Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata

Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 44
(#) zolee1209 válasza DecebaL hozzászólására (») Okt 25, 2016 /

Szia!

Nekem van ilyen kijelzőm, igaz, az "J" végződésű. Megnéztem a gépen, de nem találtam a VFD adatlapját. Annyi rémlik (2014-ben foglalkoztam ezzel), hogy pont ennek a típusnak nem találtam meg az adatlapját, valamelyik hasonlóét szedtem le, aminek a lábkiosztása feltételezhetően passzolt hozzá. Ugyanis az 50 pines csatlakozó egyik felében 23 pin sorban a GND-re csatlakozik, az összes többi valamilyen adatláb.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

A 0V az 0,2-0,3V és most sötétben vettem észre hogy izzik

Megnézem.

Köszi!
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

115mV-ot mérek a két fűtés között pontosan.
A tranzisztorok közös pontja és a fűtés között 14,6V-ot mérek.

A többit csatoltam a képen, mert megtaláltam a bekötését.
Bővebben: Link
Nem tudom ebből mi derül ki, nekem annyi mintha alacsonyak lennének a feszültségek.

1db nagyobb zener dióda van, amin 9,6V-ot mérek, ez a feszültség van a kijelző 20,21-es lábán is.
Fogalmam sincs ennek hány V-nak kéne lennie, mert a diódáról lejött a felirat. Alatta barnult a panel.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) ktamas66 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

Ez multiplexben van vezérelve, az anódokon mért feszültségből maximum arra lehet következtetni, hogy működik. A feszültségmérés referencia pontja a vezérlő GND-je legyen. A tranzisztorok közös pontja lenne a táp. A fűtés és a táp között huszonvalahány voltnak kellene lennie.
(#) Thomas10100 válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

-14,6V-ot mérek a fűtés és a táp között.

Jobb lenne ha lenne egy trafó benne, akkor bátrabban nyúlkálnék benne
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) granpa válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

Ha szembefordítasz két egyforma 230/x V-os trafót, megvan a leválasztás.
(#) Thomas10100 válasza granpa hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

Igen, de nincs.

Mindegy visszaadom a kijelzőt, majd az albérlet tulajdonosa megcsináltatja. Amúgy az albérlő kért meg hogy nézzem meg. Azt gondoltam egyszerübb lesz.
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /

Nem tudom, a többiek hogy' vannak vele, de engem marhára érdekel, hogy mi van ezzel a kijelzővel...
Azt a 14,6V-ot mi állítja elő? Ha megnöveled, akkor a fényerő is nő. Elvileg a PNP tranzisztorok max. kollektor-emitter feszültségéig lehet emelni.
Vagy ha a fűtőfeszt növeled, akkor is nő a fényerő.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 27, 2016 /

Én is kíváncsi lettem volna már. De vissza kellett adnom, hogy be tudják szerelni az albérletben.

Egy zener dióda volt benne amin 10V-ot mértem, én csak erre gyanakodtam, mert minden más alkatrész jó volt mérésre. Arra gondolhatok, hogy ez a zener dióda nem gyári értékű benne.
De kapcsolási rajz alapján tudtam volna csak meg, mert a felirat le volt kopva rajta.
(#) patkany hozzászólása Jan 11, 2017 /

Sziasztok!

A képen látható vezérlő ismerős esetleg valakinek? Vagy a kijelzó esetleg? Jó volna tudni valamit az életre keltéséről. Bár az MC le van matricázva, de az MC pontos típusa árulkoró lehet mint az LCD-éknél?
A matricát már csak holnap tudom lekaparni.
(#) pbalazs válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /

Nem ismerős a modul.
Ha leveszed a matricát, akkor megtudod, hogy ez egy uC, vagy gyári (saját program nélküli) IC.
A ROM verzióból én inkább uC-re gyanakszom, ami a rosszabb eset, mert a SW ismeretlen. Mindenesetre az adatlapjából és a bekötésből kideríthető, hogy milyen interfészen kell vele beszélgetni, de a protokoll nem ismert.
Szerintem egyébként UART lesz, és az U7 csinálja az 5V/15V átalakítást.
(#) patkany válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 12, 2017 /

És protokoll nélkül halott az egész?
Ezt hirdetem apróban. Lenne is rá érdeklődő, de amíg nem ismert a vezérlése, addig nem tud vele kezdeni senki, semmit sem.
(#) pbalazs válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /

Nem halott, de sok idő kideríteni.
Kb. olyan, mintha egy angollal kellene beszélned nyelvtudás nélkül: ugyanúgy a szájával beszél, ugyanazokat a betűket használja, európai, mégsem érted...
De mondom, ez csak feltételezés, be kéne nézni a matrica alá.
A vevő pedig nézze meg, hogy mit vesz. A képekről minden kiderül.

Volt már olyan VFD a kezemben, hogy az egyik UART vezetéket a földre kellett kötni, és úgy ráadni a tápot. Ekkor elindult egy demo mód, mentek rajta a betűk, és így ellenőrizhető volt, hogy működik-e.
(#) Hp41C válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /

Már csak azt kellene eldönteni melyikből szátmazik.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 4, 2017 /

Sziasztok,
Adott egy VFD VU meter kb 8,5cm hosszú fűtőszállal.
Eredeti helyén 2,95V / 22mA AC-vel fűtve.
Tapasztalataitok szerint ekkora méretű kijelzőt lehet még DC-vel fűteni anélkűl hogy lenne látható fényerősség difi a két oldal között?
Kicsi step down converterrel állítanám elő a fűtőfeszt 12V-ból.
Köszönöm.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 17, 2017 /

Üdv!Van egy pioneer tx-1060 tunerem. Az a baja , hogy nem megy a kijelző rajta.Hogy tudnám megnézni , hogy nem füstölt - e el a kijelző?Sajnos a jobb felső sarkába van egy kis fehér folt , ami lehet égés nyom , de nem vagyok benne biztos nem tudom eldönteni.Szerintem a két szélső lábán kapja meg a fűtést a kijelző.Ha rámérek akkor 1,5V körüli AC értéket mérek.Van valami mód arra , hogy azt kiderítsem , hogy működik e a kijelző?
(#) GPeti1977 válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Nézd meg hogy van-e benne vákuum.
(#) jocka0012 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Azt meg lehet nézni?Hogyan?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) gernerakos válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Ez bizony levegős. Javítani nem lehet. Az a fehér folt eredetileg szürke, kissé fényes, ha levegőt kap akkor fehéredik ki.
(#) jocka0012 válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Vajon mitől kaphatott levegőt?
(#) _BiG_ válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Ha rosszul volt rögzítve, avagy belepiszkáltak, a leszívócsonk könnyen le tud törni és vége.
(#) moderboy válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

Megütötték vagy egyszerűen elfáradt valahol, ez sajnos így cserés.
(#) imre.beres hozzászólása Márc 29, 2017 /

Sziasztok
2007 május 22.-én , a 6. oldalon valaki már felvetette egy VFD-s VUméter (javascript:aid('87454')) bekötését. Nos, nekem is sikerült egy ilyen LBL-142-n alapuló eszközt beszereznem, sajnos a modult én sem tudom hogy kössem be. A modul azonosító száma EF-1402-2. Ha valakinek vam használható ötlete, szívesen veszem.

Köszönöm
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 8, 2017 /

Üdv
Van egy ilyen kijelzőm, hátulján ott a meghajtó Ic, melynek típusa D16312gb, és itt az adatlapja. Próbálkozott már valaki az életre keltésével ennek az Icnek?
A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) eSDi válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

Üdv!

Nem volt dolgom még ezzel a vezérlővel, de az adatlapja szerint nem egy nagy feladat. Sima SPI-t használva szerintem pikk-pakk életre kelthető, csak be kell tartani az adatlapban szereplő bekapcsolási folyamatot és utána már csak a DisplayRAM-ba kell pakolgatni neki az adatokat.
(#) gernerakos válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

Akkor az lesz a gond, hogy nem tudok programozni... Egyenlőre Rasperry-n tanulom a pythont, Azzal szerinted menni fog?
(#) sooty válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

Ezzel nem, de a nagyon hasonló pt6311-el igen. Ha nem tudsz programozni, akkor tedd félre, hacsak nincs belőle sok db-od
(#) eSDi válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

RPi-n van hardverből SPI, legalábbis a 3-on ami nekem van. De szoftveresen is megoldható. Biztos, hogy van az SPI-hoz is példa valahol a neten. Szóval a két mód közül egyikkel biztos összehozható a dolog.
(#) gernerakos válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

Nekem Raspberry 1B-m van, de elvileg azon is van. Ha lesz időm megpróbálom, aztán beszámolok róla. Rasperry SPI
(#) sooty válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /

A pt6311 igy ment, hátha segit ehhez is: pt6311
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:05:13
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu