Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése

Témaindító: zolee1209, idő: Dec 18, 2008
Lapozás: OK   50 / 50
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 1, 2017 /

Sziasztok. Indukciós hevítő készítése előtt állok. Mire kell figyelni az építés során? Van 1-2 FET-em ami talán jó volna a ZVS kivitelezésre. Van 20N60C3 ,100N055,2SK2837. Nem nagy fémtárgyak hevítésére volna szükségem,esetleg olvasztására is ,de csak pár milliméter vastagságig. Esetleg ehhez van valami kész áramkör? Egyéb tanácsok? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /

Szia!
Mint az előző hsz-ben írtam, ugyanazt ajánlom.
Fet minimum 40-50 amperes kell, hogy kibírja a kezdeti nagy áramlökést, ha hirtelen dugod be a vasat pl. és min. 250 voltos - 300 fölé ne menj, mert ott már sok lesz a veszteséged ( nagy Rds(on).
Fojtót légrésest csinálj inkább, 0.5-ös zománchuzal "sodratból" elég, a freki miatt úgyse kell alámenned valszín.
Az olvasztás már meredekebb, VAGY nagyobb power kell, vagy vékonyfalú vas-tégely pl. alumíniumhoz.
(#) Dempsey hozzászólása Máj 17, 2017 /

Sziasztok!
Én is arra a döntésre jutottam hogy megépítem a primi féle kapcsolást. Kondenzátorból nem tudom hogy mennyit vegyek és milyen értékűt. Nem akarok megvenni túl sokat feleslegesen. Hány µF kapacitásban érdemes gondolkodni?
(#) ferci válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

Szia!
Összesen 5-6 µF-ban gondolkozz, de a tekercsedtől is fog majd függeni, milyen frekin megy.
A frekitől meg az, milyen "mélységben" hevítesz inkább és mit.
Lényeg, hogy jól hűthetően szereld össze a bankot.
(#) Dempsey válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

Oké köszi az infót.
(#) Dempsey válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

Még annyi hogy 68nF vagy 100nF legyen? Mert 100nF ból elég lenne olyan 50-60db ot megvenni. Meg igazából kevesebb helyet is foglalna.
(#) ferci válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

100 nF jó lesz.
(#) Dempsey válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

Köszi!
Következő: »»   50 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:01:53
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt