Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grundig TV, program hibák
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kaszarobert hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Hú de nehéz új témát nyitni! Visszaszámlálás meg kategóriák, meg egyéb...
Az elmúlt pár évben elég sok hülye témát láttam, talán én sem kapok felkiáltójelet, ezért, mert ez most sürgős, és úgy gondolom eléggé tanulságos ahhoz, hogy néha a legegyszerűbb probléma is bosszantó lehet, pláne ha nem tudjuk megoldani


Van egy Grundig tv-nk. (1 tv-nk van) Ennek már pár éve rossz a távkapcsolója. Vettem programozhatót, de az csak félig meddig kezeli. Nem is volt vele problémánk eddig, mert az elmúlt pár évben mindig av-re állítottam(0-ás csatorna) és a dvd, vagy videó tunerján néztük a tévét. Csakhogy most bekattant, és valamiért alaphelyzetbe állt, (ellemhiba, áramszünet stb) és az első utasítás amit megtenne az, az, hogy autómatikusan beállítaná a csatornákat! És ere egy OK választ vár. De OK-gombunk nincs a programozható távkapcsolón! S amíg nem nyomunk OK-t addig a tv-n lévő 4 db gombból (volume+, volume-, prog+, prog-) bármelyiket nyomom, nem csinál semmit. Tehát av-re sem tudom állítani, s a kifogástalan állapotú tv-n csak a hangyák háborúját nézhetjük, egy jó nagy ok gomb felirat mögött...

Tehát, a kérdés: Hogyan tudom, a Grundig tv-met a rajta llevő 4 gombbal működésre bírni?


(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Talán a legegyszerűbb lenne vennem egy infraledet, rátenni pl a printer ill soros portra, s valamilyen progival kiküldeni neki az ok- kódot?
(#) Norberto válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 23, 2008 / 4
 
Hali!

Nekem az jutott az eszembe, hogy keresel egy ismerőst, akinek van PDA-ja. Ugyanis van jónéhány PDA-s program az interneten, amivel az infrával felszerelt példányokkal elérhető az, hogy a PDA irányítsa a különféle távvezérelhető eszközöket. Ezek a programok általában saját beépített és szép számú adattal feltöltött adatbázissal rendelkeznek. Az én PDA-mon pl. van egy program, ami egy általános Grundig TV-t működtetni tud. Aztán hogy minden egyes létező Grundig-ot vezérelne-e, az egy jó kérdés, nem tudom...

De a te ötleted sem rossz, miszerint soros vagy párhuzamos porton keresztül vezérelve egy IR-LED-et, azzal próbálnád meg vezérelni a TV-t. Csak hát ugye valahogyan találni kellene egy adatbázist, amiben legalább az OK gomb infra-kódja benne van
(#) szamóca válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ezekkel a programozható távvezérlőkkel lehet kereső funkciót is futtatni. Általában ahol kikapcsolja a készüléket, ott kell lememorizáltatni.
(#) kaszarobert válasza szamóca hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Igen, persze. Így használtam az elmúlt pár évben, de az ok gombot lespórolták róla, csatornát tudtam váltani, meg egy-két funkciót, meg persze kikapcsolt.
(#) kaszarobert válasza Norberto hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nem is rossz ötlet, ha a PDA-s progiról tudsz bővebben infót azt megköszönöm!
(#) Topi válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
(#) Norberto válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nekem speciel Palm-om van (tehát nem Windows alapú), a program neve, amit használok: NoviiRemoteDeluxe 3.5
(#) Topi válasza Norberto hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Én is azt használtam, de PPC-n. Tehát wan windows-ra is.
(#) Bonanza02 válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szerintem két verzió van:
- ha van ismerősnek Grundig tv-je,akkor kölcsönkérni tőle 1 órára és azzal beállítani,majd visszaadni
- olyan taníthatót,amin van ok gomb is, Somogyinak van ezer Forintos URC2 (aztszem azon van)
(#) kaszarobert válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
"ha van ismerősnek Grundig tv-je,akkor kölcsönkérni tőle 1 órára..."

Vicces, de én is ezen gondolkodom, lehet, hogy felteszem az Iwiw-re, van e valakinek?...

Azért belekukkantottam a tv-be délután, hátha van benne valami kapcsoló, vagy jamper, vagy egy menü gomb. De nem! A 4 kapcsoló megy egy soklábú ic-hez, az vezérel mindent. Nincs értelme a készüléket bolygatni.
(#) proba válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
OBI SKYMASTER univ távirányítóval 117 koddal az OK gomb működik legalábbis a mi TV ken.(a többi gomb is helyel közzel a helyén van bár az I gombot nem találtam egy két programozáshoz pedig az sem árt lehet legközelebb azt fogod keresni.)
Egyébbként eléggé nehézkes néha kezelni az elemhibát kódfelejtéssel jelzi csak.
Amúgy eléggé kézreálló és elég sok szerkezethez jó.
(#) kaszarobert válasza proba hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Köszi, ha végkép nem találok más megoldást, még ez is szóbajöhet.
(#) titi válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Hali!
Vannak olyan univerzális távirányítók, amin pl. a színes gombokat programozni lehet.
Vagyis a távirányítóhoz adott füzetben, az egyes készüléktípusokhoz megadnak még gomb kódokat, és ezt beprogramozhatod egy színes gombra.
Nekem pl. Visa távirányítóm ilyen.
Szóval elvileg egy ilyennel is megoldható, ha pont az adott gomb nem szerepel alapból.
(#) kaszarobert válasza Norberto hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Sajnos az ismerősömnek windows mobil6 van a pda-ján. Erre nem találtam NoviiRemoteDeluxot.
Persze találtam egy másikat:

Bővebben: Link


Esetleg ez is jó lesz neki.

Pc-re nem nagyon találtam ilyen programot, s azt is kezdem belátni, hogy ez csak úgy: "porton egy led" nem fog menni...
(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Köszönöm a segítségeket!
Elkértük a nagyi egyik tv-jét, s cserébe megkapta a Grundigot, amíg nem szerzünk távkapcsolót, vagy pda-t, vagy ismerőst akinek van Grundigja. Illetve, még gondolkodom, hogyha a scarton megkapná a 8-as láb a 12v-ot akkor talán elvenné a jelet a tuner résztől...

A Norberto válaszát találtam a legcélravezetőbbnek, szoftvert is találtam, szerintem pda-s ismerős is lesz előbb utóbb...
(#) hhoney hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok!Van egy Grundig ST55-750 / TEXT típusú tv-m és nem tudom beprogramozni a csatornákat, mert sehogy sem akar bejönni a menüje.Van hozzá univerzális távirányitó+utángyártott távirányitója is van ,de valahogy egyikkel sem sikerül.A hangot sem tudom vele egy bizonyos szintnél feljebb venni.

Ha valaki tud valami okosságot, segítsen!

Előre is köszi!
(#) kadarist válasza hhoney hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Hotel módban van a tévé, azért nem működik néhány funkció. Ezt a beállítást a szervízmenüben lehet kikapcsolni a "Hotel mode off"-al. Szervízmenü belépés: tartsd nyomva a távirányítón az "i" (infó) gombot és eközben kapcsold be a készüléket a főkapcsolóval.
(#) hhoney válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ.SIKERÜLT!
(#) kadarist válasza hhoney hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Öröm és boldogság!
(#) R. E. hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Abszolút amatőr vagyok. Nekem is a "hotel módos" problémám van, de egyszerűen semmit nem reagál az i+bekapcsol kombinációra.
Egyéb ötlet?
(#) kadarist válasza R. E. hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia!
CUC micsoda van ráírva a hátuljára?
(#) R. E. válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
cuc 6330
(#) kadarist válasza R. E. hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Pedig ennél ez a módszer a jó. Teljesen kikapcsolod a főkapcsolóval, nyomva tartod az "i" gombot és eközben bekapcsolod a tévét a főkapcsolóval.
(#) R. E. válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Így próbáltuk de sajnos semmi. Akkor szervíz lesz belőle? a fenébe....
Azért köszönöm a gyors választ!
(#) trepy88 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Üdv a kedves forumozóknak!

Következő kérdésem lenne hozzátok.
Adott egy Grundig TV egy TP 661 típusú távkapcsolóval.
Albérletemben volna ez a tv, de egyszerűen nem tudok vele kezdeni semmit.Távkapcsolón nem találok egy olyan gombot se ami a csatorna programozásra utalna.
Ha valaki esetleg tudna használati útmutatót küldeni hozzá azt megköszönném.Kerestem de nem találtam sehol hozzá.
De ha esetleg valaki segítene hogy melyik gombbal tudok programozni és keresni az is már nagyon nagy segítség lenne

Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza trepy88 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia!
A tévé hátulján van CUC kezdetű számsor?
(#) trepy88 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Szia!

Igen van egy ilyen jelzés a hátulján.
Párnapja kerültem az albérletbe, előtte nem volt soha dolgom grundig tv-vel ezért vagyok teljesen tanácstalan hogy nem tudok semmit csinálni vele
(#) kadarist válasza trepy88 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Ha nem titok, akkor elárulod ezt a számsort?
(#) trepy88 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igen Igen cuc 5361

és még egyszer a legnagyobb problémám az hogy a csatorna keresés és beállítást nem tudom hogy lehet előcsalogatni.

Remélem tudsz segiteni
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem