Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma

Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 75
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

Sajnos kevés az időm ahhoz, hogy vizsgálati eljárást állítsak össze, egyelőre az önálló próbálkozást ajánlom.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2018 /

Semmi gond köszönöm az eddigi segítségeket ez is sokat jelent.
(#) Near hozzászólása Jan 15, 2018 /

Sziasztok!
Kellene nekem TO-92 es tokozású
0,5A, 100v, 130mhz es tranzisztor vagy helyettesítője.

Ahol eddig kerestem: HQ, Sini, Conrad, Ebay(Itt van de rohadt drága.),HEstore.
2SC1735 ös típussal.
BD249c BD250c komplementer párhoz kellene a pioneer sa 510 be. Műterhelés alatt érdekes dolgokat produkál néha forrósodik a baloldal, néha nem. Kiszedve az egyik tranyó a teszten elhasalt, jóval alacsonyabb a nyitó fesz rajta (C,E diodán mérve) mint kéne. A jó 600mv körül míg a másik 3-400 körül nyit. (Dióda vizsgálatos mérésen kívül, jelenleg másra nincs lehetőségem)
Kerestem már mindenhol a HQ nál találtam is de már nem lehet venni.
Milyen tranzisztorral tudnám helyettesíteni? Mit ajánlotok?
Nem merek bele akár milyet venni mivel a végtranyók vissza csatolását állítják(C,B között vannak)
bár gondolom azt a passzív alkatrészek határozzák meg, de inkább megkérdezem biztos ami biztos.

Elnézést a kisregényért.
(#) reloop válasza Near hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1

Szia! A BD249, BD250 bétája elég alacsony, a TO-92-es meghajtó tranzisztor túlságosan melegszik, mert a tervezettnél nagyobb áramot kell szolgáltatnia.
Amit keresel annak ugyan helyettesítője lenne a BC639, BC640, de inkább jobb hőleadó képességűt ajánlok: BD139, BD140 vagy MJE340, MJE350. Kis hűtés is mehetne rá biztonság kedvéért.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 16, 2018 /

Megoldódott a dolog. Viszont most újabb gubancba ütköztem. Beállítva BIAS +- 0DEP minden szép és jó. Kimenetre ráraktam műterhet meg a táp ágban bent hagytam 1-1 12 ohm 4W ellenállást. Beküldtem neki Jelet nézem a kimeneten mi jön ki de csak 3 -4 volt ig nem nem nyomtam tovább az előtétek miatt. Rögtön szétdurrantak az előtétek de a végtranzisztorok túlélték szerencsére.
Beraktam 1-1 100W-os izzót a táp ágba,bekapcsoláskor mikor kapcsol a kopp gátló kinyitnak a végek. Jelzik az izzók. Melyik részen keresgéljek mi lehet a hibás gyöngyszem?
(#) Near válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2018 /

Ezer hála.
Meglátom melyiket fogom beszerezni de inkább a BD139,140 és az MJE párt részesítem előnyben.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Jan 28, 2018 /

Üdv mindenkinek!
Idő közben sikerült vennem az erősítőbe ic-t (kenwood ka-92b-ta2040) sikeres javítás után eddig hibátlanul működött viszont most elkezdődtek ismét a problémák. Az egyik hangfalból néha bekapcsolás után puffogás hallatszódik ami folyamatos kb 2 másodpercenkénti. Olyan mint amikor egy elemet köt valaki a hangszóróra. Hogyha hirtelen feltekerem egy kicsit a hangerőt és vissza,akkor megszűnik. Van esetleg valakinek ötlete hogy mi okozhatja a problémát?
Következő: »»   75 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu