Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió

Témaindító: Anubis126, idő: Feb 28, 2006
Lapozás: OK   118 / 118
(#) bigrobi hozzászólása Csü, 12:03 /

Valaki probalkozott variometeres radioval? Milyen a szelektivitasa?
(#) Gyantáscin válasza bigrobi hozzászólására (») Pé, 13:13 /

Lentebb írtam valahol, hogy a két hangolt körös rádiómnál az első kör variométer volt. Igaz, nem a klasszikus, hanem egy régi autórádió ferritmaggal hangolt variométere. Kifejezetten éles volt a rezonanciagörbéje. Sok függ az antennától is. A mindenféle szükségantennák (Erkély acélváza, esőcsatorna, stb.), igaz, hogy szállít energiát a rezgőkörbe, de a mindenféle veszteségek miatt rontja is annak jóságát. Egy jól szigetelt, szabadban kifeszített klasszikus antenna, valószínűleg jótékonyan hat a szelektivitásra.
(#) bigrobi válasza Gyantáscin hozzászólására (») Pé, 15:16 / 2

Ma megepitettem a Boriszov konyve alapjan ami 1955 bol valo, ennyire hangos tan egy radiom sem volt de a szelektivitasa rossz, most azon gondolkodom be e dobjak egy kondenzatort. A legmaog meg feritmagos radiom nem ennyire hangos,a keretantenas az direkt halk de normalisan jon 3-4 ado extra szelektivitassal.
(#) bigrobi hozzászólása Szo, 20:32 / 1

Talatam egy leirast, de mind angolul van. ha jol ertettem a kovetkezot ez nagyon lekurtittva 2 A4-es oldalol:3 inc kulso meret 2 incs belos
20 menet kulso 10+10
32ment belso 8 +8 majd visszafele masodik reteg 8+8
Ime a cikk hatha mast is erdekel, kepekben,a pinterest-en talatam sok erdekesseg van.
Esetleg ha valami hozzaszolast valaki tud vagy haha felreertettem. Nekem fura az oda 8+8 es azon vissza 8+8 tekercs.
(#) _BiG_ válasza bigrobi hozzászólására (») Szo, 22:19 / 2

A belső tekercs: a tengely egyik oldalán 8+8 (oda-vissza) és aztán a tengely másik oldalán 8+8, szintén egymás fölött oda-vissza.
(#) bigrobi válasza _BiG_ hozzászólására (») Szo, 22:21 /

koszi
Következő: »»   118 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
0:35:32
Jelenleg 102 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu