Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 44
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Lámpák bírják...... Még, viszont ez egyáltalán nem nyugtat meg hogy túl fesz van..
(#) ferci válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Oké, egyelőre felejtsd el a készüléket... keresd meg az áramszolgáltatót, mit szólnak hozzá.
Persze jön a hosszú hétvége-eleje...
Keress valahol egy 230/42 voltos trafót, kösd fázishelyesen sorba a primert-szekundert és a 230-as tekercsről szedd le a 230-at ( ameddig ez az állapot lesz ).
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) pipi válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Lehet hogy a nulla vezeték valahol szakadt, és így a fázisok elhúzzák a terhelés függvényében.
Nagyon durva a 300VAC ki fognak purcanni a készülékeid. Gondoltam még esetleg a környéken a napelemes visszatáplálás tudja megemelni a feszültséget, de azoknak az invertereknek le kellene állniuk 250V környékén... A stabkobkák meg már rég elszálltak ha magas a kimenő feszük...
Vagy rossz a műszered
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Sajna nincs másik Trafóm szoval várnom kell, azért köszönöm a segítséged
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
2 hetes műszer remélem nem rosz.... De mivel a 3,3 V elemet jól méri nem hiszem, (biztonság kedveert most leteszteltem)
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Skacok akkor lehetoleg mindent huzzak ki a hálózatról ami nem fontos?
(#) ferci válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Célszerű.
(#) majkimester válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Szerintem meg a műszered hibás. Mérd meg egy másik műszerrel is. Ha tényleg 300V AC felett van a feszültség akkor ott már tönkrementek volna dolgok. Gyanus, hogy a stab IC-k kimenete is ilyen arányban nőt.
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Még 2 másik műszerrel 290 illetve 295 V - ot mertem...... Nem a műszer hibás
(#) pipi válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Akkor mielőbb jelentsd be. Illetve előtte közvetlen az óránál is méricskélj védőföldhöz képest, nullához képest, és fázisok között is
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Úgy hogy bent a világon minden le van kapcsolva.
(#) hetfield hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy hibás aggregátorom amely a fordulatszám függvényében szabályzta a feszültséget.
Ez a szabályzás elromlott, megoldottam hogy kézzel be tudjam állítani a fordulatszámot.
Ezzel az a baj, hogy felugrik a kiadott feszültség bőven 300volt fölé, ha felpörög véletlenül.
Ezt szeretném behatárolni 230 volt környékére. Van esetleg valakinek ehez kapcsolása?

Köszönöm a választ!
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szerintem nem jó nyomon jársz, mint ahogy a másik helyre írtam is.
Nem csak a feszültség emelkedett meg, hanem szerintem a frekvencia is.
Na de majd a hozzáértők korrigálnak.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023
(#) JAMAL hozzászólása Márc 5, 2024 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy stabil 9v-os feszültségre, az elemes működést spórolnám meg, hálózatról működtetnem a hőmérőt aminek 9v kell. Találtam egy ilyen kapcsolast ezekkel az alkatreszekkel. Szerintetek ez valóban működőképes? Sajnos nem értek az elektronikahoz csak lelkes amatőr vagyok

Koszii üdv
(#) kadarist válasza JAMAL hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Szia! Használj inkább egy stabil feszültségű hálózati adaptert. Bővebben: Link Például: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024
(#) Bakman válasza JAMAL hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Már csak azért is fogadd meg kadarist tanácsát, mert ugyan működőképes a kapcsolás de hiába 9 V-ot ad, érintésre olyan, mintha a 230 V-ot fognád meg. Megtévesztő módon életveszélyes.
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem