Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   382 / 838
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Már használom évek óta, igaz, én jellemzően PIC-el és RTC-vel dolgozom, de "állat-állat" ! !

Annyit kell tenni, hogy induláskor beállítom a pontos időt és az aktuális időszámítást ( pl. legyen nyári ). Ezután nézem, hogy október van-e, ha igen, akkor vasárnap-e, ha igen, akkor a dátumhoz 7-et adva beleférek-e még az októberbe ( 31 napos !). Ha igen, akkor semmi teendőm nincs, ha nem, akkor 3-kor vissza kell állítanom az órát 2 órára és a jelzést télire !

A visszaállítást, ill. az ellenőrzés gyakoriságát, az esetleges áramszünet hatását már rátok bízom, szerintem ki lehet találni ( de ha nem megy, segítek ! ) !
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) enree hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Kérem valaki világosítson fel! Mega2560-nél a külső táplálást ha a tüskesoron keresztül akarom megoldani, akkor a Vin, vagy az 5V a nyerő? Ahogy néztem a rajzot, a Vin egy fesz osztó, az 5V meg a lapon található stab kimenete... De egy csomó olyan rajzot láttam, amin GND és Vin volt a betáp... Melyik a helyes út?
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
TFH van egy day of week fv (továbbiakban: DOW), ami 0-t ad vissza vasárnapra és 6-ot szombatra (ez eléggé tipikus), akkor szerintem a vizsgálat:
  1. boolean dst(int y, int m, int d, int h){
  2.   if ( (m < 3) || (m > 10) ) {return false;}
  3.   if ( (m > 3) || (m < 10) ) {return true;}
  4.   if (3 == m){
  5.     if (d < 31-6) {return false;}
  6.     if ( (d+7-dow(y,m,d) > 31) && ( (d-1+7-dow(y,m,d-1) > 31) || (h > 2) ) )
  7.     {return true;}
  8.     return false;
  9.   }
  10.   if (3 == m){
  11.     if (d < 30-6) {return true;}
  12.     if ( (d+7-dow(y,m,d) > 30) && ( (d-1+7-dow(y,m,d-1) > 30) || (h > 2) ) )
  13.     {return false;}
  14.     return true;
  15.   }
  16. }

Mármint szerintem, tesztelve legalábbis nincs. Arra se esküdnék meg, hogy fordul
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) tbarath válasza enree hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Nincs helyes út, illetve van, de attól függ.
Szerintem szánd rá azt az 5 percet, hogy megkeresed a board rövid leírását (google://arduino board mega) és átolvasod. Tuti le lesz írva, valahol az elején.
(#) Kovidivi válasza kissi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Már értem miért írtad, hogy nem nehéz megoldani a problémát. Ha csak egy már más által elkészített függvényt meghívva megállapítod, hogy milyen napra esik egy dátum, az "csalás". Megérteni magát az egész kiszámítási módot, hogy mi, mivel függ össze, az a bonyolult! Ez olyan, mintha a társasjátékon mindig a levágásokon keresztül jutnál a célba. Gyors is, nyersz is, de elveszik az izgalom, és a tanulás.
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szia!

Ilyesmit keress:

http://www.instructables.com/id/Adding-Daylight-Savings-Time-to-Your-RTC/

Igaz el kell menteni 1x 2x az Arduino EEPROM -ban a DST flag-et.
(#) kissi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Miről beszélsz ? Én az óraátállításról beszéltem, nem a dátumról...
(#) KoblogPerGyok válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szia!

Az átállítást nálunk éppen ezért időzítik éjjel 2 körül, hogy ne változzon a nap. A szökőév szerintem nem játszik, mert minden évben a március első vasárnapján lesz az átállítás, így az nem függ attól, hogy éppen szökőév van-e vagy sem. Másik észrevétel, hogy az RTC alapból kezeli szerintem a szökőéveket, de ez nem 100%.
(#) kissi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Idézet:
„mert minden évben a március első vasárnapján lesz az átállítás”

Március utolsó vasárnapján, de a lényegen nem változtat !
(#) KoblogPerGyok válasza kissi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Igaz, bocs.
(#) proba válasza kissi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Mondjuk én GPS-es órát akartam készíteni, az valamiért a napokat elfelejti közölni. Ott dátumból kellett számítgatni. Ha nincs egy RTC ami megmondja a napot, akkor sajna a számolás marad. Ahhoz viszont melléktermékként kijön hogy pl május 2.-a milyen nap. A szökőév igenis fontos, egy nappal tolódik a vasárnap. ( az nem mindíg március 26.-ára esik).
(#) kissi válasza proba hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Azt nem ismerem, biztos úgy van, de akkor szerintem készíts egy órát a kontroller szoftverében( ami havonta pl. 1-2 percen belül van ) és akkor ezzel számolgatás nélkül tudod a napot szinkronizálni ( vagy egy RTC GPS-el szinkronizálva ! ) !

szerk.: ja, és ez az egész csak akkor érdekes, ha a rendszer indulásakor nincs lehetőség megadni az adott napot ( a GPS-es vevő is mehet folyamatosan és akkor egyszeri megadás után évekig?! nincs gond ) !
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) KoblogPerGyok válasza proba hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Korábban más nyelvekben de ehhez hasonlóval foglalkoztam én is. Ha a GPS Julian Date-ként kezeli a dolgot, akkor kell egy Julian to Gregorian függvény ami nem olyan bonyolult. Szökőévet pedig nem nehéz kezelni, de nekem VBA-ban olyan rutint sikerült találnom régebben, ami a Julian Date-ből rögtön helyes dátumot adott 1900-2100-ig.
(#) mateatek válasza enree hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
Igen, a "Vin" az megy egy feszültség osztóra is. De az 5 voltos stab bemenetére is. Tehát ha stabilizálatlan, 5 voltnál nagyobb feszültséggel akarod táplálni, akkor a "Vin". Ha külső stabil 5 volttal, akkor az "5V".
(#) berkesandor válasza vargham hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Soros kommunikáció renden lett, sajnos két hiba is volt a programban.ok,
Ha SLEEP_FOREVER-t használok a loop-ban, az interrupt után is ébren marad az arduino amíg vissza nem térek a loopba?
Ha igya van a akkor a két változó figyelését, máshogyan kell megoldanom.
FOREVER-el kisebb a fogyasztás mint 8S-el?
(#) Kari55 hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Sziasztok.
Nem gondoltam, hogy ekkora lavinát indítok el a kérdésemmel, Én csak annyit szeretnék, hogy ne kelljen évenként kétszer átírni az időt +-1 órával, hanem ezt maga a program végezze el.

Tehát: November elsején a téli időt, és április elsején a nyári időt mutassa.

Köszönöm, és bocs a "lavináért"
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
A lavina jó dolog itt mert esetleg elgondolkodtat, más jobb megoldások születnek mint amt az ember elsőre gondol. Szerintem épp ez a lényege a fórumnak.

Amit linkeltem kód szerintem jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2017
(#) Kari55 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Köszi, és ezt a kód részletet másoljam be a megfelelő helyekre? (setup és loop)
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Elsőként értsd meg mi miért van benne, ha az megvan, akkor illesztheted a te kódodba a te változóiddal stb. (mint emlékszem erre mondjuk nem is lesz szükség nagyon)
(#) Kari55 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Köszönöm, szerintem megbirkózom vele. remélem.
(#) Droot hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy ATmega328-ra felraktam az Optiboot-ot, majd adtam neki 5V-ot, egy FT232-vel próbáltam programozni, a DTR lábet a Reset-el egy 100nF-os kondival összekötöttem, de az Arduino program olyan hibaüzeneteket ad, ami arra utal, hogy nem látja a mikrokontrollert.
Van ötletetek, hogy oldjam meg?
(#) morgo válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szia! RX-TX lábak keresztbe vannak kötve? Reset lábon van felhúzó ellenállás? FT232 driver van telepítve? Az ArduinoIDE sorosport, alaplap be vannak állítva? Esetleg másik bootloadert próbáltál ?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) vargham válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Hogyan raktad fel a bootloadert?
(#) Kovidivi válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
A 100nF kondi minősége fontos. Nálam csak smd-vel működött. Ha nincs elkötés, akkor erre gyanakodj, értékben el lehet térni fel és lefelé is! Esetleg nyomd meg kézzel a reset gombot, mikor fel akarod tölteni a programot, induláskor pár mp-ig figyeli az Arduino, hogy lesz-e programfeltöltés. Ha nem, akkor indul a feltöltött program. Szerintem az optiboot is hasonlóan jár el.
(#) mateatek hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Üdvözlet!

Az ADC-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az ADC működési sebességét az előosztója beállításával lehet ugye állítani. Ha én egy lassabb órajelű ADC-vel mérek egy gyorsan változó feszültséget, akkor a mért eredmény a mérési idő átlaga lesz, vagy így is csak egy időpillanatban mért pont értékét fogom kapni?
(#) KoblogPerGyok válasza mateatek hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szia!

Nem fog átlagolni, legalábbis itt nem.
(#) mateatek válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Tehát, ha két időpont közötti feszültség átlagára vagyok kíváncsi, akkor sok gyors mérés átlaga kell, ami lefedi a két pont közötti időt és nem egy hosszú.
(#) KoblogPerGyok válasza mateatek hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szerintem igen.

Remélem nem tévedek nagyot.

Integrálni szeretnél? Mozgóátlag?
(#) mateatek válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Igen.
(#) Kovidivi válasza mateatek hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Vagy használsz megfelelő időállandójú RC-kört, azt bármikor mérheted, mindig az átlagot fogja adni. Rengeteg prociidőt megspórolsz, pár Ft-os alkatrészekkel.
Egyébként azt írja az adatlap, hogy 1.5 órajelig tart a sample and hold áramkör, míg mintát vesz. Meg kellene nézni adatlapban, hogy lekapcsolja-e a kimenetről, vagy rajta hagyja. Szerintem olvasd át tüzetesen, mert lehet működne az ötleted. Meg is teheted, hogy kipróbálod. 2 ADC órajelig adsz 5V-ot az egyik ADC bemenetre, utána lehúzod gnd-re (arduino egyik kimenetével), és nézd meg mit kapsz. 10perc munka.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
Következő: »»   382 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem