Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1450 / 1672
(#) krisz69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Hangjával semmi gond nincs. A többibe meg nem akarok belefolyni.
(#) madzagos hozzászólása Okt 8, 2017 / 9
 
Üdv mindenkinek.
Megépítettem az egycsöves vfd órát. Az eredeti kapcsoláshoz képest annyit módosítottam hogy a szegmens meghajtást optocsatolóval oldottam meg,így leválasztottam a pic-et a kijelzőről galvanikusan.
(#) don_peter hozzászólása Okt 9, 2017 / 20
 
Mostanra készültem el az időjárás állomásom kültéri egységével. (program finomítás még azért zajlik)
Osztok pár képet alant.

Működéséről kicsit részletesebben:
Az egység 15 percenként fog mintavételezni az aktuális hőmérsékletből és páratartalomból illetve az akkumulátor feszültség szintjéből.
Első kettő adatokat menti egy saját epromba, melynek a kommunikáció megszűnése esetén van igazán nagy szerepe. Számításaim szerint bőven 1 hónapot tud letárolni, alig hiszem, hogy ennyi ideig fent állna egy kommunikációs hiba a kül-. és beltéri egység közt.
A 15 percenként vett mintákat 2.4GHz-es vezeték nélküli kapcsolaton keresztül fogja beküldeni egy beltéri egységnek, amelyen még dolgozom. A külső egység fel van szerelve egy RS232-es COM-portal is, amelyen keresztül közvetlen kérhetünk le adatokat. 3 gomb helyezkedik el a PCB-n, SETUP, SET és reset funkciókkal, ezen funkciókra 4db visszajelző/állapotjelző LED áll a rendelkezésre. Az egységben előre leprogramozott funkciók érhetőek le, amelyeket USB-n keresztül lehet monitorozni. A monitorozásra írtam egy külön kis WIN7-es programot, amely gondoskodik az adatok fogadásáról és a megfelelő tálalásáról. Gombok kombinációjával lehet kiválasztani a külön perifériákra osztott, funkciókat melyek állapotáról az állapot jelző LED-ek tanúskodnak.
1. eprom teszt
- ír és vissza olvas, ellenőrzi az adatokat
2. hő és páratartalom szenszor teszt
- 5 másodpercenként lekéri és monitorozza az adatokat
3. 2.4GHz-es rádió teszt
- 5 másodpercenként küld adatokat, ezzel tudjuk beállítani a legjobb vételt a két egység közt

Alap esetben automatikusan elkezdi az idő mérését és küldi az adatokat.
Egy még a prototípusról készült videó: Bővebben: Link
Most ennyi jutott eszembe..
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) zsoltee0001 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Nem semmi munka, ti Attila86-tal versenyeztek, hogy ki tud jobban le-miniatürizálni áramköröket?
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szép és egyre szebb!(ja és persze kisebb )
De ha megengedsz egy kis kritikát nem tudom mennyire proto ez a panel, de sokszor láttam már, hogy valamit dróttal kötsz át, szerintem rontja az összképet, de ha esetleg oka van akkor nem szóltam.
(#) don_peter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Dehogy, Attilla86 szerintem már nem hobbizik. Én még simán a hobbi kategória vagyok.
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Köszi..
Sajnos oka van, még pedig a figyelmetlenség és tervezési hiba.
Sajnos 4 hibát követtem el, amelyek rontják az összképet, ez az első panel, tehát prototípus.
Az esetek többségében sajnos van tervezési hiba, de ez általában a projekt közben vagy éppen a program írása közben, ahogy fejlődik, úgy derül ki.. Szomorú, de szükségszerű az átkötés. Általában a végleges paneleken már nincs vagy nem lenne átkötés, mert nem mindig gyártódik le a végleges változat.
(#) Johnycorp válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Tetszetős kis nyákpanel. Ügyes.
Miben készült a panelterv?

A dptp_ia_1.jpg kép jobb alsó sarkában milyen szenzor van?
(#) don_peter válasza Johnycorp hozzászólására (») Okt 10, 2017 / 1
 
AM2322-es hő és páratartalom mérő.
Nyáktervet Sprint-Layout 6.0-ban készítem.
(#) Wezuv válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szép és hasznos. De ugye ezeket a nyákokat nem otthon készíted?
(#) Johnycorp válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Tényleg szépen kivitelezett panelterv.

Nekem a diplomamunkámban DHT22 volt. Az adatok webszerverre kerültek és onnan is lehet kapcsolni kimenetet a modulon.

Az AM2322-val milyenek a tapasztalataid?
Kezdésként teszteltem DHT11-et, de az semmire nem jó. A DHT22 használható minőségű.
(#) don_peter válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Sajnos 2oldalas nyákot itthon nem tudok kivitelezni, vagy csak nagyon maceráns lenne, így gyártatom.
(#) don_peter válasza Johnycorp hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszi.
Eddigi tapasztalataim jók, könnyen kezelhető és elég pontosan mér.
A beltéri egység nekem is egy kis szerver lesz, amelyen keresztül lehet majd az adatokat nézni és elemezni. Persze ez a részén még dolgozom és gondolom szépen lassan fog összeépülni a dolog. Úgy tervezem, hogy lehet majd szerveren keresztül is kapcsolgatni egy pár dolgot, de ez még a jövő..
(#) Wezuv válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Mivel tervezed a szervert? Jól használhatónak tűnnek a PIC32MZ sorozat (egyes jól kiforrott)példányai. Sajnos a támogatás harmony-n keresztül van, de legalább fejlesztik és használhatónak tűnik. Azért írom, hogy tűnik, mert félig készen van egy összetett szerver+ mindenes panel, hosszú távú tapasztalataim nincsenek, de fut a szerver...
(#) Attila86 hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
A webprogramozáshoz sajnos egyáltalán nem értek, de már nagyon régóta érett hogy beleássam magam egy kicsit, különböző web-es dolgok megvalósítása okán. Négy fogalomnak kellett utánanéztem: HTML, Javascript, CSS, Ajax. Sajnos továbbra is rettentő messze vagyok attól hogy értsek a webprogramozáshoz, de nem kevés szenvedés árán sikerült összehoznom ezt:
Bővebben: Youtube
A hardver a dsPIC-es fejlesztőpanelom, a rajta lévő ESP8266 szór egy WIFI hálózatot amelyhez csatlakozik a laptop. A böngészőből a WIFI modul IP-címét lekérve a PIC-ben futó webszerver (én írtam) kiszolgálja a lekérést és a böngészőben megjelenik a weboldal. Onnantól pedig Ajax-al frissítem a változókat, mely az oldal különböző aktív mezőinek (html div-jeinek) stílusát változtatja Javascript-el.
Így, közvetlen a WIFI modulhoz csatlakozva a reakcióidő 300ms alatt van egy picivel. Ha egy routeren keresztül, vagy netán az interneten keresztül kérem le az oldalt akkor ez biztos több lesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Igen, sajnos több, de a másodperces frissítés is teljesen megfelelő emberi szemmel...
(#) don_peter válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
32MX795 vagy 460 lesz a belső egység, ezen fog majd a szerver futni.. Eddig még nem kezdtem bele, elsőnek a főbb funkciók legyenek meg, majd utána jöhet a szöszmötölés..
Stack-et még kutatnom kell rá.
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Megjott Kinabol a digitalis muanyag tolomerom. Olcsobb kicsit, mint a fembol keszult.
Most osszekotottem a korabbi cuccomat a belso elektronikajaval es orommel vettem eszre, hogy maga a meres ugyanugy szazados pontossaggal tortenik, csupan a kijelzese tizedes (valoszinuleg a vacak muanyag vaz miatti lotyoges nem teszi lehetove a szazados merest).
(#) bgsf hozzászólása Okt 13, 2017 / 14
 
Ma sem éltem hiába....
(#) kalmi.kalmi válasza bgsf hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Azért ez már szakmunka.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 13, 2017 / 5
 
Végre sikerült összetennem az első gépem.
Eredetileg egy P3-as volt a házban, de elromlott az alapja, szóval beleépítettem egy P4-es gépet:
ASrock alap, 2X512Mb RAM, 128 Mb videokártya, sajnos a 350w-os táp nem ment bele a házba -> maradt a155W-os.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) kameleon2 válasza bgsf hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szép sorminta.
(#) Kovidivi válasza bgsf hozzászólására (») Okt 13, 2017 / 2
 
Szép munka! Nekünk mindig azt mondják, maradjon 30% üres hely a későbbi bővítésre/bármire...
(#) Petyaa hozzászólása Okt 19, 2017 / 8
 
Még év elején terveztem egy ilyen "életmentő" eszközt.
A programot surfcamben írtam meg hozzá 20000mm/min előtolási sebességgel.
Most sikerült legyártatni egy ismerős által
(#) Udvari Zsombor válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Tulajdonképpen mi is ez?
(#) Qju válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Mint minden, SÖRNYITÓ!
Amúgy szép lézeres grafika.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) Petyaa válasza Qju hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 

Így van, ez egy sörnyitó
(#) havranarpi válasza bgsf hozzászólására (») Okt 23, 2017 / 2
 
Itt sincs unalom kedves bgsf
(#) mohinger hozzászólása Okt 24, 2017 / 30
 
A hosszú hétvégén elkészültem egy újabb csöves erősítővel. Egy EL84PP, szovjet csövekkel, CHZ fórumtársunk NYÁK terve alapján. Jól bevált kapcsolás, sokan utánépítettük már, ilyet hallgatok én is két éve. A hálózati trafó Fleta fórumtársunk munkája, a kimenőket készen szereztem, a készítőjük ismeretlen, gyanús, hogy Majky fórumtársunk műve. 310V tápfesznél 14,8W szinuszos teljesítményt ad ki.
Köszönöm, hogy megnéztétek.
(#) patexati válasza mohinger hozzászólására (») Okt 24, 2017 / 1
 
Gratulálok!Igényes szép munka!Látszik nem úgy lett összedobva..
Következő: »»   1450 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem