Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szilárdtest relé
 
Témaindító: zolee, idő: Feb 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 30
(#) neoone hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok, egyik fórumtársunk által feltett kapcsolást szeretném alkalmazni egy 12V AC feszültségű elektromos ajtózár ( áramfelvétele 1A alatt ) működtetésére ezzel a triakal és optotriakkal.
A kérdésem az lenne, hogy az ellenállások értékek jók-e ehhez vagy milyen értéküeknek kellene lenniük.
Az áramgenerátoros részt nem használnám.
(#) Sebi válasza neoone hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Megfelelő soros ellenállás az opto LED-nek és kész.
(#) neoone válasza Sebi hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) atus1981 hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem használtam még SSR-t, viszont olyan kérdésem van, hogy ezzel tudnék-e kapcsolgatni egy ilyen szivattyút?
Ez ugye 44W teljesítmény, az SSR pedig 2A áramot tud kapcsolni max.
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
A szivattyú 0,19 A áramot igényel, ez bőven a 2 A-es határon belül van.
(#) vargaf válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
És a 230 V x 2 A pedig 460 W, tízszeres teljesítményt tud.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Tudom, de a relénél ehhez a szivattyúhoz 5 amperes "hagyományos" relét javasoltak.
SSR esetében nem kell ennyire túlméretezni?
(#) Sebi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
Nem, mert egyrészt szikramentesen kapcsol, másrészt impulzusszerűen a névleges áram sokszorosát is elviseli.
(#) atus1981 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Értem. Ennél a típusnál a nullátmenettel nem kell foglalkozzak, ha jól látom.
Viszont vannak olyan fekete panelesek mint ez, hogy van egy meghajtó áramköre és valami resistive fuse. Ha jól értelmezem utóbbit, akkor az ellenállás biztosíték?
Erről mit kell tudni, mi módon működik?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) Sebi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Nyilván olcsóbb, mint egy olvadó biztosító...
Működése: lefüstöl a nagyobb áramnál, zárlatnál - ahogy bármrlyik ellenállás.A nullaátmeneti kapcsolással ellátott típusok zavarmentesen kapcsolnak, de ez 44W-nál nem annyira mérvadó.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) beeerka hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok Hozzátok, egy SSR szivárgó árama miatt.
A napokban építettem egy erősítőt TV mellé, melyet egy SSR-el kapcsolnék.
TV usb portja adja az 5V-ot, így amikor a TV bekapcsol, az SSR kapcsol, így megkapja a betápot az erősítő.
A baj az, hogy ha elveszem a villanyt az SSR-től, akkor egy 10mp után valamennyi villany megjelenik az erősítőben, és minimálisan, de szól.
Kérdésem az lenne, hogy ezt a szivárgó áramot hogy lehetne eltüntetni?
(#) kadarist válasza beeerka hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Szia!
A szilárdtestrelének mekkora a szivárgóárama (leakage current) az adatlap szerint? Vannak kis szivárgóáramú típusok, neked olyan kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) beeerka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nem nagyon találtam adatlapot, viszont ahogy olvasgattam itt a fórumon, lehet nem is lenne nekem jó az SSR. Rendes trafót kellene kapcsolnia, és itt volt olyan akinek megölte.
viszont ebben az esetben nem tudom, hol kellene megszakítanom, hogy amikor kikapcsol a TV, kikapcsoljon az erősítő is.
Gondoltam arra, hogy az SSR helyére rendes relét teszek, viszont ott a szikra és kisülés lehet gond, esetleg hagyjam a trafót folyamatosan áram alatt, és utána kapcsoljam a DC oldalt? Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.
(#) kadarist válasza beeerka hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A legjobb egy kis mágneskapcsoló lenne és a szikrától ne félj, mert a készülék főkapcsolójának is ki kell ugyanazt bírnia.
(#) beeerka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Tudnál nekem egy ilyet ajánlani? USB 5V állna rendelkezésre, amivel kapcsolni kellene.
(#) kadarist válasza beeerka hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Vegyél egy ilyen vagy hasonló foglalatos relét, amelyet a meglévő szilárdtestreléd segítségével behúzathatsz akár 5V-ról is. Ezen biztosan nem egy át áram, ha ki van kapcsolva.
(#) beeerka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Akkor ha jól értem, a szilárdtest fogja végezni a kapcsolást az 5V segítségével, majd az onnan áteresztett áram fogja kapcsolni ezt a relét?
(#) kadarist válasza beeerka hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Pontosan így gondoltam.
(#) beeerka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, beszerzem holnap!
(#) Sebi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hát, ebben nem bíznék...
Ha az SSR átengedett annyit, hogy a trafós erősítő megszólalt, akkor a 10mA-es kisrelé is húzni fog.
Lehet, hogy csak beépített snubber van az épp kipróbált típusban, mert még a zerocross áramkörrel szereltek sem engednek 3..4mA-nél többet. (Ez a kapcsolóeszközzel párhuzamosan kötött vezérlés miatt van.)
(#) Mate78 válasza beeerka hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Tegyél be hagyományos 5V-os relét.A tekerccsel párhuzamosan védődióda kell.
Azt nem írtad mekkora feszültség jelenik meg az USB-n kikapcsolt állapotban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Majd kiderül, egy próbát megér. Ha stabilan húz és enged az elektromechanikus relé, akkor nem lesz gond. Egyébként először nagy behúzóáramú mágneskapcsolóra gondoltam, de megláttam a hazai árakat és elment a kedvem tőle, a kínaira meg várni kell....
(#) töfi hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Elég jól végigolvastam a témát SSR ügyben,de nem találtam infót arról,hogy a rövidzárat hogyan bírja? Legalább addig elviseli,amíg lemegy a kismegszakító? Sajnos nekem az meg " C " - s is....Ha valakinek ebben van tapasztalata - infója akkor várom a segítő választ.Némi infót megosztok,hátha valakinek a hasznára válik....Kisérleteztem kicsit egy FOTEK 40A - os típussal,és a kis trafóknak nem árt.Többek között kisebb,nagyobb trafók-aszinkron motorok kb.10...néhány száz W osak.Egyáltalán nem melegedtek jobban,üresen,sem terhelve. A kapcsolt jelalak szkóppal nézve nagyon minimális,alig észrevehető torzulást mutat az eredeti 230 hoz képest.Semmi parazita jelenség nem látható még különféle terhelések esetén sem. Nincs DC . Ami van időnként, némi " beharapás" a kimeneti szinusz felfutó oldalán,ez a terhelés változásakor eltűnik,vagy kisebb lesz.A mérete alapján talán 3..4 V nak felelne meg. Működik róla az LG DD mosógép,fordulatszámszabályzós porszívó,fúrógép stb.
(#) Bakman válasza töfi hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Idézet:
„a rövidzárat hogyan bírja?”
Ha nincs ilyen az adatlapban, akkor csak tapasztalatokra lehet támaszkodni. Ez leginkább attól függ, hogy a konkrét kapcsolóelem mit bír. Megnéztem egy triak adatlapját, ott határértéknek 120 A van megadva, max. 20 ms ideig.

Masszív zárlatnál lehet ennél több is, hosszabban is.
(#) Sebi válasza töfi hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Ezt valóban nehéz megmondani, némileg a szerencsétől is függ (ha a színusz csúcsértékénél sikerül zárlatot okozni, az halálhoz vezethet, hiába 160A a pillanatnyi csúcsáram...)
A falidobozba szerelhető dimmerben 16A-es triac 2A-es gyorsbiztivel védve, izzókiégésnél néha elszáll...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) töfi hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Az adatlapon a 75A os csúcsárama, 820 A És ha lehet hinni az adatlapnak,akkor 0.1 sec-ig kibír 500A -t.Erre már talán kiold a C - s automata.- ami az adatlapja szerint a névleges áram 7..10 szeresénél következik be. Ja és az 25A os.
Valakinek ilyen jellegű tapasztalata??
(#) Heeh89 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit
Segítségeteket szeretném kérni.
Egy 3 fázisú fűtőbetétet szeretnék vezérelni szilárdtest relével.
Volna hozzá két darab relém, két különböző hőfokmérőm.
De a legnagyobb gond az hogy nem tudom összehozni.
Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) Bakman válasza Heeh89 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
A három fázisú fűtőbetéthez nem elég egy ilyen szilárdtest relé.
(#) Heeh89 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Amint írtam 2db relé van.
(#) Bakman válasza Heeh89 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Elnézést, félreolvastam. A fűtőbetét csillag vagy delta kapcsolású? Ha csillag, kell neki nulla mindenképpen (nem árt)? Ha kell, akkor három ilyen fog kelleni különben az egyik betét mindig fűteni fog.

A hőfokmérők kimenetei/reléi kapcsolhatnak 230 V-ot? Ha nem, akkor három szilárdtest relé fog kelleni de olyanok, amelyek kissebb feszültséggel vezérlehetőek.
Következő: »»   20 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem