Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit gyűjt, retro cuccok
 
Témaindító: dizi, idő: Okt 19, 2009
Lapozás: OK   14 / 19
(#) nedudgi válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Barbár.
(#) TreasureHunter válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
köszi, én inkább csak elnézegetném
(#) nedudgi válasza TreasureHunter hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Van valami listád, hogy mid van, és mi nincs?
(#) TreasureHunter válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
küldtem privátot
(#) TreasureHunter válasza TreasureHunter hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
nem túl nagy az aktivitás sajnos :\
(#) fastaction hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
A hétvégén a kezeim közé kaptam , pár régiséget .
Egy kazal ic és , eprom stb , amelyről a neten nem is találtam datasheetet sajnos .
Ma megkaptam a hozzá tartozó leírásokat is , alkalmazási példákkal ! Teljes az öröm !
Volt egy komoly ... , tápegység alaplap , négy marék logikai ic-vel felvértezve , amely Magyar Tetra gyártmány volt és mit ad Isten , ma kiderült , hogy nyomtató volt szegény .
Ezen kívül rengeteg telefongyári leírást és kézzel készített műszertervet . Nagyon jó volt átnézni ezeket . Régen egy kapcsolási rajz elkészítése tussal , szabványosan , rengeteg időt vehetett igénybe . Erről jut eszembe , volt a csomagban tuskészlet is 0,1 mm -töl .

Csak érdekesség képpen írtam.
(#) pucuka válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Apró helyesbítés: Nem Tetra, az mást jelent, hanem Terta (Telefongyár Rt)
(#) fastaction válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Igen , úgy igaz .
(#) TreasureHunter válasza fastaction hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
epromok közt volt-e kerámia esetleg? Vagy kerámia processzor?
(#) fastaction válasza TreasureHunter hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szia , nem volt . IC-k között volt pár fehér tokos , de műanyagok .
(#) nedudgi válasza TreasureHunter hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Emlékeim szerint kvarcablakos, törölhető EPROM csak kerámia tokban létezett. Ablak nélküli, egyszer írható EPROM viszont került műanyagtokba.
(#) hulala válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Rosszul fogalmazol - ha "tranzisztor temető" akkor ne hibásat keressél hanem "halott tranzisztort" .
(#) fastaction válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
És valóban. AZ összes kerámia !
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) gernerakos hozzászólása Máj 15, 2017 / 2
 
Üdv!
Van valakinek hasonló műszere?
Ganz gyártmány, eredetileg egy mozdonyon volt akkumlátor feszültségmérő, súlyra kb 1,5Kg, hossza 15cm. Masszív egy darab...
(#) kalmi.kalmi válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szép műszer !
(#) TreasureHunter válasza fastaction hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
teszel fel róluk egy képet?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) kisgeri válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szép darab! Milyen típusú mozdonyon volt? Teszel fel róla több képet?
(#) gernerakos válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 16, 2017 / 1
 
A mozdonyról épp nem találtam képet

Típusa szerint Ganz-Mávag DHM-7, A mávnál M41 (újabban 418) pályaszámmal futnak, becenevük csörgő, de amiből ez a műszer származik, már több mint 10 éve nem csörög, és már soha nem is fog.
(#) fastaction válasza TreasureHunter hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Parancsolj . Az ic-k nagy része nincsen a képen most .
Üdv
(#) elektroncso hozzászólása Jún 22, 2017 /
 
Sziasztok.
Hozzám került két érdekes modul. Az interneten semmit nem találtam róluk. A valamikori Csehszlovákiában készült feltehetően a 60-as évek második felében, erre a tranzisztorok típusából tippelek. Két modul jutott hozzám, az egyikről le volt véve a doboza. Az elektronika átlátszó rugalmas műgyantával van kiöntve (szilikon talán). Mivel átlátszó látszanak az alkatrészek, nem bonyolult a felépítése ezért pár perc alatt visszafejtettem a kapcsolási rajzát. A NYÁK-ra még a tranzisztorok lábkiosztása is rá volt maratva.
(#) szikorapéter válasza fastaction hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nekem is akad még itthon cirka 400db Hasznos kis jószág sok mindenre használható még a mai uC-os rendszereknél is.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Beugrott! Gondolkodtam, hogy minek nevezik ezt a kapcsolást. Tudom, csak nem jutott eszembe.
Ez egy differenciál erősítő a germánium korszak végéről. Sajnos közben kiderült, hogy a képen lévő bal oldali modul hiányos, a benne lévő panelből valaki kiforrasztotta a tranzisztorokat és pár ellenállást.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Ez inkább egy 2×2 bemenetű RTL logika NAND kapuja. A 10 pontra pozitívabb feszültséget kell kapcsolni, mint a 9 pontra, hogy a tranzisztorok biztosan zárva legyenek, azonkívül ez némileg gyorsítja az amúgy nem túl gyors tranzisztorokat. Ha diff erősítő lenne, akkor kellene közös emitter ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2017
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Akkor tévedtem. Így viszont már érthető, hogy miért van annyi bemenete.
Viszont egy tisztán elméleti kérdés, ha kívülről csatlakoztatok hozzá emitter ellenállást akkor gondolom működne differenciál erősítőként is. Jól gondolom?
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Miért ne működne.
Például lehetne belőle egy erősítő bemenő fokozata. Szerintem nagyot néznének
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nem hagyott nyugodni a kérdés annyira koncentráltam a germánium tranzisztorra, nem is tudom miért. Tehát a feszültségek pont fordítva, a 10 pontnak negatívabbnak kell lennie a 9 -es pontnál, mert így működhet csak maga az és kapu. A tranzisztornak csak akkor szabad nyitnia, és csak akkor, ha mind a három bemeneti ellenállás + tápon, vagy annak közelében van.
Ha a 9, és 10 pont közé ellenállást teszel, és a 10 -es lesz a negatív táp, akkor már egy egyszerű diff erősítőd lesz. Nem lesz valami nagy linearitású, de ha a kimenetre teszel egy másik, PNP -ből készült rendes diff erősítőt, már egész jó kis erősítőt készíthetsz. Ötleteket szerezhetsz integrált erősítők bemeneti fokozataiból.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2017
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek.
Van egy jó könyvem, G.B. Bishop Analóg áramkörök és rendszerek. Szépen leírja ezeknek a műveleti erősítős áramköröknek a működését.
(#) gernerakos hozzászólása Dec 5, 2017 / 1
 
A büszkeség sarok, avagy itt minden működik. Kivéve talán fentről a 2. doboz, mert az még épül.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nekem egy számmal kisebb fiókos sublótom van, úgyhogy Te nyertél
Bal zöld oszlopról szeretnél mesélni? Mert szép és tetszik
(#) gernerakos válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Az egy R-4-1es ex-katonai vevő. Innen vettem, Ha4023 kollégától. Rajta a doboz a tápegysége. Tökéletesen működik, pedig 1961-es gyártmány. 1,5-12.5Mhz-ig vesz AM és SSB módokban, rádióamatőröket figyelem vele.
Következő: »»   14 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem