Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Panasonic DMR-E53 DVD recorder probléma
 
Témaindító: semil, idő: Feb 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) semil hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Panasonic DMR-E53 tip DVD felvevőm.
A következő a probléma vele:
Behelyezem a DVD-RAM lemezt,és kék mezőben
a következőt írja ki:

Cannot record and edit this disc.
Formatting version is different.
Formatting is necessary to record or edit this disc.

Pedig a használati útmutatóban is ajánlott
LM-AE120LE - Panasonic - DVD-RAM lemezt vásároltam
hozzá.
Ha valakinek volt hasonló problémája,vagy tudja hogy mit tegyek,esetleg magyar nyelvű útmutatója van ehez a készülékhez,kérem segítsen!

Köszönettel: K. Sanyi
(#) kaszarobert válasza semil hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
A szöveg alapján formáznod kellene, mielőtt felveszel rá!
Gondolom ezt már próbáltad, de ha nem, akkor próbáld meg, mert valószinűleg más készülékkel lett formázva. Persze így elvész ami rajta van.
(#) johnny1107 válasza semil hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Amit leírtál nekem olyan mintha azt kérné formázd le a lemezt...
(#) zenetom válasza semil hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Ha nem birod megcsinálni, mennyiért adod a lézerdiódát belőle?
(#) semil válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!
Van a készülék menüjében egy "Disc management"
funkció, ahol három almenü pont van.

1.Disc name. Ha erre kattintok, ez a válasz:

Contents of this disc are protected.
Cannot change dics name.

2.Disc Protection. Ha erre kattintok,eza válasz:

Contens of this disc are protected.
Cannot change protection.

3. Format Disc. (ez lenne a formázás) ha ezt választom
akkor azt írja ki,hogy

Unable to format.
This is a non-recordable disc.

Magyarul a lemezzel semmit nem enged csinálni.
Ha van további tippetek ,szívesen várom!

Köszi előre is!
(#) semil válasza zenetom hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia !

Egyenlőre szeretném ha működne!
Ha már lemondtam róla, jelzem feléd!
(#) kaszarobert válasza semil hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Más írható dvdkkel jó? Csak egy darabbal próbáltad ebből a típusból, vagy a többi ilyennel sem megy?
(#) semil válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
De próbálta egy Fuji DVD-RAM 2-3x lemezzel is .Ugyan ezt csinálja. Próbáltam 2x DVD-RW és 16x DVD-R lemezzel de
ezeket fel sem ismeri. Bár a használati utasítás szerint ezeket nem is kell ismernie. A DVD-RAM lemezeket látja ,de nem tudok rá felvenni ill. formázni sem .
(#) EmilVattai válasza semil hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia.

A DVD-RAM lemez kártyás, vagy csak sima korongos? Ha kártyás akkor van egy védelmi kapcsoló valamelyik sarkában. Ha korongos, akkor van esélye, hogy DVD-drive hibás.
(#) semil válasza EmilVattai hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szia!
Sima tok nélküli lemezeket próbáltam.
Sajnos én is arra gondolok hogy valami szervi baja van a gépnek.
(#) kaszarobert válasza semil hozzászólására (») Feb 25, 2009 / 4
 
Magyarul, mivel csak a minuszos dvd-ket kezeli, ezért semmit sem ír, csak olvassa a lemezeket!?
Szerintem a lejátszóban van a hiba. Ha esetleg már az olvasás is nehézkesen megy, gyárit jobban, írtat nehezebben olvas, akkor tuti, hogy lézer probléma!


(#) semil válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Körülbelül ez a helyzet amit írtál. Bár az írott lemezeket szépen lejátssza. A dvd-ram-nál pedig a formázásig sem jut el. Egyszer írható dvd-r lemezből pedig csak max 4x
sebességűvel áll szóba, az meg szinte nem kapható sehol. Ez a cucc gyakorlatilag DVD-RAM-ra van tervezve
a tv-ből való felvételre.
(#) kaszarobert válasza semil hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Még azon gondolkodtam a múltkor, csak vártam hátha valakinek van jobb ötlete, hogy amennyiben hibátlanul olvas a lejátszó, mint ahogy mondod, akkor mégiscsak lemezinkompatibilitási gondjaid vannak. Lehet, hogy a mai dvd-ramokat sem kezeli úgy ahogy kéne, és egy régebbi dvdramot kellene keresned, ami abból az időből való, amikor ez a lejátszó kijött

Köszönöm a pontot! :worship:
(#) Sandor 73 hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy Panasonic DMR-E55 és nekem az a baj, hogy már semmi lemezt nem hajlandó felismerni.
Azzal kezdődött, hogy a fiam vásárolt a TESCO-ban egy 99forintos szótár lemezt és be tette a felvevőbe.
Ez a neve: MULTIMEDIA DVD-M ANGOL SZÓTÁR
elérhetőség is van rajta: www.dvd-m.us
Attól a pillanattól a gép hülyét kapott!!!
Felpörgeti a lemezt majd elhalgat aztán ismét felpörgeti és így továb majd kiírja hogy nem jó a lemez.
Ezt üres, vagy az általa megírt régebbi, gyári lemezekkel egyaránt csinálja.
Levél nehezéknek túl nagy viszont rengeteg lemezt írtam vele és sajnálnám, ha kuka lenne a vége.
Márkaszervíz azt mondta viszik németbe és ott megcsinálják, ha még garanciás, ha nem akkor 50-60 ezer a fejegység. Ennyiért vettem és már olcsobban is lehet venni, ennyit nem ér, de megnézte egy szerelő azt mondta a gépnek van egy kis memoríája ami sérült azt kellene letölteni és rátenni a gépre, hogy ismét felismerje amit kell. SEGÍTSEN akinek van ötlete vagy ismerete hol található az a program amivel ujra lehet éleszteni az E-55 felvevőt. Köszi. Sandor.....
(#) Béci38 hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Szorosan idevágó probléma miatt regisztráltam a H.E. oldalán.
Sajnos tönkrement a viszonylag keveset használt Panasonic DMR-EH56 típusú DVD Recorderem! WD Hdd-vel szerelték,ami nem hajlandó felpörögni sem! Kivettem,és számítógépre téve az eredmény ugyan az! Gondoltam megérett a cserére! Kapott egy újat,de sajnos a régit a hiba miatt nem tudom már klónozni. Az új Hdd viszont Firmware lemezt kér,és amíg ezt nem kapja meg a betett lemezeket sorra kiadja!

Ha valakinek van ötlete,honnan is tudnék Firmware anyagot letölteni,lehetőleg megfelelő régiókódosat,vagy free-t,az sokat lendítene a gépem újraélesztésében....

Üdv!
(#) Rober_4 válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Gyártó honlapjára tippelek. Ott illene lennie, mindenképpen vedd fel a kapcsolatot velük!
(#) Béci38 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Üdv!

Nekem is ez volt az első tippem,de ugyebár ki menne akkor pana szervízbe!?? Sajnos még a firmware link is megszűnt... kb 2éve...
Üdv!
(#) Béci38 válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
De ha valakinek lenne egy ugyanilyen....még üzemképes gépe,az én káromból okulva készíthetne azonnal egy klónt,amíg nem kéésőőő (ÉS AKÁR ÉN IS HASZNÁT VEHETNÉM...HA NEM BÁNJA )

Éspersze egyúttal ajálom mindenkinek,akinek bármilyen HDD-vel ellátott DVD-Recordere van
(#) titi válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Hali!
Sajnos nem tudok segíteni, enyém más típus, de úgy kíváncsiságból, hogy zajlik ez a klónozás?
(#) Béci38 válasza titi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Üdv!
WINHEX nevezetű alkalmazással (teljes verzió) bitről-bitre totálugyanolyat készíteni! Kiolvasni a régit,majd az újra felírni!
A Pana Hdd-s cucc speciális fájlrenszert használ..... sajnos nem tudom pontosan,hogy milyet,mert behalt a rendszer. Éppen ezért ajánlom mindenkinek,hogy mentse,amit lehet,mert sok felesleges gépelőtt üléstől mentheti meg magát,ha idejében gondol erre..... :yes:
Az tuti,hogy a Firmware ragaszkodik az azonos mérethez,ergo Én nem tehetek nagyobbat a gépembe,mint ami gyárilag volt....
Üdv!
(#) titi válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszi!
De akkor máris be kell szerezni egy ugyanolyan HDD-t, vagy elég, ha csak az eredetit ezzel a progival kiolvasom, elmentem valahová, és ha kell, akkor veszek egy megfelelő HDD-t és belemásolom a mentett adatot?
Mennyi helyet foglal egy ilyen mentés?
Egyébként az enyém 57-es, és egyelőre meg vagyok vele elégedve.
(#) Béci38 válasza titi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Üdv!

Ha 'üres a hdd,tehát nincs éppen tárolva 4-5 film,akkor pár mega az egész,a többi nyilvánvalóan a tárolt adatmennyiség függvénye....

Elég menteni a pár megát,és nemkell azonnal a boltba futni HDD-t vásárolni,de.........
mi lesz,ha mondjuk jövőre már nem gyártanak pld 80gigás pata hdd-t??? és ne adj'isten a gép olyat kívánna???
A mai világban (1-2terra stb) könnyen megeshet...
Ha sikerül életre verni a gépemet,tutira bepolcozok minimum 1db bekarcolt 160Gb-os Winyót....

Üdv!
(#) Béci38 válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
U.I: Csak nem a nokiában dolgozol!???
Ha igen,Radics István nevű emberkét nem ismersz....egész véletlenül!?
(#) titi válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszi a választ!
Ebben is 160-as van. Na majd utánanézek, hogy meddig garis, aztán bontás, mentés...
Üdv, és remélem megoldódik a gondod!
(#) Béci38 válasza titi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
U.I: Csak nem a nokiában dolgozol!???
Ha igen,Radics István nevű emberkét nem ismersz....egész véletlenül!?
(#) titi válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
De véletlenül igen...
(#) Béci38 válasza titi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Jópofa srác....
Osztálytársak voltunk,még a PÁGISZ-ban....
Ha találkozol vele,üdvözli: Keresztes Tihamér
(#) titi válasza Béci38 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Átadom!
(#) Cinca hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok,
segítségre lenne szükségem a következő dologban:
Egy Panasonic DMR EH 575 ben meghalt a DVD felvevő-lejátszó.
Égetés közben megállt, kattogott párszor, és azóta nem csinál semmit. Belenéztem, a kattogást a lézeregység csinálja. Négyszer behúz ütközésig (olvasni akar), de a szervó motor nem indul meg. A DVD korong nem forog.
A vezérlés rendben van, mert egy dmr eh 56 ból a DVD egységet beletettem , és azzal működik. Most égetem a hdd-ről a filmeket, de jó lenne a sajátját megjavítani.
Volt már valakinek hasonló problémája?
A szervo motor ment el? lehet ezt a motort kapni valahol?
Vagy valami más baja van?
Azt hiszem 11 érintkezőt számoltam a kivezetésen. PS-hez meg Wii-hez lehet kapni ilyen motort, új, nem is olyan drága, de a felfogatása természetesen különbözik.
Ha valaki tudna tanácsot ani, azt megköszönném.
Üdv
(#) Béci38 válasza Cinca hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
"""mert egy dmr eh 56 ból a DVD egységet beletettem"""

Szia!

Látom,más jellegű problémával küzdesz,de ha eh 56ból a hdd-n lévő fájlokat Winhex-el le tudnád másolni,valahogy biztosan tudnám viszonozni! Sajnos az enyém meghalt,de az új hdd-vel az eredeti ""boot" fájlok nélkül nem indul.....


Üdv!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem