Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   121 / 145
(#) uniman válasza Stewe hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
BF 257(BF258) ?
(#) mraulajos hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Hali!
Tip41 helyett, rakhatok e Tip142 őt?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Ha az áramkörnek nem gond a Darlington, akkor mehet.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nem vagyok a helyzet magaslatán ennyire.
Ez, egy 1-15V ig szabályozható kis tápegységben van. (lenne)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) mraulajos hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Mondjon már valaki erre egy konkrétumot.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Mutasd már meg azt a nyomorult tápegységedet!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Majd csinálok képet. Nem az enyém. Rendkívül primitív valami.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
bc214 helyére betehetnék bc212 őt? (Már betettem és nincs különbség) egy régi Magyar végfok előhajtásának az előhajtásai ezek.Magasabb feszültséget bír el a bc212 úgy vettem ki az adatlapjáról.
Kárt nem tesz hosszútávon?Vagy cseréljem bc557 re inkább?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) kadarist válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
A 214-nek nagyobb az áramerősítési tényezője.
(#) zotya1983 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Ezt láttam,okoz ez valami galibát?
(#) Stewe válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Hangerő-szabályozási problémát okozhat, magas bemenő jelszintnél torzítást, ha túlhajtja a következő fokozatot.

Illetve látom, hogy a kisebb került be, tehát fordítva, egy kicsit kevesebbet kaphat. Persze a szórásuk miatt, lehet, hogy nem észrevehető a különbség.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
(#) lewi hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy generátorom, amiben a következő tranzisztort találtam eredetileg beszerelve:
FW26025A1
Ezt sajnos nem találtam meg, hogy honnan tudnám megvenni, a tme és a hr oldalát néztem illetve természetesen a hestoret.
Tudnátok abban segíteni, hogy hol lehet annak utánanézni, hogy mivel tudnám helyettesíteni a fent megnevezett tranzisztort?
A fent található két link-et már próbáltam, nem ismeri ezt a tranzisztort.
A tranzisztor adatlapja: FW26050A1
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) kadarist válasza lewi hozzászólására (») Márc 4, 2017 / 1
 
Szia!
Ez éppen jó lesz helyette.
(#) lewi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Köszönöm!

Olvastam a két adatlapot, és egy két értékben látok eltérést a kettő között. Én, mint laikus, meg tudom a továbbiakban állapítani egy adott alkatrészről, hogy helyettesíthető-e, vagy komolyabb ismereteket igényel ez?
Van esetleg 3-4 főbb paraméter aminek meg kell felelnie, a többi már csak járulékos, vagy azért komolyabb ez a dolog?
(#) kadarist válasza lewi hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Itt két fő paramétert kell figyelembe venni, a maximális C-E feszültséget és a maximális kollektoráramot. A cseretípusnál mindkét érték kissé több, ezért jó lesz.
(#) Lamboo hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy erősítőm, amiben a végfok tranzisztorok zárlatosak lettek és sajnos nem kapok ilyen típusokat.
2SD718 és 2SB688
Mivel tudnám helyettesíteni őket?
(#) granpa válasza Lamboo hozzászólására (») Márc 8, 2017 / 1
 
Van egy sárga fejléc a téma tetején, abba kell beírni a keresettet, és lőn!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2017
(#) Lamboo válasza granpa hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Amiket az oldalak kidobnak, azok alacsonyabb feszültségűek, frekvenciájúak és még a tokozás sem stimmel.

Módosítás: már nem lényeges, az egyik alkatrész kereskedésnél be tudják szerezni az eredeti típusokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2017
(#) kadarist válasza Lamboo hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Szia!
Szerintem pedig kaphatóak: Bővebben: Link. Ez a tokozás pedig beilleszthető az eredeti helyére.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2017
(#) lewi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
(#) SAOneill hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Üdv Mindenkink.
Szeretném megtudni, hogy ennek a tranzisztornak: KRC102S szeretném megtudni a helyettesítőjét.
Nem értek hozzá, hogy melyik jó helyette de tudom, hogy ezt kellene kicserélnem.
Nincs rajta kimenő feszültség, azaz nincs mérhető feszültség az STPOWER-en, pedig kellene tehát rossz csak nem tudom mivel pótolni.
Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia!
Az említett tranzisztort reprodukálhatod bármely általános célú kisteljesítményű NPN tranzisztor (pl. BC546) és 2db 10k ellenállás segítségével, mint azt az adatlap is mutatja Bővebben: Link.
Ettől még nem lesz feszültséged STPOWER ponton, mert az egy bemenet.
(#) pucuka válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
A baj az, hogy ez igazából nem is tranzisztor, hanem egy egyszerű integrált áramkör.
Kapcsoló tranzisztoroknál szokás, a bázisba egy soros, és a bázis emitter közé párhuzamos ellenállást kötni. Ezek az ellenállások vannak integrálva egy BCxxx típusú tranzisztor köré.
Mivel SMD kivitelről van szó, ezeket az ellenállásokat utólag beépíteni nem lehet helyhiány miatt, ezért ezt az alkatrészt helyettesíteni nem nagyon lehet.
Adatlap.
(#) reloop válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Hangsúlyozva, hogy szerintem nem egyértelműen kell cserélni ezt az alkatrészt, itt egy helyettesítő: PDTC114ET, amit látok a hazai boltokban.
(#) SAOneill hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat megpróbálom reprodukálni tranzisztor+ellenállással, saját részre lesz; és ha működik akkor pedig talán valamikor rendelek bele amit reloop ajánlott.
(#) SAOneill válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Azt szeretném meg kérdezni, hogy hogyan és hol tudtad ilyen hamar megtalálni a "helyettesítőjét" én azt sem tudtam hogy fogjak hozzá és hol.
(#) Hp41C válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szerintem innen.
Adatlap keresés: Gooogle: <típusszám> datasheet
Helyettesítő keresés: Gooogle: <típusszám> replacement
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) kadarist válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Van fent a sárga mezőben egy "Keresztreferenciák" link, oda beírva a típust nagy valószínűséggel kapsz ötletet a helyettesítésére.
(#) SAOneill válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) reloop válasza SAOneill hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ez az alkatrész Digital Transistor néven ismert és a beépített ellenállás miatt hívják RET (Resistor Equipped Transistor), vagy BRT (Bias Resistor Transistor) tranzisztornak is. Ezen keresőszavakkal már bőséges a találatok száma.
Következő: »»   121 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem