Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop kijelző PC-re
 
Témaindító: Maffiozo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) verwolf9999 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Kiszedtem egy lcd-t egy apple powerbook-ból amire az van írva hogy Lg.PHILIPS LCd LP141XA (D1AP) .
Ezzel lehetne esetleg valamit kezdeni ? Nekem jó vga portra is másodlagos kijelzőnek is .
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Találtam egy linket talán segít valakinek mert én nem tudom kibogozni . Bővebben: Link
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Úgylátszik senki sem tud segíteni . Ha hülye ötlet volt légyszi írjátok meg hogy lehetetlen .
(#) pipi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
mint látod a pdf-ben a csatijának(LVDS) semmi köze a vga csatihoz, vagyis kellene közé egy bonyolult cucc
(#) bbalazs_ válasza verwolf9999 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Lehetetlen igy magaban. Ahogy elottem pipi irta, atalakito kell kozeje, ami egy bonyolult es draga cucc.
Amit viszont tehetsz: meghirdeted, eladod, es az arabol veszel egy hasznalt 15-os LCD monitort, ami tudja ezt.
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok! Takarítottam, és rátaláltam erre az LCD-re Bővebben: Link Szerintetek ezt lehetne PC-hez illeszteni, vagy felejtsem el? Az LCD egy Prestigio Nobile 1X0-as sorozatú laptopban volt.

Válaszaitokat előre is köszönöm Üdv.: Gaben

[Szerk] Azhiszem, ez maradjon talonban mert a fény felé fordítva, több helyen nem világít át rajta a lámpa, szerintem az évek során megnyomódott/berepedt sajna =( [/Szerk]
(#) kisedison hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Helló nép!

Itt a tökéletes módszer lvds panel gépre kötéséhez. A múltkor böngeszgettem a Texas Instruments oldalát és erre leltem rá. (pdf) Akinek van DVI kimenete annak tökéletes.

slla325.pdf
    
(#) kisedison válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Az adatlapban benne van hogy milyik IC-vel lehet meghajtani (SN75LVDS83) ennek a bemenőjeleit pedig TFP401-el lehet előállítani DVI portról. Én most pont ilyennel játszok csak én egy 13.3"-os HITACHI LCD-t próbálok éleszteni. Ha kell segítség kérdezz!
(#) barkacsi hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem ez a kijelzőm van (LP154WX4-(TL)(C1) adatlap a mellékletben) egy alaplapos megpusztult HP 530-as Notiból. (HP 510 ben is ilyen disp. van.)

Szeretném ezt a kijelzőt beüzemelni egy VGA-n keresztül, Rendes "Winfos"-os képet látni a gépből... Nem baj a DVI kimenet, van a graf. karin DVI, HDMI, VGA kimenet.
Nagyon jó lenne, ha ezt meg lehetne oldani.
Bármi HomeBuild megoldás érdekel vagy "olcsób" gyári megoldás. Szeretném a kijelző teljes felbontását kihasználni.
A kijelző nyákon van egy 30pin-es fém csati, ez látszik az adatlapban a kábel testelt külső bevonatú, hozzá egyik vége ebbe megy bele, a másik vége az HP alaplaphoz rácsatlakozik ez 2 soros 40 pin-es és az invertert is innen táplálja. a csatlakozók bekötései lásd mellékelt rajz.
A notiból ki operálom a 40-pines foglalatot az nem gond. Viszont az inverter is kell működjön, és a kijelző is.

Olyan választ nem kérek, hogy add el és vegyél másik VGA-s kijelzőt... meg, hogy drága..(az ilyenek nem a megoldásra vezetnek.)
Megoldani szeretném a működését ennek és nem eladni, ez egy 16/9-es,fényes... nem 4:3-as..
Még mozira is jobb.
Még egy plusz, hogy Touchpanelt is szerelnék rá,
Touch (adatlap mellékelve).
Bárki aki érdemben tud segíteni a végleges megoldásban szívezsen várom válaszát.
köszi.
(#) gizda1 válasza kisedison hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Nekem is ilyen lvds panelem van szeretném pc re kötni , érdemes lenne ehhez vásárolni ilyen vezérlőt ? kérdés hogy hol itthon . persze az ebay-en van. http://www.ebay.com/itm/R-RM5451-Audio-LCD-Controller-logic-AD-Boar...t_1157
TUTORIAL: http://www.youtube.com/watch?v=ufcv9XVzlCA&feature=youtu.be
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) Jonny86 hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok! Remélem jó helyre írok, és senki sem fog megnyilazni a kérdésemért. HDMI kimenetre lehetséges lenne-e rákötni lcd kijelzőt, lap topét kb 30 vezetékes lvds-t? Köszi előre is a válaszokat.
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Helló.Nekem egy compaq armada 1750 kijelzője van itthon hibátlan állaptotban és az lenne a kérdésem hogy ezt rá lehetne-e kötni a számítógép DVI vagy VGA prtjára?A válaszokat előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Direktben nem. Bonyolult atalakito kell hozza, de akkor mar ugyanott vagy, mint egy monitorral.
(#) szikorapéter válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Akkor megmarad emléknek,de azért köszönöm.
(#) loxia hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem van nekem egy Autóba való Lcd kijelzőm amit bele szeretnék kötni A számitógépem be és hogy lehet e ez valahogy meg oldani hogy rá kössem és mutasson valamit nekem ha valakinek lenne valami jó ötlete azt meg köszönném Előre is köszönöm de Nagyon hülyeség lenne akkor szoljatok már Köszi
(#) kmegyd13 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hello mindenkinek. Olyan kérdésem lenne, hogy laptopnál lehet-e állandóra tenni a vga-kimenetet. Tehát, h a bekapcsolástól fogva legyen kép a külső monitoron. A bios-t már átböngésztem jónéhány gépen, de nem találtam ilyen lehetőséget.
Van egy 7"-os lcd-m érintő foliával, panelokkal, Ebay-ról rendeltem már kb 1 éve. Most jutottam el odáig, h folytassam a projektot. Autóba akarom beépíteni egy Samsung mini laptop alaplappal. A kijelző vga-ra az érintőfólia usb-re csatlakozik és szépen működik.
A problémám az, hogy a gyári kijelző megpurcant, meg az 10"os és nem férne el a műszerfalba. És gondba vagyok már a windows telepítésekor... Esetleg a gyári kijelző helyére becsatlakoztatható lehet-e ?
üdv!
(#) fogarasia hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy LG Philips LP154WX4-es LCDm, rendeltem hozzá egy V56-os típusú vezérlőt, plusz egy 30 pines kébelt plusz a CCF lámpa invertert. Frissítettem a felbontásnak megfelelően a firmwaret, és a kép bejön egy rövid időre, utánna majd eltűnik. Kell valamit átkötnöm az LVDS kábelnél?
Bővebben: Link
és a V56
Bővebben: Link

Köszi
(#) bbalazs_ válasza fogarasia hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Mi tunik el? A hettervilagitas is megszunik vagy kek lesz vagy fakul a kep vagy tiszta feher lesz egy pillanat alatt?
A V56 menujeben RENGETEG beallitasi lehetoseg van, nincs vetelenul valami idokorlat beallitva?
Ertelmes jellel taplalod a V56-ot vagy rahagytad a belso meghajtora?
(#) fogarasia válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Hát mintha nem lenne jó az LVDS kiosztás. Van egy videóm is az egészről, linkelem.
V56 video

Semmi jelet nem adok neki, csak a belső meghajtóra hagytam. Az LVDS kábelt megmozgatva visszajöna kék háttér, de az instabil. Ugyanakkor még se az IR-t se a nyomógombokat (mert nem érkezett még meg) nem kötöttem be.
(#) bbalazs_ válasza fogarasia hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Szerintem jo a kiosztas, maximum erintkezesi hiba van, de az nem ilyen szokott lenni.
Mintha sajnalatos modon hibas lenne a V56 fo chipje vagy valami zavarna.
Mennyire meleg? Latom, tapogattad. Azert jo meleg, de a kezednek eppen allnia kellene.
(#) fogarasia válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Igen,a tapogatással épp azt akartam jelezni, hogy forró. Hozzá tudok érni, de 1-2 másodpercnél többet nem bírom rajta tartani. Én is a chip halálra tippelek. A FW frissítést szépen megcsinálja, és ebben biztos vagyok, mert más FW-al próbálkozva semmi képet nem ad, csak a megfelelővel.
Időközben megmozgattam a kábelt, és előjött meg kitisztult a kép, csak a bal oldala maradt zavaros...
(#) bbalazs_ válasza fogarasia hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Nem tudom, honnan vetted - en a Banggoodrol, ott reklamalasnak van helye, egy reszet visszateritik hiba eseten, csak prezentalni kell nekik a hibat , a video eppen jo.
(#) fogarasia válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Ugyan onnan én is, és már prezentáltam is. Most oszt lássuk mi lesz.
Azért köszönöm a segítő szándékot!
(#) pipi válasza fogarasia hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Hali!
v56-ot nem ismerem, v29-et használtam, azon az LCD panel tápfeszt be kell állítani, nálad jó?
(#) fogarasia válasza pipi hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Hali!

Igen, a V56-on Jumperrel beállítottam a panel feszültségét (3,3V). A Banggood most küld egy másik V56-ot. Remélem az már jobb lesz.
Azért köszi!
(#) fogarasia válasza fogarasia hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Egy másik kérdés: Ha nézem a V56 adatlapját, ott az szerepel, hogy a lejátszott videó (USB-ről) csak az MP3 hangzással rendelkezőt tudja lejátszani. Ami igaz is, mert ami ettől eltér, annál kiírja, hogy Audio format not supported, és indul a néma film. A leírásban csillagozva van a többi hang formátum, *Need the specific chip and Hash key to support. Itt lehet tenni valamit?
Linkben a datasheet.

http://www.vslcd.com/specification/T.V56.03.PDF
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem