Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Méterszámláló
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Akos01 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Méterszámlálót építenék.

Tud valaki segíteni?

Mindenféle ötlet érdekel.

Előre is kösz.
(#) dbase hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Camping első villa kerékkel, rá egy digitális kilométeróra. A digit órán belehet állítani a jobbakon a kerék átmérőt, így pontosabb. Csak olyat kell keresni ami métert is mutat nem csak 100métert, persze ha kézi kell.
(#) StormHunter hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Hali! Szerintem erre a célra megfelelő lehet egy wery old 4 jegyes számláló a régi commodore progarmíróból vagy egyéb magnóból. Megfelelő áttétellel persze. És plusz egy 12"-os kisbringa-kerék. Próba cseresznye!
(#) Macsek71 válasza Akos01 hozzászólására (») Okt 24, 2008 / 4
 
Bármilyen ( a célnak megfelelő) kerék, rászerelve reed+mágnes ( vagy akár kapcsoló) + óccó számológép, aminek az "=" gombját kivezetted.
Indításkor beírod a kerék kerületét "+" gomb, fordulatonként "=".

'92-ben ilyesmi Km számláló "szolgált" a bringámon...
(#) dbase válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Jobbnál jobb ötletek!
(#) Akos01 válasza Akos01 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
jók az ötletek

Terepjáróba kellene.
Elég extrémek a körülmények.
(#) proba válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Csak arra kell vigyázni hogy ne auto pover off ost válassz ,vagy ha igen akkor egy semleges gombot is kell nyomogatni üzemszünetben.
(#) dobo válasza proba hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Hasonló dolgot csinálok jelenleg
Csakhogy nem találok olyan számológépet ami nem autó off-os!
Én hektárszámlálót építek kombájnra!
Ja és mégegy buktató hogy az oco számológépeket is mostmár fóliára készítik nem lehet forrasztani sajnos
Hejjj visszasírjuk még a jó öreg nyáklemezt!!! :yes:
(#) mtomihun válasza Akos01 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Helló!

Nekünk régi taxiórából lett csináltatva! A km órából ki lett húzva a spirál, egy jeladó közéiktatva ami ment a taxiórába és az meg jelezte a métert. Egészen pontosan be lehetett állítani. Valami átalakítás azért kellet rajta, de sajna nem tudom, hogy mi, mert mi is mással csináltattuk!

Hali
(#) mtomihun hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Nem túl jó a kép, de azért látszik rajta a méterszámlálónk!
(#) Akos01 válasza Akos01 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Láttam már én is ilyen kütyüt.
A belseje érdekel.
(#) ni_lovag válasza Akos01 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Egy tipp:
Ha az ECu-ból érkező impulzusjelet megcsapolod a műszeregység előtt,akkor ahhoz kéne egy elektronikát építeni.
Ha jól tudom,egy impulzus 10méteres értékkel bír.
Ezt a kívánt módon kijelezhető...
(Az elektronika részletezését a hozzáértőkre bízom)
(#) bakk válasza dobo hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello dobo olvastam, hogy meter szamlalot akarsz epiteni a kombajnra.2 eve kiserletezem amig el juttam a szamologepes verziora de sajnos ahogy irtad a gepre forasztas bonyolult es mi tobb.hogy nem birja a sok kerek kerulet szamolast osszezavarodik.ha valamire jutotal adj hirt. koszonom Akarkinek varom a tanacsat,megoldasat
(#) vicsys válasza bakk hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Van egy menetszámláló kapcsolásom, hátha segít...
Bővebben: Link
(#) bakk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Koszonom a gyors segitseget a fold vegen ez a szamlalo ossze tudja-e adni a kerek keruletenek az oszeget ahoz hogy tudjam a fold hosszat. koszonom meg egyszer
(#) dobo válasza bakk hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia a gazda vett egy lcd kijelzős típust de 1 év után begagyizott sajnos.30000Ft volt be lehet állítíni a kerékállandót rajta és több munkagép és vontató gép adatot tud tárolni .
Jó lenne ha működne
Ja és én mondtam a gazdának hogy kiszámolom hogy 1 kerékfordulatra hány hektárt megy a gép (kerékkerület és Asztalszélesség függő.)
És a kerékfordulatok számával meg kell szorozni és ott az eredmény hektárban akár négyzetméter pontosan.

5 méter széles az aztal 1 kerékfordulat alatt a gép 6 métert halad 5x6=30 mm2
1Hektár=10000m2
30m2/10000m2=0.003hektár 1 kerékfordulatra.

A munka után a számláló értékét szorzod 0.003-al
A jeladó legyen kikapcsolható hogy a fordulókat és tolatásokat ne mérd bele.

Én ha csinálnám a vaterán vennék ipari számlálót és beszorozgatnám az értékeket .
De ha tudsz pic-et progizni a vicsys megoldása is jó.
(#) mugab hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Kerékpárkomuterre miért nem gondol senki?
(#) dobo válasza mugab hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Én gondoltam de az volt velük a baj hogy 2 méter volt a legnagyobb kerékkerület amit beállíthattam rajta.
(#) mugab válasza dobo hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hm, arra megoldás a két vagy több érzékelő adó (mágnes)...
(#) dobo válasza mugab hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Á , köszi a tippet
(#) zosza18 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Üdv! Volna egy olyan feladatom, hogy építenem kellene egy méterszámlálót öntöződobra. Láttam a munkásságodat és gondoltam te tudol segíteni nekem. Az volna a történet, hogy volna egy kis kerék a dobon, ami hozzáér a csőhöz. a kereken lenne egy tárcsa, ami egy optokapu között halad el. ez volna az alapja, innen lehetne tudni a métert majd. Úgy gondolom, hogy a kerék ahogy forog, mondjuk 10 fordulatot tesz meg 1 méter alatt. Ezt kellene számolni és ha megvan a 10 fordulat, akkor ad egy jelet egy másik számlálónak, ami már a métert számolja. Ezt kiírja egy 7szegmenses kijelzőre. 3 kijelző elég is volna, mert ha jól tudom 500 méteres a legnagyobbik dob. Bár ez csak elmélet még, de ezt kellene nekem megvalósítani. Rajta vagyok az ügyön, de gondoltam hátha van aki már csinált ilyet, vagy hasonlót és tud is segíteni nekem.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Bakman válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ha bátorítás kell, akkor hajrá!
(#) zosza18 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Üdv! Volna egy olyan feladatom, hogy építenem kellene egy méterszámlálót öntöződobra. Az volna a történet, hogy volna egy kis kerék a dobon, ami hozzáér a csőhöz. a kereken lenne egy tárcsa, ami egy optokapu között halad el. ez volna az alapja, innen lehetne tudni a métert majd. Úgy gondolom, hogy a kerék ahogy forog, mondjuk 10 fordulatot tesz meg 1 méter alatt. Ezt kellene számolni és ha megvan a 10 fordulat, akkor ad egy jelet egy másik számlálónak, ami már a métert számolja. Ezt kiírja egy 7szegmenses kijelzőre. 3 kijelző elég is volna, mert ha jól tudom 500 méteres a legnagyobbik dob. Bár ez csak elmélet még, de ezt kellene nekem megvalósítani. Rajta vagyok az ügyön, de gondoltam hátha van aki már csinált ilyet, vagy hasonlót és tud is segíteni nekem.
(#) zosza18 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ott gondoltam, bocs ha nem volt érthető. A cső forgatná a jeladót. Azon gondolkodok, hogyan oldjam meg azt, hogy x jel után adjon jelet a számlálónak. Ehez is valamilyen számláló IC kellene.
(#) BarnaPili válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Mire válaszoltál,töröltem mert alaposan elolvastam a kérdésedet.
(#) zosza18 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Hirtelen én is végigolvastam, mert azt hittem elírtam.
(#) proba válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A tárcsára annyi jeladót teszel, hogy 10 cm-enként adjon egy jelet. Így még kisebb felbontást is tudsz,valamint egyszerű a számolás is.Ha meg sokkal gyorsabban forog, akkor a 2 valamely hatványa szerinti osztó kell a számláló elé.Ezekkel egészen nagy osztásokat is meg lehet valósítani (pl CD4040).Kijelzésre meg talán egy cd 4553 meg egy cd4511 (talán) Így 3 ic-ből megvan az egész. Vagy fogsz egy kerékpár computert egy kisebb kerékpárkereket...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) zosza18 válasza proba hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Igen, addig ez tiszta sor, csak az elszámoláson agyalok még, mert ugyebár nem méterenként ad egy jelet, hanem 10centinként.
(#) proba válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Miért 10-es osztó pl a SN7490, 16 osztó SN7493. Biztosan van CMOS változatban is.
(#) dokidoki válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Egyszerűbb lenne egy bicaj komputert alkalmazni...
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem