Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   182 / 259
(#) botesz válasza kovax1 hozzászólására (») Jún 26, 2017 / 1
 
Zavarszűrő kondenzátor nincs kidurranva?Az szokott ilyet csinálni.Esetleg valami csati összedurranva?
(#) kovax1 válasza botesz hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Botesz! Nagyon szépen köszönöm, a gyors és hathatós segítségedet! Valóban a zavarszűrő kondi vitte el a balhét, amiért neki is hálás vagyok, mivel önfeláldozásával valószínűleg megvédte a gép vezérlő elektronikáját, aminek a tönkremenetele, gyakorlatilag egyelő lett volna a gazdasági totálkárral és egy ilyen tizenéves masinára, már a biztosító sem adhat valami sokat. Most nagyot nőtt a szemben ez a kis alkatrész, mert eddig nem tudtam róla, hogy túlfeszvédelmi funkciója is van és csak mint szükségtelen úri csibészségre tekintettem, amiről kis túlzással azt hittem, hogy csak azért van a gépekben, hogy ne recsegjen a rádió. Szerencsére van egy hasonló donor a sufniban, amiből már át is raktam. Ami a gépet illeti, így azért már sokkal nyugodtabban tekintek a következő vihar elé és a donornak köszönhetően, remélhetőleg még sok évig életben tudjuk tartani!
(#) Mosolyalbum hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy AEG Optima AA Favorit gépemből szivárgott a víz. A leeresztő szivattyúnál. Szétszedtem, annak rendje és módja szerint javítottam. Ellenben sikerült elfelejtenem a szintérzékelők (nyomás kapcsoló?) helyes bekábelezését (pedig direkt megjegyeztem...). Volna ezzel kapcsolatban mármilyen infótok? Bekötési rajz, mérési adatok, stb.

Köszönöm!
(#) botesz válasza kovax1 hozzászólására (») Jún 26, 2017 1 / 1
 
Nincs semmilyen védelmi szerepe csupán szűrő.Akár ki is dobhatod belőle....
(#) botesz válasza Mosolyalbum hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Figyel kint valami hasonló..nem fotóznád le a szabályzót?
(#) Mosolyalbum válasza botesz hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Szia!

Bocsi, köszönöm, hogy foglalkozol vele!
Küldöm a képet.
(#) aki.baki hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
üdv
Van egy problémám. Bosch fd8604 mosogatógéppel.
https://www.google.hu/search?q=Bosch+S9N1B&client=firefox-b&...s3CUIM:
Kaptam egyik barátomtól. A gond az volt megvolt állva a fő szivattyúja. Na most sikerült szereznem 1 db használhatót. kicseréltem. Beszívja a vizet elkezd mosogatni. Pumpálja rendesen a karokba a vizet. Viszont habos nagyon a víz. DE rövid öblítős programon teszteltem. A fűtő szálon van feszültség az átfolyás mérő érzékel mert megállítja a befolyó vizet. de amikor 1 perc van vissza úgy marad és nem kapcsol le. Nem tudom kell közben vizet cserélni-e? Vagy csak a beengedett vízzel mosogat el. Hallani lehet amikor kinyílik a tabletta ajtaja és amikor felső-alsó karba pumpálja a vizet váltáskor van egy speciális hangja a csobogásnak is megváltozik a hangja. Úgy néz ki félig meddig megy a programja. Merre tovább mitől csinálhatja ezt a hiba jelenséget?
Remélem érthető a kérdés.
(#) botesz válasza aki.baki hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ez akkor áll meg 1 percnél ha nem fűt.Egyébként programtól függően 3-4 alkalommal cserél vizet.Kivéve a hidegáztatást.A víz túlzott habzása általában abból ere hogyha forgatod a gépet akkor kifolyik az öblítőtartályból a víz és ha abból sok kerül bele akkor felhabzik.
(#) aki.baki válasza botesz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
köszi holnap megmérem. Mi okozhatja a fűtés hibát? Van védelem benne?
(#) botesz válasza aki.baki hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Van a tetején van rajta de lehet hogy simán csak szakadt a betét.
(#) botesz válasza aki.baki hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
mint írtam a védelem a tetején van.2 szál a védelem 2 a hőérzékelő.
(#) aki.baki válasza botesz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
köszi. Még egy kérdésem lenne. Miele gép és kigyullad rajta a zu-/ablauf led mit takar hiába olvastam a neten semmi érdemeset nem írtak.
(#) botesz válasza aki.baki hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
viz be és elvzetési gond. ez egy általános hiba lehet hogy valóban az a hiba ill. az ezt felügyelő érzékelők rosszak.
(#) aki.baki válasza botesz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
köszi
(#) granpa hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Helló fiúk elromlott a shift a klaviatúrátokon?!
(#) botesz válasza granpa hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Az enyémen ugyan nem de hulla fáradtan egész napos munka után már kissé nehezemre esik mindent helyesen gépelni.
(#) vzoltan hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok,
11 éves Bosch -SRV45T03EU mosogatógép mosogatás közben hangosan nyikorog. Nincs szivárgás és jól mosogat.
Sejtem hogy a keringető szivattyúja lehet megkopva, nem mai darab. Érdemes ezt javítani vagy a keringető egység cseréje jöhet szóba, esetleg nem is érdemes már vele foglalkozni.
Kérem a hozzáértők véleményét milyen irányba érdemes elindulni.

Köszönöm!
(#) botesz válasza vzoltan hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Lehet kapni hozzá javító szettet.De előfordulhat ennél hogy a felső mosogatókar van megkopva annak is van egy jellegzetes nyöszörgő hangja.
(#) vzoltan válasza botesz hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Köszi a gyors választ.
Hogy tudom egyszerűen kideríteni a nyöszörgő hang forrását?
Ha kinyitom menet közben, rögtön leáll.
(#) botesz válasza vzoltan hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Leveszed a felső mosogatókart a középen lévő anya elfordításával és beindítod...
(#) szjhun hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Üdv.

Ariston LI 672 A mosogatógép panelján el szált a képen látható ha jól tudom triak de sehol nem találok ilyet tud e valaki ebben segíteni vagy esetleg mivel lehetne helyettesíteni?
(#) vzoltan válasza botesz hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Köszi, letesztelem majd mosókar nélkül.
(#) gábor istvánné hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Van egy Bauknecht GCIE6524 IN típusú mosogatógépem, ami szépen bekapcsol, mosogat, számol visszafele, de amikor eléri az utolsó 10 percet, onnan mindig ujra számol visszafele, 10, 9,8, nem nulláz le hanem ujra inditja a számolást 10-től. Amikor kinyitom az ajtót az aljában van viz is. Mi lehet a probléma.
(#) baka60 hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy BOSCH SGS53E12EU kb. 15 éves mosogatóm. Két "izgalmas" dolgot produkál: a fűtés csak úgy kapcsol be, ha a tapasztalatból ismert programszakaszban kikapcs-bekapcsot csinálok. (A végén a szárítás rendben lemegy.)
A másik: minden szivattyúzás-újratöltés fázisnál elakad és újra és újra ismétli a keringtető üzem 20mp - kattogás - szivattyú üzem 20 mp ciklust, a betöltésig nem jut el. Sűrű ki-be kapcsra időnként magához tér és továbblép.
Tudom, nem kicsit komplex a hibakosár, de hátha tud valaki valami okosságot. Megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) botesz válasza baka60 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
A fűtéshibát sokminden okozhatja.Döglődő relé a panelon esetleg annak forrasztási illetve a fűtőbetétnél van egy biztonsági nyomáskapcsoló.A betöltési hibát okozhatja esetleg az átfolyásmérő hibája.
(#) baka60 válasza botesz hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Kösz a gyors választ @botesz!
Reléket kicseréltem újakra. A fútőbetétnél lévő nyomáskapcsoló OK. Mondjuk a gumimembrán, ami működteti elég öregecske, de egyben van.
Átfolyásmérő hibáját hogyan tudom detektálni? Valami egyéb érzékelő, vagy szelep nincs valahol, ami a programelakadást okozhatja?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) botesz válasza baka60 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Esetleg a nikecel es úszó okozhatja a program elakadást de elég ritka csak akkor hogyha a reed relé tönkremegy.Az átfolyás mérő reed jét pedig cseréld ki.Filléres cucc és akkor egy hibával kevesebb.
(#) baka60 hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Feladtam a BOSCH-al a küzdelmet. Eladom alkatrésznek.

Érdeklődöm a hozzáértőktől illetve tapasztalattal rendelkezőktől, az alábbi oldalon látható MIELE mosogatógépek közül melyiket javasoljátok? Most nyilván az állapotot félretéve, csak a típus javaslatra, kiválasztásra gondolok:

http://www.hasznaltmielerd.hu/aloldalak/mosogatogepek.html
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) botesz válasza baka60 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Kár pedig az a bosch egy elég jó masina... hogy Miele ből melyiket veszed meg teljesen mindegy lényeg az hogy a típusa ne 4 számjegyű legyen hanem három. A négy számjegyűek már újabbak azokkal sokkal több probléma van. Egyszóval szarabb is. Régi pedig örökös mint a nyomorúság.
Következő: »»   182 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem