Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   156 / 195
(#) Hosszulabu válasza VIM hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Nagyon nagyon köszönöm,utánanézek.
(#) Hamutaposo válasza Zsomle hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Szia. A helyzet az, hogy a szonda cserélve lett, viszont elég érdekeset produkált a kocsi. Egy fabiaból szereztem használt működőképes szondát. Csere után az autó hideg motorral gyönyörűen járt, este hideg motorral szintén szép volt az alapjárat. Másnap reggel viszont újra döcögött, nem annyira mint előtte de érezhető volt. Ez kb 1hete volt, azóta ugyan úgy jár a motor hidegen mint a szonda csere előtt. Megnézetem, hogy kiírja e hibának megint a szondát. Csinálok majd egy videót ÉS belinkelem, hátha többet mond a felvétel helyettem.
(#) Hamutaposo válasza Tom-ee hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
A vízhőfokot csak azért írtam, mert ahoz tudok viszonyítani. Hidegen dadog a motor, a gáz pedig úgy van állítva hogy amikor a hűtővíz a reduktorban eléri a 30 fokot akkor átvált benzinről gázra, ÉS ez az a hőmérséklet ahol akár benzinen van akár gázon az alapjárat beáll normálisan.
(#) Shotokaner hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,ha még valaki látogatja ezt az oldalt,hogy..
Van egy Skoda Octaviam,aminek a hátsó ablakemelő motorja bekrepált.
A kérdésem hogy ilyenkor az ablakot kézzel le tudom tolni?
Igazából nem kap most az autó sehonnan tápot,nincsen benne akksi...de le tudom kézzel tolni az ablakot?
A válaszokat előre is bizakodva várom
(#) SzervízMacska válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Ha kiveszed a motort, akkor mindenképpen...
(#) Shotokaner válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Lemerült az akksim,és lezárt a központi...,csak nincsen kedvem kárt csinálni benne,és sajnos egy útpadka miatt még oldalról sem férek hozzá a az alulról bikázáshoz.Igy gondoltam ha már az ablakemelő rossz,le tudom valahogy nyomni az ablakot,hogy kinyissam a motorháztetőt...
Hogy beröffentsem az akksit...
Esetleg ehhez valami tipp?
Az előbb beszéltem autómentőssel,azt mondta lehet sérül a kocsi,15000 ért,erre mondtam lehet hogy fizetek,de ha sérül a kocsi lehet a kolléga is...és inkább letettem a telefont...
(#) Zsomle válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nyitsd ki kulccsal..
(#) Shotokaner válasza Zsomle hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Hopp,hogy ez nekem nem jutott eszembe....
Köszi,te most sitty-sutty elvégeztél egy OKJs tanfolyamot...azt hiszem talán ez volt a 2. dolog,ami eszembe jutott,be is fuccsolt...két kulccsal sem sikerült,de köszi azért
(#) SzervízMacska válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Erről előbb még nem volt szó, de.. Ha a kulcs mechanikusan egy zárat sem nyit, akkor csak rongálás árán tudsz bejutni az autóba. Itt az lesz a kérdés, hol okozol legkevesebb mértékű anyagi kárt. Nem az, hogy melyik ablakemelő krepált be. Mert ha olyan mechanikus hibája lenne, amikor le tud jönni az ablak, nyilván már régen lerázkódott volna út közben. Egyéb esetben nem tudod az ablakot lehúzni, csak betörni. De gondolj bele mi lenne, ha boldog-boldogtalan puszta kézzel le tudná húzni az ablakodat?
(#) Shotokaner válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Ez igaz...hogy nem volt szó..elnézést..És hozzátenném,hogy csaka vezető oldal felől van zár...nem nyitja a kulcsok egyike sem...
Volna még egy utolsó kérdés,és mára felhagyok az Octaviám feltörésének elméletével...
Ha kiveszem az ablak felső részénél a gumit,akkor lesz valamennyi helyem a kaszni és az ablak közt,hogy valami piszka hurokkal elérjem a motorháztető nyitójának karját?Vagy ez is hülye gondolat...?
Szar lenne ha sérülne,olyan mintha én sérülnék...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) SzervízMacska válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nem tudom, mire gondolsz. A külső tömítő gumin belül még ott a kéder, ami az ajtó kereten fut körbe. Azon kívül, hogy ezeket nem fogod sérülésmentesen lebontani, jó, ha keletkezne ott egy centi helyed. Szerintem legjobban a legolcsóbb oldalablakkal jársz, vagy a hűtőráccsal.
(#) Shotokaner válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Hogy érted a hűtőrácsot?
H azt lekapom?Mi a folytatás?
(#) SzervízMacska válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Kipattintod a zárat és kinyílik a motorház tető. Egy bowden húzza, nem?
(#) Shotokaner válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Mindent központilag zár,én úgy tudom csak belülről nyílik..Vagy ki lehet pattintani?Ez nem lenne rossz
A kart ami kívülről a motorháztető kiakasztó fület mozgatja,inaktív...az semmire sem jó...
Még a csomagtartót is motor húzza...hogy milyen hülye dolog ez...de még jó hogy nem az ablakokat nem tudom felhúzni...de így még használni se
(#) zoszka válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Én is így jártam nemrég. Én az önindító áramszálját nagynehezen elértem alulról és rácsíptettem a töltőt. 10p után ki tudtam nyitni a riasztóval.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) SzervízMacska válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
A csomagtartóhoz volt már szerencsém, azt tudtam. De a motortér mechanikus tudtommal. Az önindító viszont életképes ötlet. Esetleg az alsó védő burkolatot kellhet hozzá megbontani, ha útban van.
(#) VIM válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Szia! Csak így tudod kinyitni sérülésmentesen. Vizes tömlő, matracpárna felfújása és a belső ajtónyitó fogantyú meghúzása.
(#) Zsomle válasza Shotokaner hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Szia!
Nem igazán értem a pikirtségedet, nem írtad, hogy kulccsal sem nyílik. Néha a legegyszerübb dolgok nem jutnak az ember eszébe.
Senki nem nézett hülyének.
(#) Hosszulabu hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok
Szükségem lenne a komfort modul (1JO 969 799 Q) bekötési rajzára (Octavia 1 1999 AKL ).
Köszi előre is.
(#) kissi hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Octavia II. ( 2005-ös évvégi, 1,9 diesel TMBCS alváz és BKC-s motorkódú ), csomagtérajtó nyitásával van egy kis problémám: a zár "mintha" lassan nyílna és a csomagtérvilágítás is később kapcsolódik fel ( néha akár 3-4 másodperc múlva!). Ismertek-e valami gyakori problémát, típushibát ?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) VIM válasza Hosszulabu hozzászólására (») Nov 19, 2016 / 1
 
Szia! Ezen az oldalon találsz a képek között az AKL- hez rajzokat.
(#) Hosszulabu válasza VIM hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 

Köszi, egy távvezérlőt akarok rákötni a központi zárra, ahhoz kell a bekötési rajz.
(#) Laller 84 hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Üdv!Adott egy 2004 1.4 75Le Skoda Octavia.Egyszerre romlott el a 2 első központi zár,elektromos tükrök,tankoló ajtó nyitó.Elkezdtem méregetni:addig jutottam,hogy a tankoló ajtóra menő pozitív szálon lehúzott steckernél testet mértem.Van valahol valami relé,ami a pozitívot vezérli ezekre a dolgokra?
(#) zoszka válasza Laller 84 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Szerintem nem kap tápot és azért mérsz testet mert a többi, erre a körre kötött periféria testre húzza. Mindez akkor igaz, ha negatív élvezérelt.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
(#) radlilaszlo hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
laci vagyok van egy 2006 skoda octáviám amin ki jött a sárga motor hiba a hiba kod p1292 termosztát hütés jellegmező hiba a szerelö pontosat nem mondot mit csináljak
(#) sanaxx válasza radlilaszlo hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Lehet biztosíték, vezetékezési hiba a termosztáthoz -tól, illetve maga a termosztát.

Ellenőrzése angol
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) laszlosz hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!

2000-es évjáratú Skoda Octavia 1,6 55kw
Ha fagypont alá esik a hőmérséklet és az autó pár óráig nincs bestartolva ,az első gyújtásnál mintha le lenne merülve az akkumulátor,pár másodperces járatás után probléma nélkül indul.
(gyertya csere után,64 a/h Varta akkumulátor)
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza laszlosz hozzászólására (») Nov 30, 2016 / 1
 
Akku saruk és testkábelek állapotát ellenőrizném a helyedben.
(#) radlilaszlo válasza sanaxx hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
KÖSZÖNÖN
(#) radlilaszlo válasza sanaxx hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
szia ma vettem észre hogy a viz csak 70 fokos és mind a kettö ventilátor dolgozik ez is a termosztátra utal?
Következő: »»   156 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem