Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   4 / 4
(#) proli007 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 10, 2017 /

Hello! Ha már fix ellenállásra cseréljük az NTC-t, akkor az ellenállás értékének átkapcsolásával is lehet vezérelni a dolgot. Vagy így értetted ezt? " csökkentett hőfok kapcsolót kell kapcsolási pontnak használni " Mert én nem értettem, mi lenne ez..
(#) zoszka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2017 / 1

A Q3RF -et 2 hőfokra lehet beállítani és a kapcsolójával váltani köztük. Ezzel párhuzamosan lehet kötni a csőtermosztátot. Az ntc helyett akkora fix ellenállás kell, hogy mondjuk 20 fokot mutasson. A nappalit beállítod 30 fokra, az éjszakait pedig 5 fokra. Mivel 20 fokot mér így, amikor átkapcsolod a termosztátot, vagy épp a csőtermosztát kapcsol, mindenképp a Q3RF is átbillen.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) proli007 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 10, 2017 /

Értem. Nem ismerem (meg nem néztem) ezt a termosztátot. De ha már az NTC-t ellenállásra cserélném, én máshoz nem nyúlnék..
(#) zoszka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Máshoz nem is kell. A kapcsolójával párhuzamosan kell csak kötni a csőtermosztátot és használni, mint rf adó-vevőt 5000ért.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) proba válasza zoszka hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Nem olcsó az egy kicsit, én 8-9000 alatt nem találtam hirtelen.
(#) zoszka válasza proba hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Hja. Bocsi. A kisker kb annyi. De szerintem ez most irreleváns.
(#) takacsat23 hozzászólása Feb 11, 2017 /

Az ellenálást valahogy ki lehet számolni vagy mérni hogy mekkora kell vagy kipróbálok egyet és ahoz képest kisebbet ,nagyobbat
(#) zoszka válasza takacsat23 hozzászólására (») Feb 11, 2017 / 1

Mindegyik út járható.
(#) takacsat23 hozzászólása Feb 13, 2017 /

Esetleg ha érdekel valakit q3rf NTC 10 Kohm 25c -on a könyve szerint
(#) takacsat23 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Annak van valami jelentősége hogy maga az érzékelő test le van forrasztva vagy csak a két lába közé kell az ellenálás. Annyit szeretnék még kérdezni hogy hol van az a kapcsoló amit írtál
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) uniman válasza takacsat23 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Egyetlen "kapcsoló" van rajta: 7.oldal
Persze van belőle új és régi változat...
(#) takacsat23 válasza uniman hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Akkor az úgymond éjszakai és nappali üzemmód kapcsolóra gondoltok és arra kell párhuzamosan rákötnöm. Ebbe a könyvbe meg 100kohm 25fokon látok viszont csak 50 mérek 24.8,mondjuk még nem szedtem ki
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) takacsat23 hozzászólása Csü, 20:55 /

Köszönöm a sok segítséget a kapcsolós megoldás jól működik még egyszer kösz srácok
(#) Tomi111 válasza takacsat23 hozzászólására (») Csü, 21:10 /

Üdv! nem az az érzékelő amire gondolsz, ha jól értem. A kép bal oldalán a fém tokos a kvarc, azt ne bántsd. Az érzékelő jobb oldalt van a poti(sárga) mellett az a kis csepp alakú kétlábú.
(#) takacsat23 válasza Tomi111 hozzászólására (») Pé, 20:59 /

Igen rájöttem már mikor véletlenül megfogtam de azért köszi
(#) kowi válasza proli007 hozzászólására (») Vas, 10:27 /

Végül átkondiztam mindent megtettem amit lehetett a relére 12V jut. Feladtam a hibakeresést mivel mindent rendben találtam (ráadásul új készülék... nem ecsetelném miért nem vitték vissza) Tettem bele egy 12V-os relét így megy egyenlőre nálam hogy teszteljem.
(#) Inhouse válasza kowi hozzászólására (») Vas, 16:06 /

Mekkora a feszültség a táp pufferkondenzátorán? Ez nem megoldás. Ami Proli007 írt téglatest alakú kondit, kicserélted, vagy csak az elektrolitokat?
(#) kowi válasza Inhouse hozzászólására (») Vas, 18:01 /

Kicseréltem azt is. Tudom hogy nem megoldás. Ritkán mondok ilyet de ez megfogott. Ráadásul mint írtam új készülék.
(#) proli007 válasza kowi hozzászólására (») Vas, 19:26 /

Hello! Az érdekessége a dolognak, hogy a 12V-os reléhez vélhetőleg nagyobb áramra van szükség, mint a 24V-osra. Pont ezért raknak ilyen relét ezekbe a kapcsolásokba. Viszont az áramot a "nagy sárga" kapacitása korlátozza. Ha így gondolkodunk, akkor zénernek kellene korlátoznia a feszültséget, hogy "ne legyen elég" a 24V-os relé számára.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:10:38
Jelenleg 553 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu