Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 97
(#) (Felhasználó 1306) hozzászólása Márc 1, 2006 /
 
Sziasztok.
Szeretnék csinálni egy kis nagyfeszt. Jókat lehet vele játszani. Van is itthol egy pár sorkimenő. De sajnos nagyon kevés rajzot találtam hozzá a neten. Megköszönném, ha valaki tudna mondani olyan oldalt, vagy tudna mutatni olyan képet, amit meg tudnék csinálni. BC249c tranyóval gondoltam a meghajtását a sorkimenőnek, és egy 555-öst gondoltam a rajzba. De itt elakadtam, mert nem tudom, hogy a sorkimenőnek hová is kell beadni a feszt, hogy a delej kiszaladjon belőle. Van neki 10 lába. Tudna valaki segíteni?
(#) Thom válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 1, 2006 1 /
 
egyszerű megoldás...
(#) (Felhasználó 1306) válasza Thom hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Ez jó lenne, de az enyém nem a régifajta feketefehér tv-ből való sorkimenő. Ez már megvan tekergetve, nemigazán lehet hozzányúlni. Van 10 bemente, ezekkel kellene varázsolni. Csakhát nem tudom hova mit kössek. Ilyennel még nem foglalkoztam.
(#) Thom válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 1, 2006 / 4
 
Talán ez, jelölve vannak a kivezetések, bár nem tudom, hogy a különböző tipusuak mennyire egyeznek ilyen téren

nfesz.gif
    
(#) (Felhasználó 1306) válasza Thom hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Ez lehet jó lesz. Kipróbálom. Kösz.
(#) mspike válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 1, 2006 1 /
 
Javítottam a címen
(#) bobba16 válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
sziasztok!
én az egyszerű megoldást építettem meg és jól müködött, 12 voltról is ment de utánna valami miatt meghalt a tranzisztor (2N3055).azt olvastam hogy a visszacsatoló tekercs önindukciója miatt nagyobb feszültség lesz a primer részben is. ha tudna valaki mondani valamit hogy mit lehetne ez ellen tenni annak nagyon örülnék.a nagyfeszültségű kimenet közül az egyik az amelyik a tv képcsövére megy(gondolom nem lep meg) a másikat úgy találod meg hogy megméred az összes kimenet közt az ellenállást,az egyik láb akármelyik kivezetéssel kötöd össze szakadást jelez az a másik nagyfesz kimenet.
(#) MaSTeRFoXX válasza bobba16 hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Pont most szórakoztam ilyennel:


Monitor sorvégtrafó+egy tranyó: PC tápból kibányászva.
A trafó primerére rájön a tranzisztor kollektroja mint eredetileg, emmiter a földpontra, tápnak 12v-40v.
A bázisra egy 20-150ohm 5W-os ellenálláson rácsatlakozunk egy másik tekercsre ami a trafón volt, ha jól kötjük be akkor pozitív visszacsatolás jön létre és az egész begerjed kb 16kHz-en! a kimeneten 20-30kV jön ki, Aminek van árama! Ez nem szikrázik, EZ ÍVET HÚZ! Ha rányomjuk a két kivezetést egy darab fenyőfára akkor kigyújtja ....

Este majd rakok fel rajzot+1-2képet is.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Na itt van a rajz. (scanner híján fényképeztem)

Ha nem mögy akkor a primer (vagy a visszacsatoltó) tekercs kivezetéseit cseréld fel

P1010646.JPG
    
(#) Valteri válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Üdv
Ha valaki leírná pontosan hogy hogyan lehet egy sorkimenő trafónak a lbelső tekercsit be azonosítani
pl a feedbacket
megköszönném!
sehogy nem akar müködni ez 0 2n3055 -ős kapcsolás valszeg nem jól kötöttem be atrafót
Elölre is köszi
üdv valteri
(#) MaSTeRFoXX válasza Valteri hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Szia!
Itt van egy komplett leírás:
[link=http://www.tar.hu/masterfoxx/kbnfg.htm]http://www.tar.hu/masterfoxx/kbnfg.htm[/link]

Le is van írva a kivezetések azonosítása is, remélem érthető
(#) Valteri válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
köszi
a leírást műxik 50vdc -ről jár s 8-10 cm-es ívet húz
kicseréltem a tranyót mj-re
A trafót meg hűteni kell mert eléggé melegszik
Majdnem beszartam amikor bekapcsoltam először az ív olyat csattant
(#) MaSTeRFoXX válasza Valteri hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
8-10centi?
AZ JÓ!
Én eddig egy monitor trafóval szórakoztam, (ma délután megint). de az is kb 2,5 cm-es ívet húz. Mondjuk csak kb 20V-ról járattam.
Amúgy melyik kapcsolást építetted meg?
(#) z.milan válasza Thom hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Én is pont ezt akartam volna megépíteni, csak bc182-es tranyóval. Nem igazán működött. Először kijött rajta 16khz, aztán felugrott odáig, amit már a számitógépem nem mért, aztán meg lement egyenre, és egy szép 1cm- es lángcsóva csapott ki az ic-ből . Egyébként terhelésnek egy 22ohmos ellenállást használtam, és tápfesznek stabil 12v-ot. A hibát valahol én követtem el, vagy valami más a baj.
(#) Thom válasza z.milan hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Hát igen, kevés oda a bc. Mindenképpen nagy teljesítményű tranyó kell oda!
(#) Raven válasza Valteri hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Én is megépitetem ezt a kapcsolást csak olyan 1-1.5cm-es ívethúz 30v-on http://www.tar.hu/masterfoxx/kbnfg.htm
és mijen az a mj trafó, és miben találok ojat mer énis kiprobálnám.
(#) sőti válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Ha még érdekel a nagy fesz, akkor ezt rakd össze. Biztos, hogy működik. Ha több infó kell hívj 06302717174 Sőti György

labhvps.gif
    
(#) MaSTeRFoXX válasza sőti hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Biztos működik, hasonlót már építettem, de szerintem az a legjobb amikor az egész a saját (trafó + szórt kapacitások) rezonancia frekvenciáján dolgozik akkor adja ki magából a legnagyobb feszültséget, és a beállítással egy picit szórakozni kell, meg sok alkatrész van benne... Mondjuk az én verziómat ha nagyon megterheled akkor leáll, és újra kell indítani
(#) zzzzzzzzzz hozzászólása Júl 12, 2006 /
 
Helló!

Szeretnék valami nagyfesz trafót beszerezni valahonnan.
Nem ismertek valami bontót vagy valami mást ahol be lehet szerezni, mert egy nagyfesz tápot szeretnék csinálni, ha valakinek van valami kapcsolási rajza vagy valamije azt is szívesen venném.

A segítséget előre is kösz
(#) Sebi válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
Attól függ, mit értesz nagyfesz alatt és mekkora áramot akarsz.
Neontrafóm van, az 2x3kV asszem 60mA (durva!).
(#) Thom válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Júl 12, 2006 / 1
 
Mikrótrafóm van 1000W-os, 230V/2,3kV.
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 12, 2006 /
 
Sziasztok!

Kérdéseim lennének:
1. Ki csinált már ilyet? Nem sorkimenővel!
2. Mitől függ a kimeneti feszültség?(Motortól? Hengerek számától?). Szereztem egy 6 hengeres BMW gyújtótrafót, ez hány V-ot adhat ki?


Segítséget köszönöm! Remélem nem kell bezárni a témát.
(#) MaSTeRFoXX válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&
rls=AMSA,AMSA:2006-15,AMSA:en&q=Ignition+Coil+Driver találtam projecteket...



nem akarja belinkelni.....
(#) Thomas10100 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Rajzom már van, sőt meg is építettem!

A kérdésem, hogy hány Hz-en vagy kHz-en tud menni? Vagy ez nem lényeges?
(#) MaSTeRFoXX válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Eredetileg a frekvenciát a motor fordulatszáma határozta meg. Szerintem pár kHz lehetett, abból kiindulva hogy mondjuk 3000-et forgott a motor. Csak nem tudom hogy a gyújtás frekvenciája ehhez képest hogy alakul...
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Szerintem kísérletezz a frekvenciával, biztos találsz olyan frekvenciát ahol a legnagyobb szikrát adja
(#) Thomas10100 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
OK!

És köszi a válaszokat!
(#) Thomas10100 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Még egy kérdésem lenne:

Találtam egy TV panelt, lebontottam a sorkimenőt, és volt benne egy hosszú rúd(mint egy biztosíték de hosszabb), ez mi?

Mivel lehet nagyobb szikrát csinálni?
Gyújtótrafó vagy sorkimenő?

A gyújtótrafó nem csinál semmit eddig! Egy alkalommal, hallottam valami hangot, de szikra nem volt!
(#) MaSTeRFoXX válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Ez a hosszú "izé" az egy szelén egyenirányító (dióda). Rajta van a feszültség tűrése ha jól tudom. pl. TV-18 az 18kV-os

Én sorkimenőre szavazok...

Én gyújtótrafóval ha jól emlékszek olyan 2-3Hz-es szikrát tudtam létrehozni, az is kb 0.5-1 cm-es volt...
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Véletlen nem tudsz a sorkimenőről felrakni képet?
Mert kb 1 hete bontottam én is olyan sorkimenőt amin volt ilyen szelén egyenirányító. Utána építettem vele egy nagyfeszültséggenerátort. Mert ha véletlen ugyanolyan trafónk lenne, akkor tudnék bekötésirajzot adni
Következő: »»   1 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem