Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése napelemmel

Témaindító: BlueFox, idő: Szept 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) rettung hozzászólása Ápr 20, 2017 /

Sziasztok!
A kovetkezokben szeretnek segitseget kerni:
Interneten lattam tobb helyen, hogy epitenek "solar power boxot"
Ilyet:Bővebben: Link
Tallakozott mar valaki hasonloval? Vegul is tudom, az egesz topic errol szol, de.......
Koszonom!
Peter
(#) erbe válasza rettung hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /

Mi a szándékod egy ilyen játékszerrel?
(#) rettung hozzászólása Ápr 20, 2017 /

Vesz eseten aramforraskent hasznalnam, de ha nincs is "vesz", lehetek olyan helyen ahol nincs 220V.
(#) nem válasza rettung hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /

Szia! Attól függ, mi a célod. A linkelt projekt szivargyújtó kimenettel (12V DC) rendelkezik, kérdés, hogy ez-e a legkézenfekvőbb... mert hogy ugye mit táplálsz róla? Igazából ez lenne a fő kérdés.. ahhoz, hogy telefont tölts pár napig, ez a power box felesleges... a 4 db 12V-os, 7Ah-s akksi közel 350 Wh villamos energiát tárol, amiből 40szer fel tudod tölteni a telódat... hova készülsz, az őserdőbe két hónapra? Ha meg hálózati feszültségre van szükséged (230 AC) akkor bejön az inverter a dologba... Ha csak telót akarsz tölteni, talán érdemesebb egy sokkal kisebb, "kézi" méretű hasonló tudású dolgot építeni, beépített 5V DC-s felszültségstabilizátorral, USB kimenettel.. persze napelemes kivitelben, hogy kempingezéshez is jó legyen. Sőt, ilyeneket készen kapsz ebay-en párezer forintért ingyen postával...
DE: ha az építési vágy hajt, akkor mindenképp támogatom, mert mindegy mit építessz, csak építs!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) rettung hozzászólása Ápr 22, 2017 /

Szia nem!
Koszonom a valaszod. Talan nem a legmegfelelobb videot linkeltem be. Amit en szeretnek, az inkabb olyan: szerszamoslada egy 12v 7ah akkuval, vagy savas auto akksi, egy 10-20w os napelem, egy solar fesz.szabalyzo. kimenetkent szuksegem lenne 5v usb-re. 12v kimenetre, hogy pmr radiot is tudjak tolteni. Az egesz projekt tenyleg arrol szolna, hogy pl. egy vihar idejen(aramkimaradas) legyen korrekt aramforrasom, ami mobil, es nem egy agregator. Ugy velem a mai vilagban a legszuksegesebb dolgokat lehet uzemeltetni, vagy tolteni DC 5/12V-rol.
A taska ne legyen sokkal nagyobb, mint egy kozepes meretu szerszamoslada. Lehessen tolteni napelemmel, vagy "bekeidoben" halozatrol, esetleg auto szivargyujtorol.
Eleg amator vagyok, de nagyon erdeklodo a temaban. Nem is tudom milyen akkumulator felelne meg ezeknek a kovetelmenyeknek? Savas, zseles, ciklikus, vagy mas.......?
Egyatalan szakmai szemmel van ertelme belefogni ebbe? Mukodhet, ez igy? Teszem azt, all egy evig a szekrenyben a cucc, eloveszem, es hasznalhato, nem merult le az akksi az allasban? Vagy allando figyelmet/toltest igenyelne? Pl. Meddig tarolhato egy akkumulator koleonesebb felhasznalas nelkul? Nekem van egy a szekrenybe: 12V 2,3Ah- neha csak(2havonta) ratoltok, hogy ne suljon ki, - ez igy elegendo?
Koszonom!
(#) nem válasza rettung hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /

Szia!
12V-os SLA ("zselés") akksi szerintem jó lesz a célra, és akkor van 12V-od, illetve beraksz egy 12V/5V feszültség stabilizátort és akkor van 5V-od is. Az, hogy arra már miylen csatlakozót raksz (USB aljzat vagy más), az a Te dolgod.
Az akksi túlmerülését meg kellene akadályozni egy áramkörrel az akksi kimenetén (majd hétfőn előkeresem Neked, amit nekem is ajánlottak itt, ebben a topicban, vagy Te is visszakeresheted).
Ha megfelelő napelemet választassz (aminek a max árama nem nagyobb mint az akksi megengedett legnagyobb töltőárama, akkor nem kell áramkorláttal szórakoznod, csak egy LM317-es ICvel megoldott szeültségszabályozó (szintén előkeresem majd) áramkör megteszi.
Némi elektronikai/forraszttási ismerettel összerakható, még kisebb is lesz, mint egy szerszámosláda, mert egy 7Ah-s 12V os SLA akksi kb 8x10x20 cm... ehhez jönnek még a csatlakozók, elektronika.. illetve a nepelem mérete is kérdéses ügy.
Ha 12V névleges feszültségű napelemet veszel, annak a kimenetén full napsütésben lesz kb. 15-16V, ami jó, mert neked ezt kell majd leszabályoznod (az LM317-es kapcsolással) kb 13.8V-ra (tehát ha ennél kevesebb lenne a napelem kimenete, az gond lenne), ennyivel kell majd tölteni ugyanis az akksidat.
Amúgy meg ja, néha nem árt kcisit feltölteni az akksikat...
Majd jelentkezem a kapcsolásokkal. Én azt mondom, vágj bele, abból csak tanulhatsz.
Üdv,
Ádám
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) rettung hozzászólása Ápr 22, 2017 /

Szia Ádám!
En ilyet lattam:Bővebben: Link
Gondolom egy ilyen megoldana az osszes ptoblemamat.
Innen vettem az otletet:
Bővebben: Link
Mit gonfolsz?
Peter!
(#) Gafly válasza rettung hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /

A specifikációja eléggé igénytelen, bár lehet hogy csak a fordítás ment félre:
Idézet:

- Feszültség elleni védelem
- Max napelem feszültség: 5A
- Max akkumulátor feszültség: 25V

Ugyanakkor szerintem is valami hasonlóval jársz a legjobban.
Ha sikerülne szerezni valami strapabíró műszert, akkor nyújtott skálával ~9V zener, és ellenállás (trimmer) sorbakötve, egészen sok információt ki tudnál jelezni (becsült töltési állapot, stb.).
(#) nem válasza rettung hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /

Szia!
Na igen, ez jó lehet, ha nincs kedved annyira áramkört építeni... sőt, lehet, hogy jobb is egy ilyennel kezdeni, ha nincs még nagy gyakorlatod! A technikai specifikációja tényleg elég furcsa (mint ahogy az előttem hozzászóló is írta).. éremes lehet megnézni ezt a típust másik webshopban is vagy rákeresni neten adatlapra... de valami iylen jó lehet. Én azt mondom, hajrá!
(#) weend válasza rettung hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /

Szia!
Én azért nem erőltetném a helyedben a PWM szabályzót, ha lehet. Pláne, ha kicsi tábláid vannak, ami ugye a mobil üzem miatt érthető. Egy MPPT töltésvezérlővel mindenképp jobban jársz, és még olcsóbb is.
Bővebben: MPPT
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:54:25
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu