rádió kimenőjével, másik hangszóróval, de azzal sem lett jobb. Te nem tapasztaltál hasonlót?
Te milyen kimenőt használsz hasonló EL84-es SE-hez? Saját trafó vagy rádióból származik?
Következő: »»   1447 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem