Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 259
(#) garfield88 hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Van valakinek 60cm széles Bosch mosogatógéphez alsó tömítése? Esetleg ajtótömítés is...
(#) pözsó hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Szép napot mindenkinek!

Egy probléma megoldását szeretném veletek megosztani.

Mosogatógépünk az idő előrehaladtával egyre csúnyábban mosogatott el. Sok kísérletezés után az lett a megoldás, hogy a felső kosár elején lévő egyik vasat ki kellett jobban hajtani, mert a víz nyomása elmozdította a helyéről és nem jutott kellő mennyiség a karokhoz, nem forogtak.

A sok év ajtó felcsapódások fokozatosan egyre beljebb hajlították a vasat, így nem tartotta helyén a kosarat az ajtón lévő öblítő-mosogató tabletta tartó.

Ismét szépen mosogat az öreg gép
(#) waterbear válasza kovszabolcs hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Szia! Pont egy ilyennel bohóckodom, írok privátban!
(#) waterbear hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy AEG Favorit mosogatógép (911D91-2T; PNC:911916055) vezérlésével küzdök éppen.
Kicsit elégett a vezérlő panel széle a melegedéstől.
Relé és tekercs kivéve a képen, már nincs benne.
Abban kellene segítség, hogy a T4 3570 triaknál van egy smd kondi és 2db smd ellenállás
Az az egyik smd ellenállás (bal oldali) értékét nem tudom megállapítani, saccra pár száz ohm lehet, de nem tudom biztosan.
Talán van valakinek rajza vagy ugyanilyen panelje, amiről le lehet nézni az értékeket...

Előre is köszi a segítséget!
Panel nagy felbontású képe
(#) waterbear válasza péter71 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Cseréld az 5uf-os kondit a keringetőn + x2 kondit a vezérlőpanelen, és meg fog javulni
(#) doki99 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Sziasztok ! Van egy whirlpool adp-4407 tipusu
Mosogatogepem,es az a hibajelenseg hogy barmeik programot inditom el csak anyit csinal hogy beenged egy kis vizet es kiszivja.Ugy megy mint a kocsi iranyjelzoje,kozben a zold lampa az elejen elhalvanyodik.Ha valaki tudja mi lehet a baja es tudna segiteni megkoszonnem.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Halott a vezérlőpanel táp kondija, ha jól rémlik 1.5mikroF. 275V X2 es. Cseréld a többi kondenzátort is az elektronikán.
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Lehet még átfolyás mérő is cseréld benne a reed relét.
(#) doki99 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
A reed relet mar ellenoriztem az atfolyasmeroben.Megfeleoen mukodik.Megprobalom a vezerloben kicserelni a kondikat .Koszonom a hasznos tanacsokat .Ha elkeszult feltetlen megirom.
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Nem ellenőrizni kell hanem cserélni. Nem lehet mérni. Látszatra, mérésre sokszor jó és közben mégsem.
(#) doki99 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
En azt hittem hogy ha merem es jo akkor jo.Ha azt mondod hogy csereljem akkor beszerzek egyet.
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Ez sajna tapasztalat. Azért nézzed meg a vezérlőt mert az is lehet. Azt az x2 kondit méregetheted meg az elkokat. Az x2 biztos hogy csak 500-700nanoF körül lesz.
(#) doki99 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Azt hiszem ha mar vennem kell red relet beszerzem a kondikat is .Nem nagy osszeg egyik sem.A vegeredmenyt megirom.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Ezt nem értem én tudom mekkora ugyan ezt írtam. doki99 nem tudta. Az 5-700 nanot a jelenlegi rossz állapotára írtam
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Horvath65 hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit! Van egy orion mosogatógép od007 típusú. A problémám vele, hogy nem reagál a bekapcsoló gombra. Méregetem egy kicsit, a panelhez felmegy a villany. Innentől tanácstalan vagyok. A biztosítékot is leellenőriztem, jó. Víz rá volt engedve, a vízszűrőt kitakarítottam, ajtó be volt csukva, az ajtó kapcsolóját nem kötöttem át. a jelenség akkor kezdődőt, amikor a szennyvíz csatornám eldugult, nem lehetett leereszteni a szennyvizet, állandóan bedugult (csak a beton törés segített rajta ). Az után vettük észre ezt a jelenséget. Mi tévő legyek, a nyomás érzékelőt-feltételezem a készülék oldalán lévő tartály szerű valami amiből két fekete vezeték megy a panelra-át hidalhatom? Egyáltalán az a nyomás érzékelője? Okozhat ez olyan problémát, hogy még a bekapcsolás jelző sem világít pedig a panelon ott a feszültség. Kérem segítsetek. Előre is köszönöm. Csatoltam képeket, ha kell még tudok felrakni.Szép estét!
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 15, 2017 / 1
 
Meg kellene mérni a tápfeszeket, hogy megvannak e. Elkokat mérni cserélni. LNK táp ict cserélni stb. szóval az egész táp részt vagy ellenőrzöd, vagy cseréled. Mindenek előtt ellenőrizzed az ajtókapcsolót is. Ne hidalgassál át semmit.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Helló! Van-e mód arra, hogy úgy méricskéljek, hogy nincs rajta a víznyomás? Egyáltalán kell-e a víznyomás az áram alá helyezéshez? Hol és milyen értékeket mérjek? Szép napot!
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 16, 2017 / 1
 
Nem kell semmiféle víznyomás.Az elko kondik kapacitását és ESR értékét kellene megnézni fesz mentes állapotban. Valamint az LNK ic körében levő diódák ellenállások és induktivitást kellene kimérni. Ha nem tudod mérni cseréld ki.Az a pár kondi meg az LNK és ellenállás,induktivitás nem összeg. Nagy eséllyel ezek rosszak. , vagy ezek közül v.melyik.
(#) mester istvan hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Botesznak!Sziasztok Mester emberek!Bossch Simens 9.teritékes mosogato gépünk nem oda szivattyúz ahova kellene.Kiengedi a vizet a gép alatt a földre.Megbolondult.Kiszerelés után, kivittem az udvari csaphoz, gondolom a rázkodástol, szállítástol helyre rázodik az agya, és ujra jol müködik.45. perces progjamjábol veszitett 15.percet. 30.nál kezd .Mi lehet a baj?
Elmozdul az úszó hungarocel, vagy egyáltalán nem működik? Üdv. Mokkó
(#) doki99 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy whirpool adp4407 tipusu mosogato gepem a zold lampaja hatot villog,nem tudom mit jelent.
Tudnatok segiteni?Elore is koszonom.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Nézzed meg a bemenő vizet. Jó e a mágnes szelep, nincsen e dugulás ha ezek jók akkor cseréld az átfolyásmérőben a reed relét
(#) doki99 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Koszonom a gyors segitseget.
(#) Museto válasza doki99 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
A Reed relé csere biztosan szükséges, de a labirintus elszennyeződése, vízkövessége is csökkentheti az átengedett víz mennyiséget. A labirintusban levő kis keréknek könnyen és szabadon kell forogni.
(#) doki99 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
A labirintust kitisztitottam .A kerek szabadon forog.Kicsereltem a redcsovet de a lampa hatot villog .
Nem tudom ez mit jelent.Barmeik programot inditom beenged egy kis vizet, kozben a lampa villog.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Helló! Ma este volt időm foglalkozni a masinámmal. Ezt találtam:
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
A reed relét jól forrasztottad be? A nyákra merőlegesen kell lenni az érintkezőknek. Nincs dugulás a bejövő víz útjába?A víz csatlakozóban van szűrő azt megnézted? Próbálj meg nyitni vagy zárni a víz csapon.
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 18, 2017 / 1
 
Cseréljed ki, de ne csak azt az induktivitást hanem az elkokat is és az LNK ic-t.
(#) doki99 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
A vizcsovet lecsavartam a szurot kivettem .A csobol jon a viz ha a csapot kinyitom.A redcsovet szerintem jol tettem bele .Nagyon figyeltem hogy ugy legyen benne mint a regi.Holnap keszitek kepet es szeretnem ha megnezned.
(#) Dino71 válasza doki99 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Van benne egy nyomáskapcsoló ami figyeli a víz nyomást ha megy a ker.szivattyú. Az is elszokott koszolódni. Szedd szét és pucoljad ki.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Helló! Ki operáltam az induktivitást, remélem látszik. Milyen tekercs ez, Hogy keresek rá? A gyűrűk Barna, fekete, piros, ezüst, mit jelent ez? Meg próbálok holnap Kecskeméten beszerezni ilyet, és a kondik adatait is fel írtam. A kondikon L.E.S.R. van írva ilyeneket szerezzek be? Az ic LNK364PN A végén menyire fontos a PN jelzés? Nem ismerem ezeket a tekercseket, ezek egy ellenálásra vannak felcsévélve, hogy kel leolvasni, rákeresni a netten? Szép napot!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
Következő: »»   173 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem