Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma

Témaindító: Secret, idő: Júl 25, 2008
Lapozás: OK   160 / 160
(#) net91 válasza VIM hozzászólására (») Pé, 16:41 /

Köszönöm a választ.
A kocsiban 156 ezer kilométer van, amelyből 78 ezret LPG-vel mentem.

szerk: A kipufogócsonknál lévő csatlakozóját?
A hozzászólás módosítva: Pé, 16:45
(#) VIM válasza net91 hozzászólására (») Pé, 17:28 /

Szia! Az első szondáról van szó és igen a csatlakozónál kellene megnézni a kontaktusokat, mert a vezérlő nem "látja" a szondát. Pedig ha a többi egység megkapja a pozitívat akkor a vezérlőtől nem kap utasítást, nem fut be a kontroll ellenállás érték. Nem tudom mennyi a mostani szondák élettartama de félő, hogy kb. ez a nagyságrend a haldoklási érték eleje lehet.
(#) net91 válasza VIM hozzászólására (») Pé, 17:46 /

Köszönöm a választ.
(#) Lezli46 válasza VIM hozzászólására (») Vas, 15:46 /

Erre gondoltam..,némi kétkedéssel ,de azért nem elvetve..,sajna svábul van.., google pedig nem a barátunk ha forditani kell neki...Bővebben: Link[/url]
(#) csocsiba hozzászólása Vas, 21:09 /

Sziasztok.Nem kimondottan elektromos probléma, de már nem tudok hová fordulni.1.6 BFQ motoros 2008as Octavia, hideg indításnál dízeles kopogás hallatszik a motorból és ahogy melegszik ugy halkul majd teljessen eltünik a kopogás. Hidrotőkék cserélve, de kár volt. Valakinek valami tapasztalat? Válaszokat előre is köszönöm. Km 184.000.
(#) sanaxx válasza csocsiba hozzászólására (») Hé, 6:57 /

Hibakód zeró?
(#) csocsiba válasza sanaxx hozzászólására (») Hé, 7:19 /

Hibakód semmi.
(#) VIM válasza csocsiba hozzászólására (») Hé, 8:13 /

Szia! Milyen olaj, milyen szűrő, milyen gyertya és ezek mikoriak?
(#) csocsiba válasza VIM hozzászólására (») Hé, 8:42 /

Szia. Fuchs Titan CFE MC 10W-40 olaj 15 ezrenként cserélve, gyertya Denso iridium 1 polusú, szűrő man filter.
(#) VIM válasza csocsiba hozzászólására (») Hé, 11:19 /

Szia! Szerintem nem ilyen olaj és gyertya van előírva ehhez a típushoz. Az olaj az szintetikus legyen és 5W kezdetű.
(#) csocsiba válasza VIM hozzászólására (») Hé, 13:42 /

Volt benne 5w 30 olaj akkor is csinálta, a kopogás érzékelő hibája nem lehet? Ugyan is lehuztam a csatiját és nem történt semmi még a chek lámpa sem jelezte.A csati eggyik szálján 2.3v jön ki.
(#) Csabax hozzászólása Hé, 23:51 /

Üdv,
igaz az előző kérésre, kérdésre sem kaptam választ
de van még másik kérdés is, octi1 1u kombi csomagtartó jobb oldal nem világít de az égő jó, tápot nem kap, hol keresgéljek? a másik: a bal első ajtó alján levő világítás szintén ua. égő ok, táp nyema szívesen fogadok bármilyen 5letet,
(#) VIM válasza csocsiba hozzászólására (») 8:21 /

A kopogásérzékelő az az eltérő oktánszámból és égési folyamatból eredő hibákat hivatott korrigálni. Ha nem okoz változást az érzékelő hiánya az nem jelenti azt, hogy rossz de hidegindításkor nincs is rá szükség. Valami sztetoszkópos hallgatással kellene kiderítened, hogy honnan jön a kopogó hang a hidegindítási időszak alatt, talán így lehetne szűkíteni a forrást. Hidraulika, klíma? A klíma blokkmágnes igaz, hogy nincs meghúzva de "üthet". A segédüzem (generátor, vízszivattyú, klíma kompri, szervó szivattyú, ha nem villanyszervós) feszítő görgője is csinálhat ilyet és bemelegedve megszűnik ez a hang.
(#) VIM válasza Csabax hozzászólására (») 8:34 /

Szia! Az ülésfűtéshez annyit lehetne hozzátenni, hogy a csatlakozója az ülés alatt kell, hogy legyen, mert az ülés előre-hátra mozog. Ha megkeresed a vezetékét, ott már tudsz mérni. A fűtésben van hőfokkapcsoló és lehet, hogy az nem kapcsol vissza és nem a fűtőszál a szakadt. A csomagtér világítást a zárban lévő mikrókapcsoló kapcsolja, vonatkozik ez az ajtókra is. Több mint valószínű, hogy a zárakban lévő mikrókapcsolók okozzák a világítások hiányosságát.
(#) csocsiba válasza VIM hozzászólására (») 8:55 /

Köszönöm a segítséget, utánna nézek amiket leírtál.
(#) Csabax válasza VIM hozzászólására (») 12:01 /

ok, köszönöm, a csomi ajtóban is külön kapcsolja a jobb és bal oldalit? mert a bal meg jó,
Következő: »»   160 / 160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 28. Kedd
13:08:06
Jelenleg 453 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu