Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Savas akkumulátor

Témaindító: Gyupi, idő: Márc 13, 2006
Lapozás: OK   42 / 42
(#) nedudgi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 2

Nem. Szilícium.
(#) Doky586 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Akkumulátort úgy kell tölteni hogy először az akkumulátort csatlakoztatod a töltőre, utána a töltöt bedugod a 230-ba. Ez a kapcsolás betartatja a helyes sorrendet is.
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Szerintem meg pont fordítva kell, de ezen nem veszünk össze...
(#) Chipmunk1960 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Mérjél rá, meg az akksi feszre is! S megtudod....
(#) Nagy Tamás hozzászólása Dec 6, 2017 /

Minden alkatrész jó!! Bevallom őszintén először csak a töltőre kötöttem,s egyből behúzott. Úgy nem próbáltam hogy először az akksira.
(#) Chipmunk1960 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1

Akkor megvan sikerélmény!
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Idézet:
„Azért 3 hetes korában még nem nagyon szulfátosodik egy akku...”

Bár a korától is függ a feszültséghatár, az új akku is szulfátosodik 12,4V alatt. A 12,43V igen közel van ehhez, nem éri meg centizni. Ez a feszültség merült akkut jelez, több a fogyasztás, mint a töltés, negatív az energiamérleg. Külső töltéssel érdemes felhozni az akkut 12,5-12,6V-ra és ezt megőrizni.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Sze, 9:53 /

Na most volt időm ránézni az akksira. Semmit nem kellett rajta tesztelnem, mert 2 hét állás után 4 volt van benne, úgyhogy kuka.
100Ah-ás akksit melyik márkát ajánlanátok vagy milyen típust. Havonta 1 indítás. (Targonca)
Olvastam itt nemrég valamit, de nem találom melyik márka volt az.
(#) pjg válasza usane hozzászólására (») Sze, 10:11 /

Vennék egy olcsóbb 30-50Ah-st. Indítani, ha tényleg havonta egyszer kell, bikával.
(#) usane válasza pjg hozzászólására (») Sze, 10:48 /

Nekem megfelelne, csak kérdés, hogy elég-e a targonca beröffentéséhez.
(#) Ge Lee válasza usane hozzászólására (») Sze, 11:06 /

A TAB gyártó termékei között nézz szét, ugyan nem olcsó, de nem fogsz benne csalódni. Nekem TAB Magic van most, a 44-es méretében tudja ugyanazt a kapacitást és indítóáramot amit a többi gyártóé az 55-ös méretében.
(#) Petyaa válasza usane hozzászólására (») Sze, 13:42 /

Hány ccm-es az a targonca? A Balkancar 3 hengeres Perkinsé 2500, a 4 hengeresé 3900ccm. 72Ah akku elég 2500ccm dízelhez ha ekkora van benne.
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Sze, 15:50 /

Akármilyet veszel is, egy külső automata töltővel érdemes szinten tartani az üres időszakban. Esetleg egy állófogyasztást is érdemes nézni, nehogy azzal is baj legyen...~4V?
Következő: »»   42 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu