Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerekesszék vezérlése
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Mozgi hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Nekem egy B4220/x típusú elektromosom van. Aksi tele, mégse mozdul, csak zúg. Mi lehet a gond?
(#) dokidoki válasza Mozgi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A kérdés az lenne, hogy a motor zúgását hallod, vagy valami egyéb zajt. Ha netán a motor lenne az, és a hang viszonylag normális üresjárati forgómozgás zaja, akkor a kuplung kart kellene megkeresni a kocsin. Többnyire van rajtuk, hogy lehessen mozgatni áram nélkül, vagy egyéb hiba esetén, pl.: tolni.
Könnyen lehet, hogy átállítódott ezért nem hajtja a kocsit a motor annak ellenére, hogy ad hangot - forgást.
(#) dokidoki válasza Mozgi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Most olvasva (nálam lejjebb) egy fórumtárs jóvoltából fel van töltve a leírása az eszköznek: Bővebben: Link Itt szerepel a Hajtáskapcsoló kar elnevezés. Én kuplungnak fogalmaztam, kettő is van belőle.
Mivel elég nyilvánvaló és látható helyen van, próbakép használatba venni, hátha elmozdult kiakadt a mechanika. Esetleg a leírásban szerepel valami megoldás ilyen hibára.
(#) Mozgi válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Többször megmozgattuk oda-vissza a kart, de nem mozdul a kocsi.
(#) Biro F. válasza Mozgi hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Üdv.
Ellenőrizd le a hátsó tengely végein lévő reteszeket, elnyíródás esetén a differenciálmű leszabályoz.
A motor forgatja a hajtóművet, de csak a tengely forog.
(#) Mozgi hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Köszi a tippeket, de én csak használni tudom. Csak azért érdeklődtem, hogy tisztában legyek a hibájával. Holnap hívom a szerelőt, és nem szeretném, ha átverne. Még egyszer köszi mindenkinek a hozzászólását.
(#) Moderátor hozzászólása janna hozzászólására (») Júl 12, 2018
 
A hirdetések helye az Apróhirdetési rovatba való, a fórumban a hirdetés szigorúan tilos!
(#) bancsi15 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Barátomék elektromos rokkantkocsiával előállt az a probléma, hogy csak világít az index. Allítása szerint csavarhúzóval rövidrezárhatott valamit.
A típusa: Gerio Mobil E60 és 24V-os.
Valaki tudna segíteni, hogy honnan lehetne hozzá kapcsolási rajzot szerezni, esetleg merre lehet a gond? Gyanítom ezár nem relés, hanem elektronika szaggatja az indexet.

Köszönöm szépen a segítséget!
(#) nedudgi válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ki kell faggatni, hogy melyik részen piszkálta a csavarhúzóval.
A lámpa rövidzárásával, a kapcsoló tranzisztort küldhette haza, mint legszerencsésebb eset.
(#) bancsi15 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Egyszer ez biztos, jó ötlet.
Bár nekem kicsit gyanús, hogy ezek nem külön index relések, mint pl egy robogó?
(#) pucuka válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Miért kellene az indexnek relésnek lennie? Van benne egy vezérlő egység, a sebesség szabályozás, és biztonsági funkciók miatt, akkor az indexelést is el tudja végezni a vezérlés.
(#) mr.Cara hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Helló !
Hozott hozzám az egyik haver két ilyen motort , hogy nézzem meg működnek-e.
Kérdés: mit ér egy ilyen motor ? Kb.? (Apósától örökölte, még nem szorul rá.. )
(#) pucuka válasza mr.Cara hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Egyenáramú soros (kefés) motor, 24 V / 8 A (kb 250 W). De, ha el akarod indítani, akkor figyelj oda, mert elektromos fék van rajta, először arra kell kapcsolni a 24 V -ot. Áram nélkül a fék zárva van.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) mr.Cara válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Köszi !
Megforgattam mindkettőt egy 12V50AH-ás akuról. A kérdés az ára lett volna .
(#) Bagyánszki hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok 3 kerekű l-gon akut cserélnék,uj aku megvan,mire kel felügyelni,hogy ne csesszek el semmit ?
(#) Zsuzsik hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok! Permobil k300-ból szeretnék egy hibrid fűnyírót építeni. A felesleges súlyokat, ülést, a rengeteg ülésállító szerkezetet eltávolítottam. Egyenként húzogattam le a csatlakozókat és próbálgattam a működést közben, nehogy azt húzzam szét, ami a működéshez kell. De csak sikerült felborítanom közben és nem csak a csatlakozások hullottak szét, de még egy-két kábelvég is kicsúszott a csatlakozó fejekből. Az kerekesszék tökéletesen működött, megvan mindene, csak sajnos nem értek ezekhez a vezérlésekhez. Nem tudna valaki segíteni, mit hova kell dugni?
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem