Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 18
(#) Urbán László válasza hbandy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Az tény , hogy tényleg nem használ annyira motornak a négyszögjel,zajos a motor meg jobban is melegszik, de tönkre menni nem fog. Nekem négyszögjeles inverterem van amit relék kapcsolnak, és ez biztosija a keringető szünetmentes állapotát, jobb lenne egy szinuszus cucc , csak elég drágák. szóval én most spórolok egy szinuszos inverterre. Viszont azt nem tudom amit a kolega árul abban milyen elektronika van, az aksi nem igazán kedveli a mélykisütést, ha ilyen védelem nincs benne akkor csak speciális akksi jó hozzá
(#) hbandy válasza Urbán László hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
László!

Nézz már át légy szíves a feszültség stabilizátor topicba, ott elbeszélgettem magammal (társaság híján), de a te véleményedre is kíváncsi lennék! Persze csak ha ismered a régi orosz ferrorezonanciás stabilizátorokat...

Köszönöm!
(#) Urbán László válasza hbandy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!

Küld el a linket mert most jelenleg nem találom a régi orosz technikát csak látásból ismerem, nekünk volt otthon egy még a 80 as évek közepén a tv volt rá dugva mert a feszültség nagyon ingadozott nem mindig volt meg a 220v de sajnos nem tudom mi lett a sorsa a cuccnak
(#) hbandy válasza Urbán László hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Utolsó előtti három hozzászólás, hacsak valaki azóta nem írt volna... de tekintettel az eddigi aktivitásra, ennek kicsi a valószínűsége A link, tehát: Bővebben: Link
Egyébként egy általad is említett orosz cuccot szeretnék a UPS és a keringető közé kötni...
(#) Stalki hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Üdv!
Talán ide befér a kérdésem: négyszög jelű inverterről szerintetek működtethető membrános búvárszivattyú?
(#) zolika60 válasza Stalki hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Azt gondolnám probléma nélkül mennie kell. Bár sosem próbáltam.
(#) ludus hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Nem pont idevágó téma de végülis ebben is motor van....
Szóval adott egy 60L-es hűtőszkrény ami ugye kb. 100W-ot fogyaszt ha már megy benne a kompresszor de indulásnál ennek a teljesítménynek a többszörösét is felveszi. A hűtő egy kis hétvégi házban van ahol nincs vezetékes áram csak egy kis napelemes rendszer 150Ah akkumulátor kapacitással és egy kis 300W-os inverterrel ami nem indítja el a hűtőt viszont gyönyörűen megy róla a világítás, stb. A fűtőbetétes hűtő sem megoldás mert jóval többet fogyaszt mint a kompresszoros társa.
Szükségem lenne egy olyan kapcsolásra ami szinuszos kimenetű, néhány pillanatig le tud adni akár 8-900W-ot is amíg elindul a hűtő utána bőven elég ha tud kb. 2-300W-ot.
Tudtok ajánlani ilyen rajzot/doksit nekem? Esetleg a meglévő kis Belkin invertert fel lehetne valahogy turbózni? Most ha rádugom a hűtőt, túlterhelést jelez és letilt.
(#) Urbán László válasza ludus hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!

A belkin az sinuszos inverter? Négyszögjeles inverterhez mit szólna a hűtő? nem akarlak elkeseriteni, de szerintem nem nagyon lehet meg hekkelni a meglévőt ha van lehetőséged vegyél egy nagyobb teljesÍtményű invertert, a módositott szinuszosok azok nem olyan drágák...csak a hűtő motorja mit szól hozzá, azt nem tudom, a hagyományos motorok nem igazán kedvelik a módositott sinuszt a hűtő motorja nem tudom miképp müködik, még nem bontottam szét ilyet.....
(#) ludus válasza Urbán László hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!
Úgy tudom a hűtőgép kompresszorban egy kis motor van ami szinuszos tápot igényel nem jó neki a trapéz. A belkin az szerintem trapéz (módosított színusz).
Tudom a legegyszerűbb lenne egy 1000-es szünetmentest venni de mióta "divat" a napelem azóta minden ezeddig szemétdombra kerülő szünetmentest is aranyárban szeretnének eladni. Azonkívül a szünetmenteseknek úgy hallottam elég nagy a nyugalmi fogyasztásuk...
Ezért gondoltam hogy építenék egyet.
(#) Atis57 válasza ludus hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!
Én a világitást 12V-ról üzemeltetném.
A 100w-s motor megindulhat a 300 W-s inverterről-Ha az értékekigazak!Persze kinaiban? A trapézról egy -két tekercssel+ motorinditó kondival működhet a motorod.
mennyit fogyaszt a hűtód naponta? 1-1,5kWh?mert az akku ezt fogja birni?A napelem után fogja tölteni, s a borúsabb napokon?
De megéri-e ? Át lehet alakitani az invertert, ha megér neked 2-3X árat, mint egy másik.(másik trafó, új FET-ek más meghajtás stb )
kb ennyi......
(#) mpisti válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Egy jól illesztett soros induktivitás elképzelhető hogy megoldaná a problémát,ugyanis a trapéz vagy a négyszög a segédfázis kondi miatt probléma. De ezzel a veszteségek természetesen nőnek. A legjobb a valós színuszos inverter. Létezik olyan típus is ami alkalmas motorindításra is. Csak sajnos a típusát nem tudom.
(#) ludus válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Atis57:
Azt elfelejtettem írni hogy egy hétvégi házról van szó tehát nem állandó használatról, tehát hét közben "ráér" visszatöltani az akksikat a napelem.
Kifejtenéd nekem bővebben ezt az "egy-két tekercset és motorindító kondit"?
Mpisti:
Hogyan méretezzem ezt a soros induktivitást?
(#) mpisti válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Ha kellő ismerettel rendelkezel,akkor kiszámolod, ha nem,akkor egy oszcilloszkóp mindenképpen szükséges a kísérlethez. A soros induktivitás lényege hogy az áram felfutási meredekségét csökkenti,ezért a szünetmentes kimeneti védelme nem fog megszólalni az egyfázisú motor indulásakor. Az egyfázisú motor segédfázis kondija okoz ilyen galibát, mivel a négyszög jellegű hullámformával rendelkező inverternek a kondi rövidzárt jelent;- ahol nincs segédfázis kondi, ott pedig a segédfázis tekercs viszonylag kicsi ohmos ellenállása okoz problémát. A soros tekercs a négyszög jellegű tápot kissé "szinuszosítja",bár nem sok köze lesz a szinuszhoz,de nem lesznek sarkok a jelalakban. Az oszcilloszkóp(1:100-as mérőfejjel, leválasztó trafóval vagy akkus táplálással) azért kell,hogy a fogyasztó tápfeszültségének jelalakját tudd ellenőrizni,és ha az induktivitás lengéseket okozna,akkor ezeket a lengéseket
+ elemekkel(R-C tagok) kompenzálni kell. Ezzel az eljárással nem kevés veszteség is keletkezik, mivel az induktivitáson esni fog a feszültség. Emiatt aztán a táplált fogyasztó leadott teljesítménye is csökkenni fog valamelyest. Olyan induktivitást kell készítened,amelyik több megcsapolással rendelkezik, és a vasmag légrése is változtatható. Arra kell törekedni,hogy a lehető legkisebb legyen a feszültségesés a tekercsen, de az inverter védelme még induláskor se szólaljon meg. Én ezt a megoldást keringtető szivattyúnál alkalmaztam, hűtőgépnél nem tudom, hogy fog működni, mivel a motor ott kompresszort hajt, emiatt aztán a sűrítés pillanataiban nagyobb a teljesítmény igény.
(#) ludus válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Hát nem egyszerű
Sajnos annyira mély ismeretekkel nem rendelkezem hogy kiszámoljam, a kísérletezéssel meg többe kerül a leves mint a hús!
Arra is gondoltam hogy csinálok egy egyszerű relés "lágyindítót" de akkoris valahogy szinuszosítani kéne a "kváziszinusz" jelet...
(#) Urbán László válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szia!

én úgy tudom, hogy a napelemes rendszert veszel ahoz adnak szinuszos invertert,

szünetmentes tápot én is csináltam 2 relé van benne és kész bár ez nekem arra van ha el megy a villany a keringetőszivattyú ne álljon meg, igaz még nekem is négyszöges ocsó inverter van hozzá

viszont ami a számitógépekhez van ups az is módositott szinuszos..
(#) mpisti válasza Urbán László hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
"keringetőszivattyú ne álljon meg, igaz még nekem is négyszöges ocsó inverter van hozzá "
És milyen invertert használsz hozzá? Ezt azért kérdezem, mert egy-egy huzamosabb téli áramszünet után 2-3 db "occó" átalakító kerül hozzám javításra. Aki viszont megvette a drágább valós szinuszos invertert, egy megfelelő akkuval akár órákat képes járatni a keringtető szivattyút minden probléma nélkül.
(#) Urbán László válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
valami kinai hi tech metróban vettem, de legalább 300w os ez legalább bőven sok az érzékelőknek kell 4w a motor kb 60w ot vehet fel bár én is akarok venni valós szinuszos cuccot, de még nem találtam jót jó árban, épiteni meg rajz nélkül nem tudok, bár szkópom sincs hozzá , hogy tesztelni tudjam...
(#) 5cmarzo hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Hello!

Én is elkezdtem fejleszteni egy PIC-es 200W-os szinuszos invertert ami modulárisan bővíthető lesz. Ez a 2 keringetőszivattyúmat táplálná. Az egyik keringető szivattyúm 3 helyzetet vehet fel (fűtés)
- áll
- 50%-kal forog
- max. forog
anélkül, hogy bármilyen tekercsbekötésen változtatnék.
A másik szivattyú meg a használati melegvizet "szállítja" addig amíg a csőben lévő hideg vizet ki nem tolja maga előtt.
(#) dombi76 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Egy ismerősöm kisérletezett a kvázi színuszos inverterével és egyedül a hűtő nem birt elindulni vele.
A keringető szivattyú is ment igaz,hogy zakatolt mint az állat.
Én azért ruháztam be egy igazi szinuszosba.
Üdv.
(#) mpisti válasza dombi76 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
A korábbi hozzászólásokban erre próbáltam utalni,hogy a valós szinusz táplálás az igazi. Találkoztam már olyan szivattyúval,amit 1500VA-es szünetmentesről 3 perc alatt megsütöttek. A szünetmentes egész addig nem jelzett hibát,amíg a szivattyú totál zárlatos nem lett. Az 1500-as előtt egy 300W-os "occó" átalakítót megfektetett a szivattyú, az 1500-assal már nem bírt. Lehet hogy az új Grundfos UPS 25-60-as árából egy használt szinuszosra is futotta volna...
(#) debati hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy APC Smart ups 1000-esem. Nézett már valaki ennek a kimenetére szkóppal? Mennyire hasonlít a valódi szinuszhoz. Jelenleg nincs benne akksi, de valami gondja is van. Nem indul el csak sípol, kipróbáltam kölcsön akkuval. Ha valóban szinuszt ad ki, akkor megjavíttatnám és tennék rá 2 nagyobbacska autó akkut külső töltéssel. Szerintetek működik, vagy már túl okos ahhoz, hogy ne a gyári kapacitású akkut tegyem bele.

Egy kazánt szeretnék rákötni, ami egyszerűbb négyszöges és tapéz jelet kiadó inverterekkel nem volt hajlandó elindulni (thermomax inca). Egyrészt azért kell a szünetmentes, mert sajna a kazán vezérlő paneljét már 3X kellett cserélni túlfesz miatt. És a Vízteres kandalló sem szereti ha áramszünet van és megáll a keringetés. Valamint a kazán mellett még 3db szivattyút is kellene neki működtetni. Összesen kb 500W lenne a teljesítmény. Elbírja szerintetek hosszabb időn át, vagy kell rajta valamit barkácsolni mint pl. plusz hűtés?
(#) debati válasza debati hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Saját hozzászólásomra reagálva:

Működik a kazán trapézos szünetmentesről is, csak a szivattyúnak van egy kis hangja. Szerintetek tönkre mehet így?

A kazánnal annyi baj volt, hogy a szünetmentesből, pontosabban autóba való 12/230V inverterről kijövő egyik 220-as szálat rá kellett kötni a kazán földelésére.

Itt írnak róla:
Bővebben: Link

Kondenzátorral lehet egy kicsit "szinuszosítani" a trapéz jelet? Ha igen, akkor mekkora kell hozzá?
(#) Urbán László válasza debati hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia! Az összesen 500W abba bele kalkuláltad azt is, hogy induláskor többet vesz fel?
Ekkora teljesitményt ki venni ahoz 24 v/230v os inverter kéne, és sorba kötni két aksit, ha azt akarod, hogy legalább 4 h működjön szerintem/// bár ezt ki kéne számolgatni////


Az ups nem ismerem, , de általában azokat számitógépekhez csinálják, azoknak meg jó a négyszöges jelalak is. Adat tábláján nincs semmi?
(#) debati válasza Urbán László hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Belekalkuláltam... Nem egyszerre indulnak a szivattyúk és nagyon ritka, hogy mind egyszerre menjen. Most egy 300W-os, csúcsban 600W-ot adó Belkin szivargyújtós kis gagyi cuccról próbáltam, mindent egyszerre és bírja is, csak gondolom a nem szinuszos jel miatt, kicsit hangosabban járnak a szivattyúk. Attól tartok, hosszú távon nem tesz nekik jót.

Az APC 1000-ben 2 db 12V-os akku van. Adattábláján annyi van, hogy output 230V és a szinus jel, de nem tudom, hogy mennyire igaz. Most átadtam javításra, mert ennyire nem vagyok otthon a témában. Valószínűleg valami szoftveres baja lesz.

Az alsó linken vannak egyébként az adatai.
Amúgy 2db 12V 100Ah akkum lenne, azzal szerintem tisztességes időt kibírna (átlag 250-300W terheléssel). Gyárilag 2db 12V 12Ah-ás van benne.

Az adatai alapján 300W terheléssel 24 percet bír. Kb 10x akkora akku kapacitással 10x annyi ideig kellene bírnia. kb. 240perc pedig nekem több mint elég lenne.

Bővebben: Link
(#) Atis57 válasza debati hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!
Az utólsó kérdésedre;Igen lehet ,de egy plusz tekercs is kellene.
A szünetmentes kimenetére soros tekercs (M 16-20 csavarra feltekersz 1-1,5mm2 MCu vezetékból 20-10-5 menetet )ez megy a motor felé . azzal párhuzamosan kötsz egy 10-20µF motorinditó kondit.
Műszerrel is nézhetnéd a jelalakot, de hangra is megfelel . kikeresed a legjobb hangot---öszzehasonlitva a 230V-al.
(#) Urbán László válasza csatur hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szia!

Nem akarlak el keseriteni, de szerintem olcsóbb venni egyet a boltban mint épiteni invertert. Trapéz inverter kb 10000ft egy 300w os Az át kapcsolóban tudok segiteni:

rajz.jpg
    
(#) Urbán László válasza csatur hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szia! Szerintem olcsóbb egy trapéz invertert beszerezni, de már láttam olcsó valós sinus ivertert is.

Az átkapcsoló vagyis amit én csináltam az nekem most egy valós sinus -os invertert kapcsol csatolom a rajzát

rajz 1.jpg
    
(#) ideasforlife hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Hello! Van nekem egy 30-50W max teljesítményt felvevő keringetőszivattyúm, és szerintetek ez az inverter jó lenne hozzá? Valamint mekkora akksit érdemes hozzá beszerezni?
(#) Oscar2 válasza ideasforlife hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia! Ez az inverter túl jó. Nekem egy 150 W-os obis inverter viszi a keringetőt (áramszünet esetén) egy 50 Ah-s akksival. Úgy rémlik 2 db relével oldottam meg az átkapcsolást, már megy 3 éve, rég néztem bele ,persze van benne egy kapcsoló-üzemű töltő is.
(#) ideasforlife hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Az nem autós inverter? szivargyújtócsatlakozóval?

Neked akkor automatikusan átkapcsol ha elmegy a hálózati áram? Ezt,h hogy működik részleteznéd ? pls
Következő: »»   3 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem