Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   21 / 30
(#) icegun91 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Köszi a választ, elgondolkodtató hogy megéri-e, mivel többe kerül egy ekkora teljesítményű dc-dc konverter mint egy vezérlő.
(#) uniman válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ennyiért is van...
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) icegun91 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
(#) icegun91 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
nekem ezek annyira hihetetlenek hogy 60e ft-ért is lehet venni és 300ft-ért is
(#) nedudgi válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Az, hogy egy termékleírásban szerepel a LED szócska, növeli a termék eladhatóságát.
Ha egy LED alkalmazásának célja a fűtés, akkor jogos, hogy paraméterként a szín, és a teljesítményfelvétel szerepel. Ha világítani karunk, inkább az optikai mértékegységeket kell figyelembe venni, mint Lumen, Candela, esetleg Lux. A Watt nagy valószínűséggel nem a kisugárzott optikai teljesítményt jelenti, tehát félrevezető. Most írhatnék erről egy kisregényt, de az nem lenne PC.
(#) sirály12 válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Alakíts át egy pc tápot. Van ilyen téma, hogy "pc táp átalakítása", ott van hozzá rajz és leírás. Ki lehet belőle hozni 30V-ot is.
(#) icegun91 válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Találtam hozzá vezérlőt, viszont kimeneten 25V-36V van, akkor ez sem stabil üzemmódú? ettől tönkremegy a led?
vezérlő
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) icegun91 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Igen ezt értem pl 10W-os piros 80W körül fogyaszt a kék meg 110 körül
(#) nedudgi válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Áramgenerátor esetén a kimenő feszültséget úgy kell érteni, hogy a specifikált áramot az adott feszültségtartományon belül tudja biztonsággal produkálni. Az áram, és a megfelelő hűtés a lényeg. Az áramot érdemes a csúcsérték 89-90 százaléka alatt tartani, és a réteghőmérsékletet 70oC alá vinni. Alacsonyabb hőmérsékleten üzemeltetve tovább tudja nyújtani a tőle elvárt paramétereket.
(#) nedudgi válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ezt meg én nem értem.
(#) icegun91 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
100W-os ledet akartam írni akartam írni.. piros:20-22V-on 3500mA vagy kék:30-32V-on 3500mA W-ba elég nagy különbség
(#) potttyie hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Üdv néktek!
Átnéztem több topikot és csak hasonló kérdéseket/megoldásokat találtam , ellenben mind bonyolultabb feladat ellátására készített áramkör volt.
Az én elképzelésem amihez a segítségeteket kérném egy rendkívül szimpla feladatú LED lámpa/sor lenne...
ami fix : a nyomtatóm tápegysége 230-AC ről 12V 20A-re módosít és mind ezt 3 kimenetre teszi , a kimeneteken sorban : 1. pár nyomtató vezérlés 2. pár egy nagy pc venti a táp hűtésére van kötve.
A 3. pár csati üres , erre a kimenetre szeretnék LED világítást kötni.
Mint írtam a táp 20A-t ad le névlegesen ha erre 3 LEDet akarok rárakni sorba kötve akkor az oldalon található előtét ellenállás kalkulátorral ez jön ki.
Számított ellenállás:
45 mOhm
Szabvány ellenállás:
1 Ohm
Ellenállás min. teljesítmény:
400 W
ez nem is túlzottan meglepő mert az áramerősséged nyilván redukálni kell , de az nagyon zavar az egészben hogy ha a számítás egy 400W-os ellenállást ír elő akkor valószínű hogy 300W körüli teljesítmény el száll a levegőbe egy ilyen áramkör esetén..

No de akkor a kérdésem annyi, hogy ti milyen megoldást alkalmaznátok ebben az egyszerű esetben? (1x3 led 3,7 nyitfesszel/db. sorbakötve. )
(#) Gafly válasza potttyie hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Idézet:
„Számított ellenállás:
45 mOhm
Szabvány ellenállás:
1 Ohm
Ellenállás min. teljesítmény:
400 W”

Hú, ezt hogyan számitottad ki?
Nem 12V a táp?
(#) potttyie válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
De 12v 20A DC
Így utólag át gondolva a kalkulátor lehet hogy nem a 20Ampert kéri az adatokközt hanem a LED X mAmperét
(#) potttyie válasza potttyie hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Egyébként akkor már megkérdezem , ha simán rakötöm a sorba kötött ledeket a tápra akkor a ledekre eső áram 20A ,vagy az áramkörön csak annyi amper folyik amennyi a ledeknek kell?
Csak mert a logikám azt diktálná hogyha rákötöm az áramkört a tápra akkor az szépen megsüti a ledeket 20Amperrel.
Javítsatok ki ha a logikám nem helyes!
(#) nedudgi válasza potttyie hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Az, hogy a tápegység 20A, azt jelenti, hogy a tápegység a megadott feszültségen legalább 20A leadására képes. Felépítéstől függően nagyobb terhelés esetén a feszültsége fog csökkenni, esetleg túlterhelésre hivatkozva leáll. 20A terhelés alatt szépen adja a megadott feszültséget.
A LED áramát korlátozni kell. Annyit fogyaszt, amennyit a tápegység, és az áramkorlát enged neki. kisebb teljesítményűek esetén elég lehet egy soros ellenállás, nagyobb teljesítmények esetén komolyabb megoldásra, például áramgenerátorra van szükség.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) Bzsolti73 hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy 50 wattos, cob leddel szerelt mozgásérzékelős reflektor. Két napja ha felkapcsolom, csak folyamatosan villog. Szétszedtem ujrapasztáztam a ledet de nem segített. A kérdésem lehet-e a led hibás vagy a meghajtó hibásodott meg?
(#) Csupasz válasza Bzsolti73 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Próbáld külön ellenőrizni. Okozhatja a mozgásérzékelő, vagy az is, ha a LED haldoklik. Akkor valószínüleg nagyobb áramot kapott. Vagyis a meghajtó is lehet rossz.
(#) Bakman válasza Bzsolti73 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Megszokottnak tekinthető, hogy az ilyen lámpákban (is) határértékig vagy egy kicsivel felette vannak hajtva a LED-ek, az elhalálozásuk ilyen.
(#) Propanol hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Az alábbi alkatrésznek keresném a helyettesítőjét, vagy a beszerzési forrását: cx3804
dealextreme forum
Nekem is ez a problémám. (Nem lehet kikapcsolni.)
A válaszokat köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) nedudgi válasza Propanol hozzászólására (») Ápr 26, 2017 / 1
 
(#) Dragon81 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Érdeklődöm, tudna-e nekem összeállítani valaki egy vezérlő panelt LED szalagok villogtatásához
Ha itt nincs olyan személy, ajánlani tudtok valakit?
A részleteket privátban megbeszéljük.
Várom a jelentkezőket!
Köszönöm!
(#) proli007 válasza Dragon81 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Hello! Először is ennek a kérésnek az apróhirdetések között a helye, másodsorban határozd meg, mit értesz a "villogtatás" alatt, mert így túl általános a kérdés. Valamint feszültség, táplálás, teljesítményt is illik megadni.
(#) sitto hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan valakit keresek aki egy ilyen áramkört meg tudna tervezni és legyártani nekem:
http://www.taskled.com/techpiezotg.shtml
http://www.taskled.com/techpiezosw.shtml

A kapcsolás gyakorlatilag adott, minapéldány is van belőle.

Az eredeti verziónak nagy valószínűséggel szoftveres problémája van de a gyártó szerint a hiba nem az ő készülékében van.

Előre is köszönöm.

Üdv.

Apróhirdetésnek szántam de oda még mindig nem kaptam jogosultságot
(#) wbt válasza sitto hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Ebben nem sok software van. Mert mit csinál/nem csinál az eredeti?
(#) sitto hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Szerintem sem. Egyszerű mint a szög. 11 alkatrész, abból 7 kondi meg ellenállás.

Az eredetivel 2 probléma volt:

1. Elvileg max 15A-t tud kapcsolni, de volt olyan amelyik 3A-ig működött. 3A felett nem lehetett kikapcsolni. Valószínűleg FET méretezési gond.

2. Ez a fő probléma. A piezo gombbal nem lehet be ill. kikapcsolni, vagy ha mégis sikerül akkor nem vagy nagyon nehéz kapcsolgatni (túl erősen kell nyomni a piezo kapcsolót vagy ütögetni kell).
A piezo helyére egy NO kapcsolót vagy 2 drótot kötve tökéletesen működik.
Szerintem itt lehet a software probléma. A piezo kapcsoló impulzus jelének formálása vagy inkább a komparálási szint beállítása lehet rossz.
(#) Remci hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Ilyen led-es izzót szedett már szét valaki? Nem világít,hanem csak villog,de mivel nincs meg a blokkja így kicserélni sem lehet. Ezért gondoltam hogy szétszedem és megnézem mi baja. De nem tudok rájönni hogy lehet szétszedni. Gondolom ragasztva lehet,mert szétpattintani nem sikerül. Eltörni meg nem akarom.
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
A tejszerű félgömb nagy valószínűséggel ragasztott, illetve pattintós. Én a nagy tapasztalatommal (már kettőt szétszedtem ) a legszélesebb részen szoktam óvatosan összenyomni, akkor elengedett a ragasztás. Nem szokták pazarolni a ragasztót. A csavaros búrák általában egy fémkarikába vannak csavarva, ez nem olyannak látszik.
(#) Remci válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Igazad van,sikerült szétszedni. A panelon van egy megszakadt induktivitás, vele párhuzamosan egy elégett smd ellenállás, amiről fogalmam sincs milyen értékű lehetett. Nem valószínű hogy sokat szórakozom vele.
(#) normalize hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok

A segítségetek szeretném kérni, egy érdekes jelenséget figyeltem meg a kültéri led reflektoromnál.
Ha felkapcsolom akkor olyan 1/2 másodpercenként ritmikusan villog ahelyett hogy világítana.
Eddig semmi baja nem volt. Kb 1 éves.
Mi okozhatja? hogy lehetne orvosolni
Előre is köszönöm!
Következő: »»   21 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem