Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gyermekjáték (javítás)
 
Témaindító: tynus12, idő: Márc 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) tynus12 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nekünk egy játékunk Fisher Price betlehem a neve. 3 db 1,5 V-os AA-s elemmel működik. Zenélnie kéne, világítania, de nem csinálja.
Kérlek segítsetek, hogyan induljunk neki, hol lehet a hiba?
Van egy multiméterünk, más mérőműszer nincsen.
Odáig jutottam vele, hogy a zöld panelba ahol megy az elemből a fekete zsinór, ott van áram...
Nagyon kezdő vagyok, ráadásul nő is, de tanulékony.
Képeket mellékelem.
Tudom, hogy ezt nem szabadna, de 9V-os elemmel megnéztem, hogy a lámpa is világít, és a hangszóró is működik. Az elemek újak, nincsenek lemerülve.
A segítséget előre köszönöm!
Tina
(#) punkkazy válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Először is minden vezeték a helyén van? Forrasztások ok?
Először ezeket nézd meg!
Most nézem csak... elég egyszerű felépítés. Ha átnézted, akkor nézd meg pl. a kapcsolót. Próbáld ki, hogy összezárod az érintkezőit.
(#) szamóca válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szia!
Ha mint a képen is látható nincs vezetékszakadás, és a panelon sem látszik vezetősáv, és forrasztási hiba, az elemek biztosan jók, és polaritás helyesen is vannak behelyezve, akkor sajnos nagy valószínűséggel a "szurokpőtty" lehet a hibás. Ami sajnos nem javítható.
Üdv.
(#) tynus12 válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ezeket megpróbáltam. Minden a helyén van, és semmi sem szakadt. A kapcsolót is próbáltam, semmi. A kis kapcsoló, ami a képen lóg, az csak benyomni lehet, alapon nem kattanós.
(#) tynus12 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Annak egyébként mi a szerepe?
Az előbb kipróbálgattam a mérővel, egy csomó helyen van áram, az nem jó jel?
Nagyon szomorú lennék, ha nem lehetne vele semmit kezdeni, mert van belőle még egy.
(#) 20sz Jófiú válasza szamóca hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem egyszer a beszélős sörnyitómban adta meg magát a szurokpötty. Hőlégfújóval (esetleg óvatosan öngyújtóval) apránként melegítettem addig míg el nem kezdett beszélni. Ha már mindent megtettél végső megoldásként kipróbálhatod. Csak lassan és óvatosan mert könnyen megégnek az alkatrészek!

Pisti
(#) tynus12 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hát, köszönöm, összegyűjtöm a bátorságom, és este megpróbálom, mivel hőlégfúvónk nincsen, gondolom, csak az öngyújtó marad... és ezzel a megoldással meddig működött a sörnyitód?
(#) 20sz Jófiú válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
A sörnyitó még mindig működik, de ezt csak akkor próbáld ki ha már minden más hibát kizárták, akkor is csak óvatosan és lassan! Egyébként a másik sem működik? Mérd meg az elemek feszültségét és a kapcsolók müködését! Ezek a leggyakoribb hibák.
(#) googa válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Azért nem semmi, mikrocsip-et hőlégfúvóval javítani!
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Vedd ki az elemeket belőle ,utána nézd meg ohm mérővel a kapcsoló közepe meg az egyik vége között (amelyiken a fehér vezeték van ) a kapcsoló mindkét állásában.Az egyik állásban 1 ohm alatti értéket kellene mérni az a jó.
Utána jön a másik kapcsoló annak a közepe meg az egyik széle ugyanez a vizsgálat ,utána a közepe meg a másik széle szintén.
Ha ezek jók akkor javasolnám hogy a méréshez kiinduló pontként a fekete vezetéket használd.
Legtöbb berendezés negatív testelésű,ezért célszerű a műszer negatív felét az elem negatív felére rakni és ehez képest mérni mindent.(bár ezt gyanítom ennél az esetnél nem nagyon hasznos, mert ha a kapcsolók rosszak azt az ohm mérő úgyis kimutatja,egyébb hiba meg szinte nem is javítható.)
Abból hogy az elem pozitív végéhez képest mindenhol mértél feszültséget gondolom a bekapcsoló kapcsoló rossz.
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy ilyen érthetően, és jól leírtad, mindjárt meg is próbálom. Az előbb annyira jutottam már vele, hogy fogtam egy drótot, az egyik végét az elemhez tettem, a másikkal meg elkezdtem végigmenni a forrasztási pontokon. Odáig jutottam, hogy a lámpa ég már, viszont nem akar elaludni, ha a főkapcsolót kikapcsolom, csak akkor, de ha visszakapcsolom, megint ég. (mondjuk ezt nem tudom, hogy így csinálja-e alapon), viszont a zene nem szólal meg, két helyen hallom a hangszórót, hogy recseg.
Mindjárt visszaírok, mit sikerült, csak közben találtam még egy játékot, ami nem jó, és azzal is bíbelődtem.
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Nem igazán értem mit csinálsz ,csak úgy nem szerencsés az elemet ide oda kötögetni ,szerintem azzal biztosan elhalálozik ,még ha előte javítható is volt . Csak szigorúan mérni szabad ,csak akkor átkötni ha tudod mi a következménye.(ez olyan "egyszerű" áramkör hogy tovább már nem lehet egyszerűsíteni valószinű tehát átkötésre biztosan nem javul meg.)
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hát, én sem értem, hogy mit csinálok, ezért kértem segítséget, a dolog nagyon érdekel, de 0 tudással sajnos nem boldogulok.
Megcsináltam, amit írtál, lehet, hogy valamit nem jól, mert nem jutottam semmire sem.
Ohm-ra állítottam, gondoltam a legkisebbre kell, az 200 volt, utánna 2000 jött, aztán meg a k-sok, a 200-zat próbáltam, remélem, azt kellett. Ahogy odaállítottam, beírt fixen egy 1 . -t, és akárhová tettem akármelyik kapcsolóhoz, bármelyik állásba, semmi mást nem mutatott. Én csináltam valamit rosszul?
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Érintesd össze a műszer két végét ha akkor (közel ) nullát mutat akkor szerintem jól csinálhattad.
A következő kérdésem az a kapcsoló amin három vezeték van mit kapcsol (funkció nem hogy hova megy )?
Illetve a másiknak (Talán az a nyomógomb) mi a feladata?
(#) Ronin válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a legtöbb esetben a fekete anyag alatt lévő "IC" adja meg magát, ami javíthatatlan. Ez nyilván az üzletpolitika miatt van, ha elromlik vegyél újat. Ma már nem 10 évre tervezik a cuccokat.
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Akkor nem jól csináltam valamit, összeérintettem, és mutat összevissza mindent, 196 tól a 45 ig folyamatosan.

A 3 vezetékes kapcsoló az on-off kapcsoló, a másik pedig a nyomógomb, arra megy rá egy műanyag, az lenne a ház tetején, és egy angyalkát kell ráültetni, gondolom, az nyomja le a gombot, és úgy funkcionál. ez egy fisher price betlehem.
(#) proba válasza Ronin hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
A kapcsolók meg az összes többi alkatrész után.
(forrasztási hiba ,kapcsoló (ha sokat használják akkor a lista elejére kerül ) ,stabilizátor (itt nincs ) ,....IC szerintem a sorrend meghibásodás tanilag.(különben is optimista vagyok csak az romlik el ami beszerezhető kicserélhető... 80% bejön.)
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Kapcsold be a szerkezetet ez után zárd össze a kapcsoló közepét meg azt az oldali kivezetését amelyik oldalon a kapcsoló gombja "tartózkodik".
Szerintem az egyik az elemről jön,Ha jól látom lila színű a másik meg piros.
(szerintem ezt már átalakítottad !!!! a piros az elemről jött az szinte tuti ,de szólj ha tévedek és nem nyúlt hozzá senki ,innenstől kezdve zsákbamacska.)
(#) tynus12 válasza Ronin hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Új a játék, nem használt, ezért is nem tudom pontosan, mit kéne csinálnia.
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Összezártam, de semmi...
Én nem nyúltam hozzá, csak a drótokkal kísérleteztem itt, azóta működik a világítás is.
De hogy hozzányúlt-e már valaki, azt nem tudom, egy holland játékbolt visszáruját veszem meg, ha logikusan gondolkodom, akkor biztos szervizelik, de hát sosem lehet tudni.
Van belőle még egy, de már szét sem merem szedni, érdemes lenne megnéznem, hogy ott hogyan vannak a zsinórok?
(#) tynus12 válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szétszedtem azt is, ugyanolyan, és a zsinórok is ott vannak, ahol ezen. De az sem megy.
(#) titi válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hali!
Tekintve, hogy nekiálltál kísérletezni vele, különböző helyekre tápot adva, lehet, hogy már rég megadta magát.
Talán érdemes lenne a másikat is szétszedni, és megnézni, hogy vannnak a vezetékek bekötve, majd azon végezni néhány mérést. (Persze nem úgy, hogy egy elemet kapcsolgatsz különböző pontokra.)
Ha a műszert 200 ohm-ra állítottad, és a két vezetékét összeérintve nem közel nullát mutat, akkor talán egy másik műszert kellene igénybevenned, vagy megnézni, hogy nincs-e lemerülve benne az elem.
Hibás műszerrel nem lehet jól mérni.
Esetleg jó lenne egy kép a panel másik oldaláról is, hogy egyértelműen látható legyen, melyik vezeték hová megy.
Szerk: ja, látom közben szétszedted a másikat is...de egy kép a másik oldalról tényleg jó lenne...
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szerintem egy gyári hibás szériát foghattál ki . Amit a ki/be kapcsolónak (ha az amire három vezeték megy) gondoltál szerintem hangerő szabályzó talán,vagy dallam választó vagy fogalmam sincs. Ha gyárilag elkötötték eléggé reménytelen próbálgatással .Hova van kötve a hangszóró azt sem látom...
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Lefényképeztem a másik felét is.
A másikon ugyanúgy kipróbáltam az ohm-ost, semmi, de elővettem egy másik játékot, annak a kapcsolóját meg tudtam mérni, 22,6 ot mutatott. Ezek szerint gondolom a műszerrel nincs gond.
Mindkét játék ugyanúgy van kötve, csak a hátsó bekapcsoló gombot ha telire(on) állítom, akkor az elsőnek világít a lámpája, mióta megdrótoztam, ennek nem, mert nem nyúltam hozzá.
A gyári hibás széria lehetséges éppen, mert most megfigyeltem a második játékot, annyira nehéz szétszedni, nyíl irányú bepattintós, tehát csak feszegetni tudtuk, csavarhúzóval kitámasztani aztán húzni, és semmi nyoma nincs, hogy előtte hozzányúltak volna. Ritkán látok amúgy jelét a szervíznek, nagyon sokban csak elemet kell cserélni, vagy égőt tenni, mert hiányzik..

A használati utasításból vettem az on/off-ot, mert írja, hogy a teli kör az on, az üres az off.

IMG_7957.JPG
    
(#) tynus12 válasza proba hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
A hangszóróból a zöldek jönnek, és a nagy fekete pötty alá mennek be.
(#) titi válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Tegyél elemet a játékba és kapcsold be.
Állítsd a műszert 20V-os állásba, a műszer fekete vezetéket tedd az elemtartón lévő fekete vezetékhez, a műszer piros vezetékét pedig arra, amit jelöltem.
Mit mutat?

játék.jpg
    
(#) tynus12 válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Mindkettő játéknál 4,40 illetve 4,43 -at mutat.
(#) proba válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ha meg tudod tenni a panelen a feliratokat valahogyan olvashatóvá tenni ,a P... nem fontosak, de a többi jó lenne. akár egy txt ben PL GND felirat az elemhez menő fekete, SWx az egyik fehér ... A többit sajnos nem tudom kinézni.
(#) pako válasza tynus12 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Ha a műszert 20V-ra állítod, az elemtartón a fekete kábel, és a panelen a "test" feliratú lyuk között mennyit mutat? Ha 0-nál többet, 4.4-nél kevesebbet, akkor valószínűleg a chip jó. (Azon a ponton elvileg négyszögjelnek kell lennie, amit a műszer valószínűleg a tápfesz felének fog értelmezni)
(#) tynus12 válasza pako hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nem mutat sajnos semmilyen értéket, marad 0-án.
Akkor ennek annyi most? a chip nem jó?
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem