Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   35 / 64
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Tunerrol milyen kepet produkal?
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A video erősítő megvan , ott cseréltem elkokat az előbb és még át is forrasztottam , de még mindíg ugyanúgy nincs kép.
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Tunerről , meg nem tudtam kipróbálni , mert tv-n hiába keresem nem találja .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Latni kene a kepet amit produkal, igy csak talalgatunk. Lejatszott kep lenne segitseg.
Hoppa, ez meg tap hibara is utalhat.
Tuner nem hangolhato?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Készítettem egy videót a hibáról . https://www.youtube.com/watch?v=-wOT5Us8pSQ
Tápfeszültséget megmértem multiméterrel elvileg azok rendben vannak .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Tisztitottad mar a fejeket? Sokszor csak intenziv tisztitas segit, ha a fejmag resebe kosz beleszaradt.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha nincs szinkronjel, akkor az OSD menü sem stabil (ugrál). Zaj viszont van, azaz az erösitö müködik, csak nem kap jelet.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ez igy van, mar a video alapjan ertelmezhetobb a hiba.
Video jelszint csokkenest ertettem a szoveges hiba leirasabol.
Akkor is osszetorik a kep, de kontraszt hianyos is.
Fej hibat meg mindig kizarnam, ha valoban nem latszik rajta serules.
Koszos lehet..
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Természetesen . Az volt az első dolog amivel kezdtem . Nagyítóval megvizsgáltam a fejeket látszólag teljesen éppek nem koszosak nem sérültek .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Koszossagat meg ne vesd el, jartam ugy, hogy negyedik eroteljes tisztitasa segített.
Ilyen esetben szoktam bevetni a nitros tisztítast, wc paípir atitatva, tobbszor atforgatva, majd szaraz torles.
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Tuner behangolasat is erdemes megtenned, ha nem megy mas hiba is lehet meg.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Melyik fejen láttál már mikroszkop nélkül sérülést? Azon ami le lett törve. A simán lekopott fejen nem látni semmit. A VHS dobon aligha lehet látni elkopott fejet, legfeljebb letöröttet.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Minek izéled a tunert, ha már a scarton (rca-n) is csak zajt ad ki az erösitö?
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Sok fej helytelen tisztítaskor torik, ami jol lathato,
Kopott fej nem ilyen kepet produkal, kopas elso jelei nem igy nez ki.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ne gerjedj be, csak nyugi.
Video tunerje, ha nem mukodik az is egy hiba, meg osszefugges is lehet a kephibaval.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ki tudja mikor kopott a fej, ö már igy kapta. Pontosan igy látszik, ha nincs jel a fejböl. A kezdetben nem, de ha már mind a 2 fej elkopott akkor pontosan ilyen zajt kapsz. ( persze lehet még sok más dolog is, de amig nincs uj fej, addig kár mással foglalkozni).
Nem tudom van-e a készülékben tracking, azt még érdemes volna tekern ( változtatni)i, hogy változik-e a zaj. Az mutatná, hogy az erösitö lánc teljesen rendben van.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nem gerjedek, de néha teljesen félrevezetönek tünik az analizised.
A tuner rendben van, hiszen a számok ( amik a videobol jönnek, ott vannak a képen csak ugrálnak). Amugy a tunert ( ha van benne), akkor a belsö beállito jellel egy pillanat alatt be lehet állitani. Ahhoz tényleg nem kell mennie még a kazettának sem.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha kopik zajos, de ertekelheto kepet ad meg. Gondolod, zajos keppel nyuztak tovabb, hogy vegleg elkopjon? Ez ami logikatlan szamomra. Durvan serut fej ad ilyen kepet. Fejerosíto hiba, vagy tapfeszultseg gondja is lehet, de fejkabel serules is.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Elég betenni egy vacak kazettát és kész. ( sajnos sokszor fordult elö - beszorult a szalag és kinyirat a fejeket. Ráadásul lehet, hogy a dob is koszos és a fejek el vannak merülve a dob sikja alá. Azt sem látod sem nagyitoval sem mikroszkoppal, azt mérni kellene.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Van benne tuner,sok ilyen videot javitittam, ez nem kerdes..
Tuner beallitasan kabelteve adok beprogramozasat ertettem.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ok, reszemrol lezarva, en segíteni szeretnek nem vitazni, elhamarkodva kodobatni a videot.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) ozzy76 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Tud trackingot(auto trackingot is ) csak egy a gond jelenleg nincs hozzá távirányítóm késöbb ha ismerősömtől kölcsön tudom kérni akkor megpróbálom , hogy változik-e valamit a kép . Mindenesetre csináltam egy képet a fejmagról valami talán látszik belőle : http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/20170306/225IMG_3406.jpg
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha auto tracking modban beall, nem lesz tracing hiba.
Kep alapjan meg mindig nem fej hibajara tippelek.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Rendben , akkor szétszedem mégegyszer a video erősítőt és átmérek mindent mégegyszer alaposan .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Fej erosito tapjat is ellenorizd, meg egy eroteljes tisztitast is megprobalnek.
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Rendben . Egy észrevételem akadt a videoval kapcsolatban nem tudom , hogy összefügg-e a többi hibával , de amikor bedugom a konnektorba akkor a kijelző amikor működésbe lép kb.0.5mp-ig normál fényerőn működik utána meg jóval sötétebb , mint kellene. Délután az a tervem , ha hazaértem munkából , hogy kipróbálom úgy a fej erősìtőt , hogy külső tápegységről adok neki tápfeszültséget.
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Tap szuretlensege is tud erdekes hibat produkalni, kiszaradt elkok miatt.
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ez igaz . Mindenesetre ott is kicserélem az összes elkot .
(#) ozzy76 válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Lepróbáltam külső táppal a fej erősítőt a helyzet változatlan ugyanúgy nincs kép , de mielőtt külső táppal kipróbáltam észre vettem , hogy ha hozzáérek a forgófejhez lejátszás közben (természetesen fejdob tetejéhez ) akkor valamit változik a kép ,de megjeleníteni semmit nem jelenít .Tehát gondolom a fej erősítőbe talán van élet. Mindenesetre most fogok nekiállni az elko cserének a tápegységben .
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Tápot újra elkoztam ezzel javult is a helyzet kijelző , már normális fényerővel működik és a feszültségek is stabilabbak lettek , de még mindíg nincs kép teszek egy próbát át elkozom a főpanelt is mindenestül .
Következő: »»   35 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem