Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió

Témaindító: Anubis126, idő: Feb 28, 2006
Lapozás: OK   124 / 124
(#) granpa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 15, 2018 / 2

Akár AC125-öt is kaphatsz ingyen.
(#) ECH21 hozzászólása Ápr 6, 2018 / 8

Sávszűrős detektoros + számítógép hangdobozkák + 20m antenna a háztetőn. Skopjét hallgatom épp (Debrecenből) 810 kHz-en napközben. Remek balkáni zenéket adnak. Mivel az antikváriumban 30 forintért lehet LP kislemezeket kapni, a kosárfenéktekercs alapanyaga adott volt (+0,6mm CuZ). NAGYON szelektív, főleg laza csatolásban.
(#) fecameca válasza ECH21 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 2

Érdekes ez a felhasználása a régi hanglemeznek. Amennyi munka van vele, legalább annyira jó is? Vajon egy fémkereső keresőtekercséhez is jobb lenne ez a megoldás mint egy sima tekercselés?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) ECH21 válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 2

Volt PDF-ben egy "Molnár-féle" Rádiótelefon c. könyvem (1927), abban van egy összehasonlító diagrammgörbe különféle tekercselési módok Q értékére HH-KH tartományra. Abban tűnt fel hogy a kosárfenéknek valamiért jobb a Q-ja, és tényleg, bár megmérni nem tudtam. Tény hogy nagyon szelektív a rezgőköre, így áttétel nélkül nehezen lehet pontosan ráállítani az állomásra. Nem sok munka volt vele, flexszel 13 vágás, és 60 menet. Nekem is a fémkereső volt a második gondolatom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) papus51 válasza ECH21 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /

A dunsztos üveg kondenzátor vagy csak dísz?
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 3

Az leideni palack ...
(#) ECH21 hozzászólása Ápr 8, 2018 /

Azt nem én tettem oda
(#) ECH21 hozzászólása Ápr 9, 2018 / 2

Frissítek: a 20m-es antennavezeték mellé kihúztam mégegy 20m-est, 3m-re mellette, és összekötöttem a végén, a levezetésnél. A hatás: Kossuth rádiónál a diódán a feszültség 200mV ról 420mV-ra nőtt meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /

Na mire haladtál a tranyókkal?
(#) Gyantáscin válasza ECH21 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 / 3

Nekem is többszálas antennám van a padláson, összesen 4 db. 8 m-es vezeték. Kíváncsi lennék, hogy az antenna által szolgáltatott energia hogyan változik a szálak közötti távolsággal.
Anno végeztem egy kísérletet, hogy a vezeték helyett teljes szélességű alufólia szalagot feszítettem ki, fülre érdemi különbség nem volt. Kár, hogy nem mértem.
A "Molnár-féle" könyv nekem is kedvencem, mellékelem is djvu formátumban. TotalCommanderrel lehet összerakni.
(#) ECH21 válasza Gyantáscin hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 2

Molnár szerint - ha jól emlékszem - 1m-es távolság felett már olyan mintha önálló antenna lenne. És valóban, kétszer annyi villany(nál is többe)t ad. Eredetileg a DCF77-re akartam egy detektorost, de akkora a zajszint (egy földszinti lakónál recseg a hálózat), hogy semmit nem lehet hallani.
(#) David Balla hozzászólása Jún 8, 2018 /

Tisztelt fórumozók.

Erősáramú szakemerként az Edison - victoriánus korszakbeli elektronikával foglalkozom.
Rádiót szeretnék építeni ( nem ebay kit) az alábbi feltételekkel :

Nem tartalmazhat chipet,ic-t,tranzisztort.

A vevő oldal a marconi féle rádiócsalád kristályvevői vagy rögtön csöves megoldás legyen ? ( tippeket véleményeket kérek)

Am és minél több Sw sávot szeretnék.

Az erősítő része pedig a legegyszerűbb csöves hangerősítő.

A gyengeáramú tudásom az alapanyagismereteknél meg is áll,egyszerűbb elektronikák nem jelentenek gondot,de itt elakadtam egy kicsit.

http://www.sparkmuseum.com/MARCONI.HTM

Ez alapján várnám szives válaszaitok.
(#) Sebi hozzászólása Jún 9, 2018 / 2

Hacsak nem minden alkatrészt kézzel akarsz elkészíteni, akkor csöves egyenes vevő építésén gondolkozhatsz, ezeknél a tekercseket sávonként elkészítve megvalósítható az
Idézet:
„AM és minél több SW sávot szeretnék”

feltétel. Hozzáteszem, hogy a SW sávokban is - többnyire - AM adások vannak (voltak), illetve azt sejtem, hogy az AM alatt a közép és hosszúhullámú sávokat érted.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2018
(#) bigrobi válasza Sebi hozzászólására (») Jún 9, 2018 /

Meg lehet toldani egy visszacsatolással.
(#) Gyantáscin válasza David Balla hozzászólására (») Jún 10, 2018 / 1

Hát én inkább a kristálydetektoros vevővel kezdeném. Persze ennek feltétele, hogy legyen egy jó antennád, ami elegendő energiát szolgáltat az első sikerélményekhez.
Az erősáramú képzettség nem hátrány: a cél az, hogy egy adott jellemzőkkel rendelkező antennából, mint generátorból a maximális hangfrekvenciás teljesítményt tudjuk hasznosítani.
Már ez is egy jó sok változós rendszer, ami számos lehetőséget kínál a kísérletezésre.
Következő: »»   124 / 124
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu