Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás

Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   20 / 20
(#) steelbird hozzászólása Dec 10, 2016 /

Na, akkor költözzetek Borsodba, Kazincbarcelonába...
Jó kis vegyiüzem, finom ropogós gázokkal dúsított levegő...
Egy írott DVD lemezt sem tudtam lejátszani a 10 évvel ezelőtt írt lemezeimből, pedig 2..4 -szeres sebességgel voltak írva maximum. Az írott audio CD-k is mennek mind tönkre, azokat kizárólag 8x, vagy kisebb sebességgel írtam. Először csak "fűrészelősen" recsegnek, aztán olvashatatlanok lesznek.
A kis fülhallgatóimon évente szétporladtak a szivacsok, ha használatban voltak, ha nem...
Amikor még hosszú külszíni távvezetékeken kapta a város a hőerőműből a meleg vizet, a nagy csövek külső alumínium burkolata úgy elkorrodálódott pár év alatt, hogy állandóan cserélni kellett.
Egyébként a gyári, préselt CD lemezek esetén is nagyjából csak kb. 10 év élettartam garantált a gyártók szerint -ha jól emlékszem.
(#) Szegedi Szilard válasza steelbird hozzászólására (») Dec 11, 2016 /

Akkor mi a jó tárolás. Merevlemez, pendrive? A merevlemez is kopik használat közben. Vhs korszaknál az analóg technika se volt jó, de azt legalább sokáig elállt meg fellehetet újítani. Nekem sok eredeti dvd-m cd-m meg van jó pár blu ray lemezem is.
Akkor 20 év múlva dobhatom az egészet a kukába.
(#) Bakman válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 11, 2016 /

Ez egy jó kérdés. Biztonsági másolatok, időnként átírva az adat egy új hordozóra.
(#) Szegedi Szilard válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2016 /

Akkor 10 évente mentegessem a cd, dvd, blu-ray lemezeimet.
Kész röhej de ez van bakker.
(#) Gafly válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 11, 2016 /

Told fel a "felhőbe".
(#) Szegedi Szilard válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2016 /

Ezt nem értem??
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 11, 2016 /

Most teszteltem 8 éves eredeti dvd-ket, mindet vitte.
(#) Petyaa válasza steelbird hozzászólására (») Dec 12, 2016 /

Van egy pár eredeti CD lemezem, pl: Exotic válogatás 92' ből úgy játszódik le mintha most jött volna ki, volt egy pár írott Traxdata fantázia nevű lemezem is, 10 évesen még mentek. 10+éves színes maxell cd-k is simán játszadoztak, mindegyiket 40-48x sebességgel írtam ki anno.
(#) doktor válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 12, 2016 /

Nekem, is van sok régi eredeti, és néhány irt cd, mindegyik tökéletesen működnek, pedig a kezdeti ]hőskorból valók.
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 12, 2016 /

Teszteltem eredeti cd-ket 89-98ig, 98-2016-ig, mindet vitte!!!
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 23, 2016 /

Találtam egy 1988-as Fast Eddie House cd-t, azt is lejátszotta gond nélkül a cd lejátszóm. Az pedig már 28 éves lemez, sőt Januárban már 29 éves lesz.
(#) steelbird válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 23, 2016 / 1

Minden attól függ, hogy mikor mattul, opálosodik be a lemez polikarbonát anyaga. A lézerfény önmagában nem elég fókuszált, a további fókuszálásban a pitek előtt található műanyag rétegnek nagy szerepe van. A műanyag sem örök életű, ha megnéztek pl. egy régi vonalzót, az már bemattul, nem annyira átlátszó. Főleg, ha sok napfény, vagy hő éri. A préselt lemezekre a garantált 10 évet még a Compact Disc megjelenésének elején ('80-as évek) emlegette egy tanfolyamon a Sony szakembere.
Gyári préselt lemezre egyébként 100-200 évet írnak, írott lemezekre pedig nagyjából 30 évet. De ez nagyban függ a környezeti hatásoktól. Az alumíniumozott PIT réteg idővel oxidálódik, amit pl. egy nedves, párás környezet erősen felgyorsít, vagy az írott lemezek fényvisszaverő anyagának kémiai összetétele idővel megváltozik, ami rontja a fényvisszaverő tulajdonságát.
Nekem álltó helyében már nagyon sok írott lemezem tönkrement, ez itt ebben a városban nem egyedi probléma...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 25, 2016 /

Gondos tárolással akár száz év az eredeti gyári lemezeknél, írott lemezeknél kb 30 év maximum 40.
Na majd meglátjuk!
(#) rokko99 hozzászólása Jan 29, 2017 /

Szerbusztok! Sony CDP-395 alaplapot, kijelzős nyákot, gombsort, trafót, komplett házat tudok felajánlani. Személyesen átvehető ingyen, vagy postaköltség fejébe postázni tudom.

A lejátszó két okból lett bontva: Egyszer azért mert vettem egy 791-et amit a futár kicsit megrongált, és a 391-ből kellett pár mechanikai alkatrész, másrészt pedig, mert valami nyűgje van annak a motornak, ami a fejet mozgatta, és nem mindig működött. A fej már elkelt. A mechanika többi alkatrésze is megvan, minden vihető. (kivéve egy fogaskereket, és a cd-t forgató motor műanyag tetejét, amire a cd megy)
(#) cornel hozzászólása Feb 10, 2017 /

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy egy cd-játszó melyen nincs koax digitális bemenet,ki lehet-e építeni rá? Marantz cd63 mk2-es ről lenne szó. Ha igen,hogyan? Gondolom átkapcsolási lehetőség is szükséges hogy külső forrásból várja a jelet.
(#) kzozo válasza cornel hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

A CD lejátszóba miért szeretnél digitális bemenetet?
(#) cornel válasza kzozo hozzászólására (») Feb 12, 2017 /

Van egy Fiio X5-ös lejátszóm,és azt szeretném rákötni. A cd-játszó külső dac-ként funkcionálna. Kíváncsi lennék rá,hogy így kellemesebb-e a hangja az X5-ösnek.
(#) Szegedi Szilard válasza cornel hozzászólására (») Feb 15, 2017 /

Szia!

Szerintem nem lesz jobb a hangja. Egy jó minőségű előerősítőre lenne szükséged, vagy Cd lejátszó, vagy erősítő csere, vagy átjászó kábel csere, vagy hangfal kábel csere.
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 28. Kedd
15:37:17
Jelenleg 461 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu