Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   169 / 169
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Sze, 12:31 /

Tegnap próbáltam 2 db 33v os zénerrel, de akkor a számításaim voltak hibásak... zpd12 és zpd15 jó eséllyel lesz itthon köszönöm reloop!!! Igen már rájöttem így ebédközben hogy 2 db b képezi a feszültségosztást.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:41
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Sze, 12:42 / 1

A terven a +-50 V-hoz a két zéner együtt 75 V. Azért van 2 zéner lehetőség, hogy kényelmesebben elérhető legyen a kívánt érték. A két zéner összegének kell 40-44 V körül lennie (+-32V hoz).
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Sze, 12:46 /

Köszönöm szépen!
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Sze, 12:49 /

A szövegértésemen van még mit csiszolni de leginkább figyelmetlen vagyok mostanság... Bocsi és köszönöm.
(#) zotya1983 hozzászólása Sze, 13:15 /

Azt mivel tudom beállítani pl hogy a relé gyorsabban kisüsse az elkókat és azonnal ejtsen ha Videó elveszem a tápegységet?
A hozzászólás módosítva: Sze, 13:16
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Sze, 14:08 /

Az azonnal-t nem tudod elérni. Ez a védelem nem olyan mint a többi. Egyéb védelmek általában a trafó váltakozó feszültségét is figyelik, és annak megszűnésekor tényleg azonnal oldanak. Ez akár a kikapcsolási koppanást is képes beelőzni.
Ennél a védelemnél más a működés. A puffer feszültségét figyeli, és ha az eléri a zénerrel beállított értéket, akkor old a relé. Tehát azzal tudod valamennyire gyorsítani, ha terheled a puffereket, mondjuk az erősítővel. A logikának az a lényege, hogy ameddig van feszültség, addig az áramkörök jól működnek, függetlenül a bekapcsoltság tényétől.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Sze, 18:22 /

Szépen működik a dc detekt is benne ez a legfőbb dolog amiért erre a kapcsolásra esett a választásom és a felhasználóbarát alakíthatóság Gyakorlatilag a multiméter diódaállásban gnd hez érintve plusz a bemenetre máris leold azonnal.
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:22
Következő: »»   169 / 169
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 28. Vas
3:05:34
Jelenleg 51 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu