Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB EXPLORER
 
Témaindító: pici, idő: Aug 17, 2009
Lapozás: OK   10 / 10
(#) bancza válasza meszy19990 hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szia! Sajnos az eredeti UE-ben lévő kontrollerben nincs A/D átalakító ezért NEM. De ha egy atmega 32-t teszel a attiny2313 helyére akkor megoldható.
(#) Tony hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Szia pici,
Az ötlet dicséretes! Nagyon kéne, egy ilyen, sok időt takarítana meg. Szóval szeretném én is megépíteni, de nem találom sehol a végleges változatot. Tudnál segíteni?
(Nem látom a cikkben pl. az „USB Explorer controll „ programot.)
A forráskódjaid (AVR + Delphi) az nyilvánosak vagy volt valamikor?
Előre is köszönöm!
(#) HERC hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Üdv!
Az hogy Delphi már nem láttam kb vagy 15 éve.
Miből lettek a meghajtók hozzá?
Hogy lehetne .NET ben megírni ? Vagy ez egy COM és akkor a .NET-et
rá tudom venni hogy használja?
SPI flasht programoznék vele. Parallax protoboard-al is meg lehetne csinálni,
de jobb lenne pc-ről közvetlen küldeni a file-t. Ehez ez az explorer nagyon jó lenne.
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Szükségem volna nekem is egy ilyen USB Explorer-re, csak sajnos itthon csak 16 MHz-es oszcillátort találtam, l azt gondoltam mi volna ha újraírnám a kódot. A neten megtaláltam a V-USB könyvtárat, megírtam hozzá a main.c-t de kiadott egy rakás hibát.
Azután megtaláltam ezt a fórumot és átolvasgattam egy kicsit.
Megtaláltam az USB explorer-nek az eredeti main forráskódját itt a fórumon, módosítottam a frekvencián, az USB ezköz nevén, és a vendor nevén.
Egy neten talált Makefile-al le is fordult, ahogy nézem a fordító bizonyos fájlokat kihagyott a fordításból, az avr-re égetés után a Windows nem látta az ezközt.
Ha WinAVR-el csináltam makefile-t akkor meg egy rakás hibát kiírt, korrigálva őket 2 nap óta ezzel kínlódtam az assembly kódba kötött bele legvégül amivel nem volt mit kezdjek ....

Valaki nemtudna nekem segíteni és lefordítani a kódot?
Mellékelem az elvileg hibás makefile-t, és a többi fájlt.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014

firmware.rar
    
(#) zut hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
pici, tudnál nyáktervet feltenni?
(#) gaba98 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
A videón látható LED-es "visszajelzőről" vannak tervek? Engem érdekelne! Egyébként tetszik ugyanis így könnyebb lesz megismernem a mikrokontrollerek világát!
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem