Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   396 / 396
(#) RoliNyh hozzászólása Vas, 20:40 /

Estét!

Ha már itt tartunk, én is kérdeznék egyet.
A párhuzamos (tehát amit az UNO tetejére lehet rádugni) színes TFT kijelzőkhöz létezik olyan kiegészítő áramkör, amivel SPI vagy I2C buszon lehet működtetni? Szóval, hogy ne kelljen rádugni, és maradjon több láb szabadon. A MEGA board most nem játszik (igazából az UNO sem), mert valójában NANO boardhoz illesztenék nagyobb 3.5" vagy a fölötti kijelzőt, de SPI vagy I2C nemigazán találok csak kissebbeket, vagy húzós áron... TouchScreen nem lényeg...
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:41
(#) kala1982a válasza Kari55 hozzászólására (») Hé, 20:16 /

Ezzel végtelen ciklusba is lehet ám keveredni
(#) proba válasza Kari55 hozzászólására (») Hé, 21:41 /

Talán működne egy olyan feltétel, ha a hónap március a dátum több mint 24 és vasárnap van az óra meg pont 2 akkor állítsa át az órát egy órával előbbre. Ha meg a hónap október a dátum több mint 23 a nap vasárnap az óra pont 3 , a jelzés törölve van állítsa az órát vissza egy órát és jelzés beállítása, amit majd 4 órakor törölsz hogy ne tekergesse vissza folyamatosan.
(#) TavIR-AVR válasza RoliNyh hozzászólására (») 3:15 /

Illesztő még csak-csak. MCP23017 (I2C -> 1 cím 16 IO).
De: 1. lassú lesz, 2. a libraryt is át kell írni erre.
Jobban jársz ha kijelzőcsere ami SPI buszos gyárilag.

C terv: egyik processzor a főprogramodat viszi, míg a másik a vodeokegjelenítésért felel. 2 db nano pl. összekötve IIC vagy soros porton át...
(#) RoliNyh válasza TavIR-AVR hozzászólására (») 13:45 /

Ajjajj szegény fejemnek.
Az 1 pont még bele is fér (csak egy dátum és egy idő lesz kiírva),
de a 2 -es pontot sajna már nem tudom bevállalni...

Én is egyre inkább hajlok a nagy soros képernyőre, csakhát az ára az ami még visszatart.

A két procis megoldás szerintem ehez a feladathoz tulzás lenne, de ha elég spórolós, lehet még azon is agyalok egy kicsit...
Következő: »»   396 / 396
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:18:08
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu