Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV MINISCOPE-2 (TR4356/H009)
 
Témaindító: rammargh, idő: Szept 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rammargh hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
üdv.
A fennt amlített szkóphoz keresek kapcsolási rajzot, vagy komplett szervizdoksit. Esetleg hibakeresési tanácsot (semmi eltérítés, cső fűt, kondik cserélve). Amit találtam az hiányos, pont a rajz hiányzik.
(#) pokot válasza rammargh hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Ezt találtam hirtelen,talán segít.
(#) rammargh válasza pokot hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Köszönöm, ez nekem is megvan, ebből hiányzik az a melléklet amin a kapcsolási rajz van...
(#) Sendi válasza rammargh hozzászólására (») Szept 10, 2008 / 4
 
Helló Rammargh.

Tudom, hogy ez a 3-as, de hátha segít

Üdv.
(#) rammargh válasza Sendi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Köszönöm, meglátjuk lehet-e valamit kezdeni vele, de szerintem már kicsit más ez a típus.
Amúgy amit pokot is talált (nekem is megvolt)az sem stimmel teéjesen, mert elkezdtem alkatrészszinten átnézni és találtam benne eddig +2 alktarészt és valami eltérő értékű így is....
(#) Sendi válasza rammargh hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Helló Rammargh.

Persze kicsit más, de neked alap problémáid vannak.

Üdv.
(#) rammargh válasza Sendi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Igazad van tényleg alap problémák, az X végfok panelen méregetve ic2 kimeneti fesz 16,55V és a 100V helyett 117V (másik végfokon ic-nél ok, a 100V 91 de a +12 helyett 16,7V), szóval nemsokminden stimmel.
ic2 pótolható elvileg to3-as 7812-vel, párban kicserélem aztán meglátjuk. (azért csak jó lenne egy eredeti rajz)
(#) peterpan hozzászólása Szept 14, 2008 /
 
ez van

hor.jpg
    
(#) bjeno válasza rammargh hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Lehet hogy már kicsit késő, de ha még érdekel van itthon szervizkönyvem a 2-eshez, eredeti HT-s. Fénymásolni tudok belőle ha érdekel.
Üdv
(#) rammargh válasza bjeno hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
üdv

Végülis még aktuális, mert nem találtam azóta sem normális rajzot.....
Ha valamilyen formában fel tudnád tenni, az jó lenne.
(#) zsobro válasza rammargh hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
TV MINISCOPE-2 (TR4356/H009) rajz érdekelne.
Akinek megvan, az légyszi jelezzen az e-mailre.nagyon szépen koszonom.
(#) Ktulu válasza zsobro hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
(#) Aszu hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Üdv!
A képernyő előtti "rács" méretei iránt érdeklődnék. Tud valaki segíteni?
(#) pucuka válasza Aszu hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Mivel a függőleges, és a vízszintes erősítők erősítései viszonylag tág határok között állíthatók, a raszter méretének nincs különösebb jelentősége. Az erősítés beállításával elérhető, hogy egy egység, az egy osztás legyen.
Ennek megfelelően a rasztert úgy kell elkészíteni, hogy a kihasználható képernyő területet vízszintesen, és függőlegesen 10 egyenlő részre osztjuk majd azt is 10 egyenlő részre, az egyszerűbb leolvashatóság érdekében. Téglalap alakú képernyőnél szokás a vízszintes tengelyen több mint tíz osztást alkalmazni, hogy a négyzethálós raszter megmaradjon. Nem lenne lényeges, de a francia kockás raszter nem mutat olyan jól.
(#) djhans hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok! Nem találtam sehol kapcsrajzot a miniscope-2 készülékhez. Ez előttem belinkeltekben sincsen. Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) zolika60 válasza djhans hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Pedig itt alattad hárommal az elektro tanyás linken ott van. A lap alján a get manual feliratra kell kattintani. Nem jelenik meg azonnal kicsit várni kell.
(#) djhans válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Ez nekem is megvan köszi. Nincsen benne kapcsolási rajz.
(#) hummer hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Sziasztok ! Tudom, hogy ez egy régi topic, de nekem most vált aktuálissá. Tehát: a címben szereplő TR-4356/H009 TV Miniscope-2 nevű oszcilloszkóphoz keresek KAPCSOLÁSI RAJZOT. Az itt már ezerszer megemlített elektrotanyás leírás NEM érdekel, mivel az nekem is megvan és NINCS BENNE a rajz (hogy száradjon le a keze annak a trógernek, aki azt a szemét munkát a kezéből kiadta !). Bármilyen megoldás érdekel, ki is fizetek egy jó minőségű 300dpi-s szkennelést, de segítsen rajtam valaki. Köszönöm.

Az egyéb Miniscope rajzok összehasonlításra sem jók, mivel mind a három más szerkezetű gép. Hogy csak egy példát említsek: a Miniscope-2 ben jelent meg legelőször IC (egy 733-as).
(#) sithonia hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy iszonyú régi a topik de nekem most vált aktuálissá, mivel most romlott el a cucc.
Jó hír, hogy nekem van kapcsolási rajzom, ha kell valakinek.
Viszont le kellene szednem az egyik tekerőgombot, de nem boldogulok vele.
Hogy a jó életbe kell leszedni? Tudja valaki?
(#) nagym6 válasza sithonia hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Gomb hegyén kupak, illetve korongocska van, ez kipiszkálva látható gombon belül az anya, ami meglazítva, utána lehúzva, és így tovább.
(#) sithonia válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Köszi de mi a jó élettel csavarjam ki? Egy csipeszemet már elgörbítettem, olyan széles csavarhúzóm meg nincsen.
(#) nagym6 válasza sithonia hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Ez egy csőanya, amin lehet, hogy túlnyúlik a tengely ahhoz, hogy sima csavarhúzó rámenjen ha jól emlékszem. Két keskeny csavarhúzó x alakban rátéve, egyik csavarhúzó egyik vájatba, másik a másikba, kettő együtt tekeréskor egymást támasztva kihajtható.
(#) sithonia válasza sithonia hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Közben találtam egy írást ami ezzel a cuccal foglalkozik.
Akinek ilyen van cserélje az összes 16V-os tantál kondit 35V-osra
sok kellemetlenségtől kíméli meg magát
(#) sithonia válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Ez a két csavarhúzós tipp jól hangzik, kipróbálom...
Köszi
(#) Gafly válasza sithonia hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Hacsak nincsen reszelőd, és/vagy egy darab vasad amiből kireszeled
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem