Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   323 / 373
(#) Gafly válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Ezektől az adatoktól szerintem nem lettünk sokkal okosabbak
Talán Proli mester esetleg, mert én nem értek hozzá...
(#) Melphi hozzászólása Dec 16, 2017 /
 

Névtelen.png
    
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Na igen.. Ebből számomra csak a két legfontosabb adat nincs meg, hogy hány impulzust ad egy liter-re a jeladó és nálad mondjuk pld. másodpercenként hány impulzus van..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
A táblázatban pont ezt az adatot közlik, nem?
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Igen, ebből látható, hogy 5l/perc-nél kb 25Hz van. Most már csak azt kellene tudni, hogy nálad a valóságban mekkora a freki, vagy is milyen áramlás van. Mert ugye a határ már adott..
(#) Melphi hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
A multiméterem tud frekvenciát mérni 30MHz-ig, megmérem hogy valóságban mekkora freki tartozik az 1L/perc, 3L/perc, 5L/perc-hez, ez így segítség lenne?

Idén már nem vagyok az országban, de januárba lemérem.
(#) Gafly válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Akkor addig szerintem jegeljük, mielőtt konkrétumokba mélyednénk...
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Egyetértek Gafly-val. Mérni kell, mert számomra még nem egészen egyértelmű a dolog..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Rendben.
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Eddig arra jutottam hogy, van frekvenciamérőm, és sikerült vennem egy 0-10L/perc átfolyású rotamétert, valamikor január elején érek haza, akkor le tudok mérni mindent.
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Oké, megvárjuk..
(#) teddysnow hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Sziasztok

Egy kapcsolási rajzot keresek. Hobbi Elektronikában láttam kb. a 90-es évek közepén. Egy LED soros kijező volt. Azt nem tudom, hogy kivezérlés jelző vagy feszültség jelző volt-e. Az volt benne a vasztisztdasz, hogy nem sorban világítottak a LED-ek, hanem pontban és ezt trükkösen, plusz tranzisztorokkal oldotta meg a szerző. Valahogy úgy, hogy a sorban következő LED kapcsolta le az előzőt.
Ez a lakopcsolási trükk érdekelne, ha ismeri valaki és megosztaná, megköszönném.
(#) vargaf válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Idézet:
„vasztisztdasz”

Talán így : was ist das
Erre mondják, hogy aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. Felesleges hibásan írni a német szöveget, mert fonetikusan írva sem jó.
(#) Sebi válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Karácsonyfadísznek készült. A 4017 egyszerre egy kimenetet aktvál (itt egy LED oszlop van rajta.)
Analóg kivezérlésmérőnek nem alkalmas - ha arra gondoltál.
Vannak IC-k, pl UAA180 (egy LED futkos), A277D váltható pontra, vagy sávra, LM3914 sávos kijelzést ad. Mostanság ez utóbbi szerezhető be könnyen, de a pontkijelzés módot a kimeneteken kell egy rakás tranzisztorral kitrükközni.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Van itt egy érdekes LED kapcsolás , eredetileg belsőtéri irányjelzőnek terveztem , egy fénypont futkos jobbra vagy balra , a sebessége álíitható a potival , stabilan működik , egy magnókazetta tokba terveztem. Lahet variálni szinekkel stb, még a fenyőfa is szóba jöhet .
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A beültetési rajzon az Ic4-nél van egy kis rajzolási hiba , de a lábszámozás jó.

hiba.jpg
    
(#) pittti hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Szervusztok!

Beretta IDRA EXCLUSIVE kombi gázkazán vezérlő kapcsolási rajzát keresem.
Típusa: BC01 (Cikk: R7241)
Minden segítséget megköszönnék.
(#) Voipman hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Szervusztok!
Egy mágnesfékes szobabicikli vezérlője adta meg magát, ehhez keresek kapcsolási rajzot.
Típusa: TZ-7004
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
(#) teddysnow hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Tyűha, köszönöm szépen. De sajnos nem ez az. Valahogy úgy volt megoldva, hogy a következő LED nyitotta vagy zárta az előző LED tranzisztorát.
Egyszer már nekifogtam megkeresni, de nem találtam. Gondoltam próbálkozom itt, hátha ismeri valaki, de nekimegyek mégegyszer a témának, ha megtaláltam tuti felteszem ide.
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Hello! Mondjuk azt is elárulhattad volna mit is szeretnél készíteni, hány Led-el és hogy működne. Mert lehet nem is kell ma már "tranzisztorizálni" a dolgot. Az LM3914 10 Led-et tud meghajtani és pont kijelzést is megoldja. Könnyen hozzáférhető és még belső referenciája is van, ha mérni szeretnél vele..
(#) orcika70 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Netán ilyesmire gondoltál?
(#) Jonas hozzászólása Dec 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Már egy ideje próbálkozok egy olyan kapcsolással, hogy van pl. 10 kimenet, ezek közül csak az egyiken van feszültség, és a 10 kimenet sorban átlép a következőre ha beérkezik egy impulzus.
Én ezt Tirisztor-okkal próbáltam meg, úgy hogy mindegyik tirisztor 1 kimenetet jelent, és ha impulzus van, ugrik a következőre: Impulzus nyitja a következőt, miután átugrott lezárja az előzőt, de hangsúlyozom ez elmélet, nem igazán akar sikerülni
Szóval tudnátok küldeni egy kapcsolást, esetleg az enyémet tovább gondolni?
(#) Bakman válasza Jonas hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Nézz körül a 4017-es IC kapcsolásai között, az IC éppen azt (is) tudja, ami neked kell.
(#) kaqkk válasza Jonas hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Futófény néven keress rá
(#) Jonas hozzászólása Dec 28, 2017 /
 
Ez az!
Köszönöm szépen!
(#) kissi válasza Jonas hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Azért figyelj rá, hogy a tirisztor bekapcsolva marad, amíg elég a tartóárama !
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Hello! Lassan itt a január eleje..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Bocsi egész héten 14órázok már összerogyok fáradságtol, sajnos nincs időm méregetni, de igyekszek. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) Papimanó hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek, és boldog új évet!

Yaesu FTH 7010 kapcsolási rajzra lenne szükségem, legalább tömbvázlat szinten. Ha valaki tud ilyenről, vagy elérhetőségéről kérem ossza meg velem.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) ic20 hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Keresem r5932 videoton rádiónak a kapcsolási rajzát. Segítséget előre is köszönöm .
Következő: »»   323 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem