Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1452 / 1672
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Köszönet mindenkinek a dicsérő szavakért, az észrevételekért, és a javaslatokért.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szia
Klassz, milyen trükkel van rögzítve a doboz?
A kábelkorbácsot mivel bandázsoltad?
Üdv
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szia
Epoxi ragasztóval vannak rögzítve a távtartók, ez vált be a legjobban. A kábekek pedig bandázsszalaggal vannak bandázsolva.
(#) Gránátalma válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia, jol sikerült! Grat hozzá. Én is épp egy hasonlót fejlesztek, nálam külső órajeles ébresztéssel az MCU 10mA körül fogyaszt, plusz az órajel: 3-5mA. Ezalá nem nagyon fogsz tudni menni de szerintem nem is kell, elég jó a 30mA.

Az elhelyezéssel viszont én játszanék még, ha ez a véglegesnek szánt hely. Olyan helyre tenném(és tettem) ahol nem látszik a motortérben a cucc.
(#) Attila86 válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
A 30mA-rel bőven boldog vagyok, az egyik legkomolyabb piacon lévő hasonló célú termék áramfelvétele is kb ennyi, pedig azon nincs giroszkóp, nincs gyorsulásmérő, iránytű, Bluetooth, WIFI, nem mobilnetezik stb.

Természetesen nem az lesz a végleges helye a kocsiban ahol most van! Csak azért került oda mert ott a legkönnyebben hozzáférhető és a fejlesztés ideje alatt számtalanszor kell kivennem a kocsiból. Így a legegyszerűbb.
(#) nagym6 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Idézet:
„A 30mA-rel bőven boldog vagyok,”
Egyszerűbb sima riasztók amik csak szirénát kapcsolnak be, azok is -a jobbak- 40-70mA fogyasztanak.
(#) kenikl válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 4
 
Nagyon szép munka gratulálok.
Nekem is egy hasonló (MT50) Honda volt az első motorom amit szintén magam restauráltam nagybátyám segítségével.

A fekete rész jól látom, hogy 3D nyomtatóval készült?
Illetve egy olyan kérdésem lenne, hogy ha minden magyar akkor a sebesség miért van angolul kiírva?
Ugyan csak apróság, de nekem pont feltűnő...

Mindenképpen ment a mancs!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) sonajkniz válasza kenikl hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nagyon szép lett a géped. Ilyesmire törekszünk mi is a fiammal.
A fekete rész valóban nyomtatott.
Hogy miért speed?
Nem is tudom. Egyszerűen így írtam be.
Úgy tűnik, ez a szó szinte már természetes. Te vagy az első, akinek feltünt.
A fotót mutattam a fiamnak. Neki is nagyon tetszik.
(#) csatti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Méred valahogy az áramkör hőmérsékletét is? Ha igen, milyen meleg van ott működés közben?
(#) Attila86 válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Nem mérem a hőmérsékletet. A panelon nincs disszipatív alkatrész és nem is melegszik rajta semmi.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Csak a motor melegíti, ha jár, ill. a Nap, ha olyan helyen parkol.
(#) Abukodonozo hozzászólása Okt 27, 2017 / 21
 
Újabb gitárerősítőcske gurult le a futószalagról A prototípust korábban posztoltam Bővebben: Link, ez most matt fekete lett és egy centivel szélesebb. Egyik barátom filmes gépével dokumentálta az építést
(#) kalmi.kalmi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Csillagos ötös ! 5*
(#) messius válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Ismét gratulálok! A felirat matrica vagy más módszerrel készült?
(#) Abukodonozo hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Köszönöm! A felirat egyszerű vasalásos technikával készült.
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 3, 2017 / 15
 
Készülget egy régi elektoros kapcsolás módosításából egy egyszerű analóg labortáp. A teszteket még nem fejeztem be, de a hőmérséklet stabilitása az egész jó, forrólevegős pákával 100 fokra melegítve az IC-t nem látok feszültségváltozást a műszeren. A jelen kivitelből kivehető feszültség maximuma 90V körül van, az elfűthető teljesítményt a 2W-os source ellenállások és a cooler határolják be, a 60V-3A-es tartós rövidzártól nem sértődött meg. Van olyan fetem is ami közel háromszor annyit képes disszipálni mint egy 2N3055, tehát a 3 FET kb. 8db 3055-nek felel meg. Zöld LED jelzi a feszültség, piros LED az áramgenerátoros módot.
(#) MATA válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Hello! Nem semmi egy ilyen egyszerű szerkezettől lehetne kapni róla valami dokumentációt?
(#) Ge Lee válasza MATA hozzászólására (») Nov 4, 2017 / 1
 
Ha többeket érdekel akkor írok majd egy jó nagy hozzászólást a topikjába a működésről, előnyeiről hátrányairól stb. illetve csatolok rajzot és nyáktervet. A láthatónál azért valamivel bonyolultabb, mert a fóliaoldalon van még néhány SMD ellenállás is, meg előtte van még a graetz-puffer. Az EM-1 nevet meg azért kapta mert egy elektoros rajz némi módosítása, és abból mint olyan az első. Kérésre készül belőle 2db, végfokok élesztéséhez - javításához 2x80V/3A-re.
(#) MATA válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Hello! Köszönöm a gyors választ engem biztosan érdekel már sok tápot építettem többek között az általad közzétett 723-ast is jó kis táp az is!
(#) Frankye válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Miért nem írsz inkább egy cikket belőle? Az sem bonyolultabb, mint egy hozzászólás, vagy nem sokkal.
(#) Botond08 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szia!
Engem is érdekelne majd!
Üdv:Botond
(#) ktamas66 hozzászólása Nov 9, 2017 / 4
 
Nem lett egy szépség, de működik.
Egy kis PIC vezérli a ledszalagot. Gombnyomásra ki/bekapcsolás, hosszabban nyomva fényerő állítás.
(#) Elektro.on válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szia!
Jó lett, de egy kis megjegyzést had tegyek.
Jobb oldalt alulról a 2. vezetéket ha véletlen lejjebb nyomod , akkor zárlatba viheted az alatta keresztbe futó vezetővel.
(#) Kovidivi válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szép munka, az SMD alkatrész használata főleg tetszik! A forrasztás minősége viszont nem valami jó. A kimeneten levő FET-eknek van a gate és gnd között lehúzó ellenállása? A PIC a sot23-6 tokozásban rejtőzik?
(#) kalmi.kalmi válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Doboz ?
(#) ktamas66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Mivel szinte az egész hulladék alkatrészekből van, másodjára már nehéz szépen forrasztani (nem fekszik fel rendesen, nem úgy fut rajta az ón). Igen az egyik SOT23 a PIC, a másik egy zener, lehúzó ellenállás nincs, be kellett férni a két ledszalag közé. Gondoltam marok neki plexiből egy fedelet, de szerintem már nem lesz.
(#) CHZ hozzászólása Nov 11, 2017 / 34
 
Csöves PP végfok, már késznek tekinthető, végcsöveket cserélem csak.
(#) MikulaSan válasza CHZ hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ez már művészet
(#) Bakman válasza CHZ hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Az ilyen munkára szoktam azt mondani, hogy nem szabad. Megszokják a kiváló minőséget, később pedig követelni fogják.

Osztom MikulaSan gondolatát.
(#) tomi52 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Nagyon szép!
Ezeket a fényes gyűrűket csinálod, csináltatod, vagy vehető valahol?
Következő: »»   1452 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem