Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   186 / 259
(#) Mosolyalbum hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Kicsit leállt a projektem egyéb munkák miatt, de most újra nekifeszülnék az AEG Optima AA Favorit mosogatógépemnek. A nyomáskapcsolók bekötésére szeretnék információt kapni.

Köszönöm!

OptimaAA.jpg
    
(#) Chipmunk1960 válasza black.elf hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szerintem elöregedett a műanyag, azért megy szét mindig. " Már az új gumi sem a régi" abból is kispórolták a kaucsukot!
(#) tutikatuti hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Sziasztok,
Bosch SGS55E92EU mosogatógépem nem veszi fel a vizet. Cső, aqua stop szelep ok. Többi funkció úgy tűnik, rendben működik. Aqustop kap áramot ( 26.8 V ). Nem ad vizet. Átfolyásérzékelő átfújható.

Kérnék segítséget, hogy esetleg még mit nézzek meg.

Köszönöm
(#) stevepapa válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
" Csőlabirint" eldugult . Az oldalán van egy műanyag " tartály azt kellene kitisztítani.
(#) tutikatuti válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Köszi

Azt már megtettem, teljesen tiszta. Fejre állítottam. Most a csőlabirint teljesen üres, semmi víz nem jön be.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) stevepapa válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szelep kinyit? Húzd le a labirintra menő bejövő csövet, nézd meg megy é addig víz
(#) tutikatuti válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Sajnos nem.
(#) tutikatuti hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Esetleg ha sima vízbevezető csővel direktbe kötném az átfolyásérzékelőhöz, működhetne?

Üdv
(#) botesz válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
26 volt az semmi.230 nak [off][/off]kell mennie a szelephez.
(#) tutikatuti válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Hol nézzem meg, hogy miért csak 26 volt van a csatinál?

Köszi
(#) botesz válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Talán a panelon...
(#) stevepapa válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Le kellene húzni a szelepről a vezetékeket, és visszakövetni. Megnézni , hogy a panel melyik pontjára megy. Valószínű, hogy egy triak vezérli ami tönkre mehetett, a mért 26v valmin keresztül visszajövő feszültség. Illetve ennyit ereszt át a triak.
(#) Chipmunk1960 válasza tutikatuti hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Húzd le, kössél r direktben 230V ot, ha elindul OK a gép. Valóban 220v-osak azok a tekercsek, általában.
(#) tutikatuti válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha tudna valaki Budapest, esetleg még Diósjenő környékén Szakit, mert ezt rábíznám.

Köszönöm
(#) Mekkmester hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Nekem is mosogatógép problémám lenne. Siemens SD14R1S és nem üríti ki a vizet. Lefolyó ellenőrizve, amikor üríteni kellene, nem hallok motorhangot. Lehet, hogy meghalt az ürítő szivattyú. DE: hogy férek hozzá? Tudja valaki, hogyan lehet kiszerelni? Alulról? Szabad fejre állítani a gépet?
Köszönettel: Mekkmester
(#) Chipmunk1960 válasza Mekkmester hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Szia, Pld így, ott épp a főmotort cseréli de a szivattyú is ott van mellette.
(#) botesz válasza Mekkmester hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
A szűrőnél hozzáférsz a lapáthoz.Lehet hogy csak odakerült valami.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Főleg a nagyméretű mell-tartó-tűk szoktak ilyen hibát okozni!
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Mosogatógépben nem szoktak melltartót mosni Bár mindig vannak újdonságok...
(#) Mekkmester válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
OK Köszönöm! Szóval alulról kell támadni. Ehhez viszont először teljesen vízteleníteni kell. Elég a sótartályt és a szűrő medencét leszívni, vagy van valahol vízleeresztő?
Köszönettel
(#) Mekkmester válasza botesz hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Sajnos ennél a típusnál nem elérhetők a lapátok, még látni sem lehet.
(#) littlejoe hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Candy ced112 mosogatógép elromlott.30-at sipol és az utolsó két led égve marad. 34-es hibakód lenne de ilyen nincs a használati utasításban. Milyen hibát jelezhet?
előre is köszi a segítséget!
(#) botesz válasza Mekkmester hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
A sótartályhoz nem kell nyúlni.Elől van alul egy kis lemez 2 csavarral azt leveszed és ott a szivattyú a bal oldalon.
(#) Mekkmester válasza botesz hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Köszönöm, sikerült, a forgórész meg volt szorulva. Egy picike üvegszilánk volt a lapát alá szorulva. Most tökéletesen működik.
(#) Chipmunk1960 válasza Mekkmester hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
(#) tutikatuti válasza tutikatuti hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget Mindenkinek.

Az aqua mágnesszelep volt a rossz. Mosógép mágnesszelep és csatlakozócsővel megoldva.

Üdv
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Garanciában megjavították.Aqua stop hibát irt a szerelő a munkalapra.Egy cső volt szétcsúszva a gépben.
(#) Atti128 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok! Hogyan tudom a Wh Adg 7430-as gép vízszintszabályzóját tesztelni? Csak a szivattyúja megy de a gép nem folyat és ebben még nincs nikacell az alján. Hibakód 8 villanás ami szerintem vizszint hiba. Köszönöm: Attila
(#) Dino71 válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Nézzed meg az átfolyásmérőt van benne egy reed relé azt cseréld ki. és nézzed meg a szintszabályzót is . Az is elszokott zsírosodni.
(#) Jencsike hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Indesit IDL 42 mosogatógépem van.Elindúl,az 1.progit végigcsinálja azután leáll,nem szivattyúz,benne marad a viz.Mindent kipucoltam,kivettem a szivattyút,külön kontaktal gyönyörüen dolgozik.Mivel nem volt benne víz,újra elindul,de megint csak a szivattyúzásig megy és leáll.Szeretném megkérdezni,mit lehet még tenni?/ha panel az vagy 30 ezer/
Köszönöm előre is.
Következő: »»   186 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem