Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számláló
 
Témaindító: BA, idő: Ápr 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A kapcsolások.hu-n van egy eredményjelző az megfelelne neked (kisebb kijelzővel)
(#) Tomi111 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Üdv!
Vicsys oldalán lévő tökéletes. Megépítettem már.
Számláló
(#) Marty McFly válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Köszönöm! Tényleg egész jónak tűnik, a kijelzők közös anódosak vagy közös katódosak?
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
16F628A val is működik vagy mindenképp a sima 628 as kell? Van itthon nekem 628 as is egy digitális óra projektből maradt rám mert rájöttem hogy oda 628A kell és ráadásul pickit 2 vel azt nem is tudom programozni mert nem ismeri Fura mert a 628A val viszont barátok.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
A pickit ismeri ,és programozza a sima 628 at , és jó a 628A helyett ....
(#) pinyó39 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Szia,
Kübler számláló, 8 digites, nullázható LCD-s, rárakszegy 3V-os elemet és 2-3 évig megy.
Rakok fel hamarosan megint at apróra használtat és újat.
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Akkor velem csak az MPlab kötekszik? Ha a 16F628 at választom ki akkor a pickit 2 mint programozó ki van szürkítve.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
nyugodtan válaszd a 628a -t ...
(#) abacs hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Sziasztok Egy elméleti kérdésem lenne (egyetemmel kapcsolatos)...Egy 4 bit-es aszinkron számláló és bármilyen logikai kapu felhasználásával kellene szerkesszek egy számlálót amely 3-tól számolna 13-ig és ezt folyamatosan ismételgetné. J K flip flop-ra gondoltam, csak nem tudom hogyan oldjam meg azt, hogy 3-tól kezdje a számlálást.
Előre is köszönöm a segítségeteket
(#) wbt válasza abacs hozzászólására (») Jan 17, 2018 / 1
 
Ha J-K tárolókkal és kapukkal kell megoldani a feladatot (elméleti), akkor kikapuzod a 14-et és akkor a kimenet 0, ezt kötöd a J-K aszinkron RESET/SET bemenetekre. Értelemszerűen a D0-D1=SET, D2-D3=RESET bemenetre. Persze glitch-es lesz, mert a kapuk késleltetési idejéig fennáll a 14 a kimeneten. Másik megoldás, hogy csinálsz a számláló kimenetére egy összeadót amit behuzalozol 3-ra, a számlálóláncot meg nullázod 11-nél. Ha ezek sem jók, akkor állapotdiagram és számolgatás... Még olyat is lehet csinálni, hogy ha 13 a kimenet, akkor
a J-K bemenetekre olyan variációt kényszerít ami 3-nak felel majd meg a következő órajelnél. Talán ez a legegyszerűbb és ez szinkron lesz.
(#) abacs válasza wbt hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Ez így jónak tűnik?
(#) philothamnus hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Sziasztok(Mindenkinek kellemes ünnepet kívánok(utólag)), még kezdő vagyok a szakmában(11. évfolyamba járok), és arra irányulna a kérdésem, kaptam két feladatot a reverzibilis aszinkron számláló tervezésével kapcsolatban(feladat, reverzibilis számláló tervezése.pdf) és ezt a két feladatot megoldottam, de sajnos nem tudom milyen mértékben felel meg a feladat helyes megoldásához képest, és ha lehetséges elmagyarázzátok mi nem felel meg az én eredményembe?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) wbt válasza philothamnus hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Szia!
Én úgy gondolom, hogy az up/down multiplexer rész nem a következő fokozat CLK-ra kell hogy menjen, hanem J-K bemenetre és az órajelek közösek. Így előfordulhat, hogy órajel nélküli állapotban az Up/Down bemenet változása állapotváltozást generál. Órajelet alapállapotban mindenkinek kell kapnia, de hogy vált-e, az majd eldől a J-K állapotától függően.
(#) philothamnus válasza wbt hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget! Én az általa készített jegyzetből készítettem ill. variáltam át, de az a baj, hogy az elmagyarázás nem az én erősségem, esetleg amit előző hozzászólásomba elküldtem fájlt, az megfelel-e a kérdésre?
(#) wbt válasza philothamnus hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ja, ez aszinkron, amire én gondoltam, az szinkron. Az általad vázol biztos, hogy fog adni órajelet a J-K tárra, ha változik az Up/Down bemenet, hisz a választó egyik ágán biztosan 1, a másikon biztos nulla van. (Q és /Q kimenet ellentétes).
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem