Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   39 / 48
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Hogy tudom ellenőrizni, hogy a mute láb nem aktív?
-1,19V-ot mértem rajta. Ezt viszont így nem tudom értelmezni:
Idézet:
„Pin 8 Open or at 0V, Mute: On
Current out of Pin 8 > 0.5 mA,
Mute: Off”

Adatlap
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) Gafly válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
A csatolt áramköri részletben rejlik a magyarázat: Áram kell neki, hogy kinyisson a tranzisztor és így némítson....

mute.PNG
    
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Egyszerűbben:
- Szerintem most némítva van.
- Ha GND-re kötöd (egy pillanatra,) akkor nem lesz némítva.
De nem ez a megoldás, és karácsony este bejglit egyél inkább
(#) Rober_4 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszi a választ!
Hát ma nincs más dolgom, és szerettem volna karácsonyra rendbe rakni
Most negatív feszültség van rajta, akkor is folyik áram....
Viszont egy próbát megér, lekötöm. Aztán megnézem GND-n, illetve az egyik rajzon +tápfeszültségen van, azt is...
Hátha nem az ic ment el, hanem csak mondjuk a némító tranzisztor...
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
+13V, -13V és GND-re próbáltam tenni a MUTE lábat, nem volt változás.
Sajnos csere lesz ez.
(#) scooby_ hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Ha esetleg érdekel valakit. Sose építettem meg.
(#) Naszrai hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy elgondolásom, ennek kivitelzése előtt szeretnék véleményeket, meglátásokat kérni Tőletek.

Jelenleg 101x-es erősítéssel megy az LM3886 nálam. Így tudom viszonylag könnyen kivezérelni.
a hang útja: bemenet->hangerő poti> műveleti erősítős feszültség követő-> végfok.
Nálam, 1 helyen, a végfokban van erősítés 100x-os.
Ezt akarom úgy kiváltani, hogy erősítsen 10X-est a műv erősítő és 10x-est a végfok. Azt feltételezem, hogy a magas hangok szebben fognak szólni, mert a 3886 "OPEN Loop gain-t" (A görbe alatti területet) nem használom ennyire szélsőségesen ki.
Kérdés, szerintetek az LM3886 stabil marad 10x-es(11x-es) erősítésnél?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia! Ne vidd a végfok erősítését 20-szoros alá! Ajánlatom: előerősítő x3, végerősítő x30.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszi!

Nem invertáló módban, az előerősítőnél törekedni kell a bemenetek hasonló impedanciájára vagy nem lényeges?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A hasonló impedanciát a minél alacsonyabb offszet feszültség miatt alkalmazzuk. Ha szempont, hogy a kimeneten minél pontosabb 0V legyen, akkor törekednünk kell.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Naszrai hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Találós kérdés, nem tudom a választ:
Csatoltam egy képet, ugyan, ez egy 7294-et ábrázol, én ugyanezt a hidalási módszert alkalmaztam 3886-nál.
Most hogy csatornánként akartam kimérni az áramkorlátot, meglepve tapasztaltam, hogy:
- a nem invertáló kimeneten kb. 22V rms mérhető,
- az invertáló kimeneteken kb. 15,8V rms.
Mindkét oldalnál jelentkezik a jelenség.
Optimistán feltételezve, hogy nem csesztem el az alkatrész beültetést, ennek mi lehet az oka?
Ennek a fajta hidalásnak ekkora asszimmetriája van?
Az erősítés esetemben: 100Kohm és 1Kohm ellenállásokkal: 1+100, tehát 101 a nem invertáló oldalon, az invertáló oldalt nem tudom hogy kell számolni egyelőre.
Valakinek ötlet?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Íme a számítás és ebben rejlik a magyarázat is a problémára.
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Pl. a csatolt képen a 1875-nél az egyik Ic-t a másikkal összekötő ellenállás nem 20 hanem 24k.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Az LM1875 legnagyobb kimenő árama 4 A és 60 V tápfeszültséget is elvisel. Minek készítenél belőle hídkapcsolást?
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Nem keszitenek. Csak kerestem a neten kapcsolsaokat ahol az egyikrol a masik vegfokra meno ellenallas erteke nem azonos a visszacsatoloval.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Lehet hogy koran van meg, de nem ertem. A 7294 peldanal maradva:
- nem ivertalo oldalon az erosites: 22000/680+1,
- invertalonal meg -11000/680?
(#) Naszrai hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Ez az LM2005 gyári adatlapjáról. Ez sem tűnik rossz ötletnek.
Vajon itt mennyire egyforma a 2 oldal kimeneti feszültsége?...
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ha gondot okoz az angol nyelvű leírás, akkor keress magyar változatot az invertáló kapcsolás erősítésének kiszámolásáról!
Az LM2005-re nem vonatkozik a műveleti erősítőkre jellemző erősítés kalkuláció, más a belső áramkör topológiája, ott az adatlapból kell tájékozódnod.
A példán jól megfigyelhető, a 28 V megengedett legnagyobb tápfeszültség esetén már opció a hidalás.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Latni latom, ami oda van irva. Az alapjan -22k/680.
De az nem indokol olyan nagy feszultseg kulonbseget, mint ami nalam van. 22v es 16v.
Te konkretan mire gondoltal?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Az összegző pontra kötött 680 Ω hogyan kerül az Av=-Rf/Rin képletbe?
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Aha. Tenyleg. Akkor ez esetben -22k/22k?
Ez -1 lenne. De valamiert megsem egyenlo az invertalo kimenet feszultsege a nem invertaloval.(merve sem es szkopon sem.)
Meg mindig nem latom hogy miert. segits legyszi.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
A számításod helyes. A 680 Ω-ról annyit kell tudnunk, hogy a gerjedést akadályozza meg, az erősítést nem befolyásolja.
Amennyiben az invertáló erősítőd nem -1-et erősít, akkor vagy Rin≠Rf, vagy jel kerül a nem-invertáló bemenetre.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Koszi! Te vezettel ra, a Te erdemed Van par lehetoseg, amit meg kell vizsgaljak:
Az invertalo erosito nem invertalo bemenete egyszer egy 10k-val, utana egy kondin keresztul van a foldre huzva, a kondit lehet rovidre kell zarnom. A masik az ellenallas ertekek ellenorzese. A 3. Hogy "nem-e maszik el" a GND. Elvileg csillagpontrol van hozva a vezetek a mereshez. Csak nem tán..
Aztan a 680ohm-ot megprobalom kivenni probara.
Egyelore ezek az otletek vannak.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Amikor kiveszed a 680 Ω-ot, tedd az erősítőt áramkorlátos tápra, mert azonnal röppen az IC, még puffer sem maradhat rajta!
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ok, akkor ez elvetve.
(#) Naszrai hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Viszont ha a probalkozasok utan sem lesz egyenlo a hidalt oldal kimeneten a feszultseg a nem hidalttal akkor megmarom magam. Nem is ertem hogy lehet ez. Az zavar, hogy mind a ket oldal egyforman tuja ezt produkalni.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Végül is nincs veszve semmi, ha nem találod meg a hibát (még a mérésből is eredhet, stb...). Az Rin változtatásával oda állítod az invertáló részt ahová akarod.
A kísérlet korábban említett értelmetlenségén kívül volna még egy általános megjegyzésem a hidalással kapcsolatban. Építsd két teljesen egybevágó végerősítőt és tegyél fázisfordítót az egyik elé.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Valami meresi hibara gyanakszok. Olyan mintha a merokabel ellenallasa zavarna be. 4ohm a muterheles es tul vekony a merokabelem. 2x1m hosszu, a keresztmetszet 0.5mm2.
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Tartozok még egy írással.
Sikerült a mérést rendbe rakni, a képlet működik, a hidalt rész erősítése -1.

Viszont:
a 3886-ok, legalább is amit én vettem az e-bay-től 4db, nem tudnak 7.5A-t.
hidalva, picivel több mint 100W jön ki belőlük, mielőtt lekorlátoznának.
Ez 1 oldallal és 4ohm-ra, kb 50-55W.
Ezzel számolva, 5A-nél van a határ.(hangsúlyozom, ebay-es cucc. Egy original lehet hogy tudja a 7.5A-t.
Tehát hidalva nekem 2x100W-os erősítőm lett.
Lehet hogy a 7294 többet tudna..
A vizsgálatok során jól el lehet határolni hogy mikor korlátoz áramra és mikor hőmérsékletre(mert az enyémek Tf végűek, még rosszabb hőátadással.)
Egyelőre ez van, a tervezett teljesítménynek éppen a felét tudja De addig nagyon szépen szól.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
Következő: »»   39 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem