Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   94 / 94
(#) BarnaPili válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

A kapu alatt van 70mm hely,középütt kell csinálni egy ütközőt,így mindenképp menni kell vasboltba. Szerintem ez lesz a megoldás.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Jó ötleteket kaptam.
Ha kész ,teszek fel képeket.
István
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Na, lemodelleztem a nyitást egy darab madzaggal, meg a kapuoszlopra fogatott darab átfúrt léccel.
Az "A" távolság max 9cm tud lenni, hogy még ki tudjam nyitni a kiskaput. A B kb. 15 cm volt a próbánál. A madzag egyik végét a kapuszárnyra kötöttem kb. 85 centire a forgásponttól, másik végét az oszlopra rögzített léc lyukán átfűztem, és minimális húzóerőre nyílt a kapu.
A teljes nyitáshoz valamivel kevesebb, mint 30centi lökethossz kellett ezzel az elrendezéssel.
Ez alapján akár a 3612-es is jó lehet, a rövidebb lökettel gyorsabb lehet a csukás-nyitás.
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Nem jó a 3612-es, mert az már elég gyengécske lesz. Nem is beszélve, hogy valaminek támasztani is kellene azt a kaput mikor be van csukva. Tehát a hosszabb kar jobban támaszt.
(#) akos70 válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Igazad van. Nálad a külső forgáspontok milyen távolságokra vannak? (Lenti képen A és B táv.)
A motor felőli rögzítéshez a saját bilincsét használtad, vagy kiraktad a motor végére?
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1

Ide tettem ki a képeket, jó minőségben. Minden részlet látszik, még a sok rozsda is 1kép
2kép3kép
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) akos70 válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Aha, szóval te a motorokat befelé raktad, így nincs útban a kiskapunál. Úgy látom, nálad épp az a helyzet, mint nálam, a közeli kiskapu behatárolja a lehetőségeket.
Meggyőztél, ha nálad 8 éve működik, azt hiszem, én is belevágok.
Köszi a képeket!
A végállásokat a beépített kapcsolókra bíztad, vagy valami külsőt használsz?
(#) elektromos válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1

A végállásokra bíztam részben, de ki egészítettem idő, és áram védelemmel is a vezérlést, meg kiskapu funkcióval is.
(#) vera válasza lonewolf hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

szia letudnád
rajzolni mi hova jár mert meg építettem véglást kötni távirányító vezérlőt fény sorompót teáltalad tervezet panelt.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) progee hozzászólása Jún 1, 2017 /

Sziasztok!

Vásároltam kínából két darab Kebibu KBT001610 433.92MHz-es távnyitót.
Pechemre a cégnél YET026 típusú készülékeket használnak, ami kinézetre ugyan megszólalásig hasonlít az általam beszerzettre, mégis valamilyen kompatibilitási okból eredendően, nem sikerül átmásolni a nyitó kódot.
Házilag rá lehet venni a KBT001610-et, hogy együtt működjön a YET026-al, vagy annyira más rendszer, hogy ezt reménytelen összehangolni?

KBT001610

YET026
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) uniman válasza progee hozzászólására (») Jún 1, 2017 /

Hello! Ez nem "kompatibilitási ok" miatt van, hanem valami más az oka: Bővebben: Link
Nekem is van több példányom, kétféle típusból, melyek semmilyen másik gyári távirányító jelét nem veszik, viszont a bennük tárolt eredeti "teszt" kódot rendesen megtanulják egymástól...
(#) progee válasza uniman hozzászólására (») Jún 1, 2017 /

Tehát hibás a készülék?

A titkukat nem sikerült megfejtenem...a mechanikájukat használom fel a töröttek pótlására.
Esetleg még működhetne 315 vagy 898 MHz-en, de ilyen RF távirányítók ezidáig még nem kerültek a közelembe (de az egyik hátlapján ott van a 434 MHz címke is) .
Persze énhozzám már ezzel a "hibával" kerültek, előző tulajdonosa sejtette, hogy valami nem stimmel.
Teljesen jól működnek, mint ahogy ezen a videón látszik (csak kék ledesek)
(#) progee válasza uniman hozzászólására (») Jún 1, 2017 /

Honnét szerzed be a működőképeseket és milyen árban?

Nem én ugyan, de kizárólag belföldi boltokban lettek beszerezve a működő példányok.
Ahol mód volt az azonnali próbára...
A "gugli" még ezt "dobta" a te típusodra...
Következő: »»   94 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 23. Hé
2:50:05
Jelenleg 50 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu