Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kürtőskalács-sütő készítése
 
Témaindító: Big Daddy, idő: Ápr 21, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Big Daddy hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Sziasztok! A vattacukor gép házilag c. írás nyomán gondoltam hogy átbeszlhetnénk ennek a sütőnek az elkészítését is hiszen ezek a sütők is méregdrágák, viszont otthon megépíteni lényegesen olcsóbb. Ami igazán érdekelne hogy a fűtöszálhoz milyen kapcsolót kellene használni, hogy a fűtőszál folyamatosan melegítsen, pirosan izzon, de mégse égjen szét pár óra alatt. A hőfokszabályzó az azért nem jó mert az ugye lekapcsolja a fűtőszálat egy kis időre, igy a kalács sütési ideje megnő, ami ahhoz vezet hogy kiszáradhat a tészta. Tehát ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném. Ha valiki mást is érdekel a téma a többi dologban esetleg tudok segíteni. Gondolok itt méretek, meghajtás satöbbi.Addig is zsép napot mindenkinek!
(#) Cavalier válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Hmm, miért is kell szabályozni? Megfelelő fűtőszálat kell használni, pl. akciós fürdőszobai hősugárzóból lehet kitermelni (3000huf - 1,5-2kW) az folyamatos üzemet bír.
Kapcsoláshoz amúgy szilárdtest relé, SSR, pl. lomexnél. Egy PT hőelemes kontrolleres cuccal jó is lenne, nem hűlne ki mint a bimetálnál.

Szoktak itt falunapon parázson is sütni kürtőskalácsot, nem nagy varázslat. Lehet a távolsággal, forgási sebességgel játszani.
(#) Big Daddy hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Én amit kinéztem bele az egy1600W-os grill fűtőszál, azis bírja a folyamatos üzemet? Egyébként a fűtőszál mérete sem mindegy, attól függ ki mekkora sütőt akar készíteni és abban mekkora kalácsot akar sütni. Amúgy meg amit írtál arról a relérő, az nekem kinaiul van. Mi az a szilárdtest relé, SSR, a lomex az gondolom a kereskedő. Ja azt nem írtam hogy az elektronikához nem nagyon értek, ezért kérném úgy magyarázni nekem mint egy laikusnak. Egyébként a szabályozás valamilyen szinten azért fontos mert nem mindegy hogy 2 vagy 6 kalács sül egyszerre. Értem ezalatt hogy 2 kalácsnál nem kell a max teljesítmény,bár lehet hogy ez annyira nem fontos.
(#) Cavalier válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
A grillsütő is kell, hogy bírja, a kürtőskalács sütő sem zártabb mint a grillsütő, egyedül akkor tud elégni, ha túlmelegszik, és nincs elég légmozgás a lehűlésre, de ennyire nem zárt úgyse a sütő.
Én úgy csinálnám, hogy vízszintesen raknám a szálakat, és vízszintes tengelyen forognának a kalácsok, egymás felett több. Ha csak kettő sül, akkor simán kikapcsolható a nem használt helyeknél levő fűtőszál.

Itt van egy forrasztóállomás leírása, ezt simán lehet adoptálni a céljaidra, csak egy izmosabb triak kell rá.
www.lomex.hu - rákeresel az SSR-re. Ha megfelelően szigetelt az elektronika, akkor az optocsatoló se kell, hname pl. egy ILYET közvetlen rá lehet tenni.
(#) Big Daddy válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 21, 2009 / 1
 
A fűtőszál függőlegesen van és a két oldalán sül a cucc. Felrakok egy képet hogy lásd miröl is van szó.

Sütő 1.jpg
    
(#) Big Daddy válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Kapcsolónak én egy 7állású lapkapcsolót gondoltam, mi a meglátásod? Felrakom annak a képét is.
(#) Vandor76 válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Lehet kapni külön grillsütőt vagy melegszendvics sütőt. Ezekből érdemes kiberhelni a fűtőszálat a hozzá tartozó komplett elektronikával együtt.

Ha valakinek van kipróbált és bevált tésztareceptje az legyen szíves tegye közkinccsé
(#) Cavalier válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Na, én is ilyesmire gondoltam, annyi különbséggel, hogy ilyen cuccból kéne rá a fűtőbetét: Hősugárzó

Nekem olyan van, amiben 3 darab 600W-os cső van, ezeket egyenként lehet kapcsolni.
Ha mondjuk 4-6 csövet függőlegesen egymás alá szereljük, ahogy a képeden látszik középre, akkor pl. csak a felső kettőt-hármat kapcsolva lehet egyszerre csak kettőt sütni, mindet bekapcsolva meg 4-et.

Ezek a csövek pár másodperc alatt felfűtenek, szóval elég bekapcsolni mielőtt bedobod az új adagot.

Megéheztem, szeretnék enni egy jó kis kürtőskalácsot. Ha van recepted, azt küldhetnél. Meg milyen fából esztergáltassak hozzá formát?
(#) csezoli21 válasza Vandor76 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Heló
Én is egyetértek az előttem szólóval!
(#) Big Daddy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Az 1600W-os fűtőszál 3980 ft.ami 245mm hosszú és 210mm széles ettől nem kell nagyobb ez egy 4-es sütőhöz elég. Kettő ilyenből már tudsz egy 8-asat csinálni. De a kapcsolót még mindig nem tudom hogy milyen kell. Szerintem az a 7 állású az jó, az egy sütőkapcsoló.
(#) Big Daddy válasza Vandor76 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Kürtöskalács tuti receptet nem fog senki elárulni neked, mert azt mindenki nagyon őrzi. Amit a neten megtalálsz azok otthoni készítéshez jók, de ha már eladásra készíted, akkor a tojás és a tej kiesik. Helyette tojás- és tejpor játszik. Igy is magadnak kell kikisérletezned hogy miből mennyi kell. Amúgy az alapreceptnek, kiindulásnak jók amit a neten találni.
(#) Vandor76 válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Na igen, pontosan ezért kérdeztem. Valahogy sejtettem, hogy sok más kajához hasonlóan a neten fellelhető recept nem túl megbízható a kürtőskalács esetében sem...
(#) Big Daddy válasza Vandor76 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Vándor 76 te egyébként kalácsozól, vagy ezzel szeretnél foglalkozni?
(#) Cavalier válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Mostanában úgysincs időm ilyesmire, majd csinálok pár formát, aztán sütöm parázson, annak fílingje van.
A hősugárzót devecserben vettem lomisoktól 1500-ért, ebben 3 darab cső van, kb. 30-40 centi hosszú.
(#) titi hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
(#) titi hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Recept? Nos, nem tudom, milyen receptek keringenek a neten, de nem biztos, hogy ami nekem van, az nem forog közkézen...
Egyébként nézzétek meg a linkelt hsz. utáni többi hsz-t is.
Esetleg valve jelentkezhetne...
De mivel kérdeztétek, majd felrakom azt a receptet, ami nekem van, csak most nem tudom hol van, és már nincs időm keresgélni...
(#) Vandor76 válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Én csak szeretem, a családommal egyetemben, gondoltam meglepném őket egy saját sütővel.
(#) Big Daddy hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Szóval még mindig az a kérdésm, hogy milyen kapcsolót használjak a sütőhöz, ill. a fűtőszálhoz?!
Itt egy alaprecept:
-1kg liszt
-1porélesztő 4g
-1tojás,2tojás sárgája
-12dkg maragarin
-12dkg cukor
-1vaniliáscukor
-1citrom reszelt héja
-1dl olaj
-4dl tej vagy amennyit felvesz a tészta


Ezt jól összegyúrni, 1órat pihentetni! Csikokat készíteni, ennek nagysága attól függ mekkora fán akarod sütni! Fát jól megkenni olajjal erre feltekerni a tésztacsíkot, deszkán meghengergetni hogy a fára tapadjon, majd ezt is megkenni olajjal, és beleforgatni kristálycukorba. Megsütni. Nagyjából ennyi!

A kérdésemet nefelejtsük!
(#) Vandor76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Egyetértek simpi-vel. Valami komolyabb áramokra tervezett kapcsoló kell neked. Villamos boltban tudnak neked ajánlani ilyet. 10 Amper (2300 Watt) jónak tűnik.

Vegyél kettőt és kapcsold külön a kettes és a négyes sütést. Vagy vegyél egy ilyen hasonló kialakításút csak 3 állásúban.
(#) szamóca válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Jó a Ganz, csak fokozatkapcsolós verziót kell kérned. :yes: Bővebben: Link
(#) Big Daddy hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
OK. A főkapcsoló már meg van, de ezzel áram alá helyezem az egészet a fűtőszál meg csak dolgozik maximumon. Amit felraktam 7állású kapcsolót az nem lenne jó, az egy sütőkapcsoló 7 fokozattal. Gondolom azt ha feltekerem 7-esre akkor fűt csak mximumon, 4-5-ösön pedig nem. Vagy tévedek? Ide is felrakom a kapcsolót.
(#) Vandor76 válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Köszönjük a receptet.

Ezt a kapcsolót esetleg megpróbálhatod : duplakapcs

(15A-t bír -> kb. 3500 Watt-ig terhelhető, bár ennyire nem hiszem hogy szükség lenne)
(#) szamóca válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Egy egyszerű triac-os szabályzóval, olcsón megoldható, a fokozat mentes teljesítmény szabályozás. :yes:
(#) Big Daddy válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Vagy találtam egy energiaszabályozós kerámialapot, ez egykörös, ez jó nekem? Ennek van 2 körös kivitele is.
(#) Vandor76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
És a 320 fok az megfelelő a sütéshez? Szépen rápirul a cukor?
(#) Big Daddy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A kalácsot mindenképpen forgatni kell mivel a cukor állóhelyzetben lefolyna róla. Most már kezdem belátni hogy valóban hőfokszabályzóval kell megoldani.
(#) Vandor76 válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Ha megfelelő teljesítményű a fűtőszál és bírja a folyamatos üzemet, akkor a távolsággal is tudsz játszani hőfokszabályzó helyett.
(#) mark.budai válasza Big Daddy hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Alacsony fordulatszámú motor jó lenne forgatni, vagy áttétellel egy gyorsabb motor.
[off] Építesz egy sztereó GU-50 PP-t, rátekered a tésztát, majd zenehallgatás közben sütöd a körtőskalácsot. Ezzel a módszerrel 4-et tudsz egyszerre sütni, + egy mini kalácsot a meghajtócsővel.
(#) Vandor76 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Balatonparti emlékeim szerint a kalácsokat nem folyamatosan forgatják sülés közben, hanem inkább rászórnak (rászitálnak) egy kis cukrot, aztán amikor rásült akkor továbbforgatják.
Aki esetleg több tapasztalattal rendelkezik, netán már csinált is ilyet, az esetleg állás foglalhatna
(#) Helem hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Véletlenül láttam meg ezt a topikot, amúgy elektronikai témában szeretnék máshol írni.

Akinek nincs kedve házilag építgetni kalács sütő gépet ****** ** ********* ******.

http://***********.********.hu/

Már egyszer kiszedtem a hozzászólásodat innen. Ez nem az ingyen reklám helye!

szamóca
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem