Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   347 / 570
(#) masta_dry válasza malak hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Nálam is ezt produkálta a vas.
2 hetenként pumpálgatom fel a nyom.kiegy.tart.-t, mivel döglött a szelepe. Kénytelen leszek venni egy másik tartályt, mivel a szelep önmagában nem cserélhető.

Valakinek van tapasztalata abban, hogy esetleg valahogy meg lehet-e kókányolni a szelep zárását légmentesre? Mivel menetes a szelepház, fizikailag elvileg lehetséges.

Vagy kivágom a szelepcsonkot, és hegesztek egy másikat a helyére. Ezzel viszont sok a macera, vigyázni kell a membrán épségére, nyomás alá hegeszteni keresni kell egy szakit; annál már olcsóbb egy új tartály.
(#) sakrafi válasza masta_dry hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
olyan szelepsapkát kell rátenni amiben van tömítés az autókhoz szokott ilyen lenni.A tágtartályon ugyanolyan szelep van.
(#) Tylla1 hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Nem lenne célszerű először magát a szelepet kicserélni a szelepházban? Lehet csak a gumi/műanyag tömítés ereszt át a szelepnél. Filléres tétel, ugyan olyan kell, mint amilyen a kocsik/biciklik kerekében van. Aztán ahogy fentebb írták mehet rá egy gumi tömítéssel rendelkező szelepsapka.

http://slime.lapunk.hu/tarhely/slime/shop_termek/5710_2.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSoMhEBavisXHcFwUiiBX4raRmOsZ6K9X9daI6pn9X--FlBq7TTsQ
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2017
(#) masta_dry hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Én is abban a hitben éltem, hogy illene cserélhetőnek lennie a szelepnek, de olyan hülye helyen van, hogy nem látok rá, nem férek hozzá. Viszont olvasva, amit írtatok, beszerzem az alkatrészeket, és leszerelem a tartályt. Majd meglátjuk.
Remélem, kiemelhető a tágtartály anélkül, hogy leszereljem a falról a kazánt... (Ariston Clas HE 24)
Épkézláb doksit nem találok hozzá. (amelyikben pl. a tágtartály szerepelne robbantott ábrán)
(#) Tylla1 válasza masta_dry hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Ezt találtam:
https://www.plumbase.co.uk/ariston-clas-he-r-12-10000646-3548785/ex...dviews
Ez alapján a tágulási tartály (401 a képen) fentről elérhető. A szelep a tartály tetején van. Sem a kazánt sem a tartályt nem kell levenni a szelep cseréjéhez.
(#) masta_dry hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Köszi, ez az.
Az a gond, hogy a szelep a tartály fal felőli oldalán van, és alig tudok hozzáférni ahhoz is, hogy felpumpáljam. Ez a kisebbik bajom.

Flame lift hibaüzenetet ad a kazán; egyelőre csak elvétve. Olvastam, hogy kismillió oka lehet...
(#) Tylla1 válasza masta_dry hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni. Nem szerelő vagyok, csak lelkes amatőr
(#) malak hozzászólása Máj 12, 2017 / 1
 
Sziasztok!
Nos megoldodott a problémám a nyomásemelkedés miatt.Ha valakinek megint lessz ilyen problémája akkor ellenörizze elöbb a feltöltö csapot mert lehet az nem zár rendesen és folyamatosan engedi a vizet fütéskörbe,nálam azért nem jelentkezett mindig mert van külön elzáro a viznek és azt csak akkor nyitottam ki amikor szükség volt meleg vízre.A tágulási tartálynál annál figyeljetek oda hogy mostanában a tartály szelep alatti részén is van egy olyasmi membrán mint ami a medence szelepnél,vagyis a belsö nyomás folyamatosan rászoritja a szelep alatti részre és nekem annyira rá volt gyogyulva hogy amikor kivettem a szelepet akkor a 8 báros kompresszor se tudta megmozditani,és egy fadarabbal kellett megnyomnom hogy egyáltalán tudjak bele levegöt nyomni,a szelep az maga valoban ugyanaz ami az auto kerekében van vagyis könnyen cserélhető
(#) zoszka válasza malak hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Az a szelep alatti membrán az maga a membrán, ami benne van a tartályban. Csak annyira felnyomta a vízoldal, hogy letapadt a tartályra. Mondjuk annak a tartálynak szerintem annyi, mert amikor felfújod akkor nagy eséllyel meg is reped, ahogy felszakad a tartály belsejéről...
(#) lelkes amatőr válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 13, 2017 / 1
 
Idézet:
„Nem szerelő vagyok, csak lelkes amatőr”

A lelkes amatőr én vagyok.
(#) toro válasza norad8975 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Az a kazán egy elég jó típus.
Könnyű javítani, karbantartani. A fehér "trutyi! az oxid réteg, amit rendszeresen tisztítani illik.
Az "1C" hibakód jelentése, hogy túlmelegedett az égőház, ill. rajta a stemco - ott hátul két fekete vezetékkel. A füstgáz stemcoval van sorba köve elektromosan.
A drótkefés tisztítás nem ajánlott.
(#) merciabc válasza malak hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Szia!
Ha kazánban lévő tartály, ne foglalkozz vele, kösd vissza és hagy a búsba. A gyári tartályok nagyon drágák. Inkább vegyél egy sima tartályt, és kösd be a fűtési rendszerbe.
De ezt már számild ki mekkora kell a rendszerhez.
Teljes víztartalom egy tizede. Pl.: 100literhez-10literes kell.
(#) pinterviktor hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis információra lenne szükségünk!
Biasi Verona cirkó kazánunk van, fűtés+vízmelegítés.
Napokban olyat produkál, hogy meleg víz csap megengedésekor pár másodpercig megy, begyújt majd megáll és villog az áthúzott láng lámpa. majd 10-20 másodperc után megint begyújt és megint megáll a piros villogással.
Esetleg valaki találkozott már ilyennel?
Köszönöm!
Viktor
(#) merciabc válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Nézd meg a bemenetnél lévő vízszűrőt, és savazd ki a hőcserélődet.
Szerintem ledugult.
(#) pinterviktor válasza merciabc hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Egy kis instrukciót tudsz adni hozzá?
Sosem szedtem még szét.
Bemenetnél mit értünk? Vízcső ami rámegy a kazánra?
A hőcserélő pedig ha jól gondolom akkor alul hátul a szelepek mögött van a tégla alakú tömb?
(#) merciabc válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
A bemenő hidegvíz bemenetnél kell lennie egy szűrőnek.
Ja, és a csaptelepek perlátorát (szűrőjét) is tekerd ki, és tisztogasd ki.
A hőcserélőd egy téglatest alak, 4 hollandi csatlakozással.
A kazánt lekapcsolod-a hidegvizet,fűtést a kazán alatti csatlakozó csapoknál elzárod-kinyitod a hideg,majd a melegvizet az egyik csapnál-majd a kazánvíz feltöltő csapot kinyitod.
Ezzel leürítetted a fűtést,és a melegvizet.
Kitekered a hollandikat, kiszeded a hőcserélőt.
Citromsavval feltöltöd mind a két kamrát, benne hagyod kb. 1órát, majd kimosod belőle.
Ha sikerült, a zuhany gégecsővet rácsatlakoztatva átjárhatónak kell lennie.
(#) pinterviktor válasza merciabc hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Küldök pár képet.
Egy kis sarok szelep van amivel a befele menő vizet zárom, ezt ha elzárom a meleg vizet megnyitva egy csepp sem folyik..
Ha hátul az a hőcserélő akkor a hollandereket nem kell levenni, hogy az lejöjjön, 2 db imbusz fogja ahhoz az idomhoz amibe a hollandik mennek.
Tavaly vettük meg a lakást.. 1 éve megy a kazán.. igaz 2014 óta fent volt de nem használták.. új lakás azóta árulták.. elképzelhető, hogy álltó helyében is vízkövesedett?
(#) merciabc válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Hú, ezt benéztem, eggyel régebbi modell instrukcióját mondtam.
Ez már a baxi verziós.
Te meg kihagytad h újszerű, és nem használták...
Ha sokáig áll egy kazán, letapadhat benne a keringetőszivatyú, áramlásérzékelő, motoros váltószelep,stb...
Ezért kell hosszú állás után átnézetni.
Felkaphatott vmi hordalékot a vízrendszerből.
Vízszűrő kell hogy legyen a hidegvíz bemenetnél,a csapok perlátorait kitekerném.
Ugye fűtésre rendesen beindul, megy?!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) pinterviktor válasza merciabc hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Tavaly áprilisban vettük meg a lakást.. akkor a szivatyű nem indult.. átforgattam egész télen szuperül ment.
Majd a napokban kezdte ezt.
Nem, fűtésnél is ugyan azt csinálja, begyújt.. 2-3 másodpercig megy, majd megáll.. 10-15 mp után újra begyűjt megy, megáll..
(#) merciabc válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Khmmm!
Ezt az infót az elején leírhattad volna!
Ez így viszont gyújtás probléma.
Pü. ment!
(#) zoszka válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Lehet hogy fázisérzékeny. Fordítsd meg a dugvillát.
(#) koris hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok szakik
Van egy Ariston TX 23 MFFI kazánom.A jelenség az,hogy nincs melegvíz fűtés ok.Olvasva a fórumot kicseréltem azt a bizonyos 100nF-os kondit a trafó mellett.A helyzet nem sokat változott,illetve annyit ,hogy sokadik resetre elindult a melegvíz.Kb.1 napig bírta azóta semmi.Valószínüleg nem a kondi hiba van mert a kiszedett kondit megmérve jó volt.Ha megy a fűtés akkor szépen ég a láng,de ha közben megnyitom a melegvizet akkor előbb 1-2 másodpercre kisebb lesz a lángsor utána kialszik.Az áramlásérzékelőt kimértem,jó.A hőfokérzékelő jó.Olyan mintha a gázszelep lenne a ludas,de tanácstalan vagyok,mi tilthatja a melegvizet?
(#) Tylla1 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Úúúú, bocsi a névbitorlásért
(#) qut88 hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Kaptam csere-bere útján egy Westen quasar 24-es kazánt, úgyhogy a HMV része nem működött egyátalán, fűtés oldalról nem tudok semmit. Kipróbáltam a HMV oldalt, vízrányitáskor elkezd villogni a "HMV működés jelzése" című LED, de nem gyújt be, nem csinál semmit. Semmilyen piros hiba nem világított.

Átnézegettem az elektromos bekötéseit, és kiderült egy olyan dolog, hogy ahol az NTC-k, HMV kapcsoló ilyesmi van bekötve egy tűlábas soros csatlakozó, ott volt egy-két elkötés... Hogy hogy sikerült a dolog nem tudom ne kérdezzetek.

Most áram alá helyezve a kazánt, elfordítom nyári állásba a kapcsolót, és elkezd villogni a 70-es 80-as LED egyidejűleg, ami a leírás szerint "Vízkőlerakódás a HMV körben". Ezt egyébként mi érzékeli, nem lehet kiiktatni valahogy a dolgot ? Megpróbálom kisavazni, csak érdekel a dolog.

Mi lehet még esetleg a gondja baja így látatlanba ? Előre is köszönöm a választ.
(#) mucden hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Junkers ZW 24-2 DH AE kazán csinálja mostanában:
HMV kinyerés közben lekapcsol, majd azonnal visszakapcsol, azaz a HMV hőmérséklete hirtelen leesik, majd lassan visszamelegszik. Tusolás közben 4-5 percenként, azaz elég ritkán csinálja és nem is sikerült még stabilan reprodukálni.

Az eddigi megfigyelések:
- HMV hirtelen lehül, majd lassan visszamelegszik
- a hirtelen lehüléskor halk, relé-szerű kattanás hallható a kazánból
- a visszakapcsolás szinte azonnali, hallani előbb a gázáramlást, majd a szikragyújtást, végül a belobbanást és égést
- a lekapcsolási eseménykor próbáltam diagnosztikai üzemben monitorozni a különböző modulok állapotát. Persze ilyenkor alig sikerült produkálni a hibát. Egy kádnyi víz kiengedésével mindössze egy alkalommal: a lekapcsoláskor a 15-ös menüpont (Ventillátor) szerint a ventillátor kikapcsolt.

Mi okozhatja a lekapcsolást és hogyan lehet megoldani?
Vannak tippjeim, de nem szeretém elsőre megosztani, hátha már az említésük is félrevezető lenne.

Készítettem egy rövid videót is az gázégőről működés közben, link a bejegyzés végén. Mivel nincs referenciám, így nem tudom, hogy a videón látható pulzálás az normális-e. Az?

A videó elején látható egy fénykép is, hogy milyen koszt találtam a takarólemez alatt. Mi lehet az a fehér pernye szerű lerakódás? Normális-e?

Youtube videó linkje.
(#) pözsó válasza mucden hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Szia mucden!

Nézd át a "kéményét", lehet benn valami kosz, ami miatt a nyomáskapcsoló letilt. Nálam nikecell golyók voltak, a szomszéd szigetelte a házat. Azóta sűrűbb szitát raktam a bemenetre.
(#) aquin hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Quadriga 28rffi kazán fűtési utókeringetés beállításával kapcsolatosan. HMV esetén a BACD tartályba még 5mpig keringteti a szivattyú a vizet de fűtés esetén ahogy kikapcsol a szobai termosztát (siemes tipusú D-Ég által forgalmazott) a keringtető szivattyú is. Talán nem jó a temosztát mert nem vezérel utókeringtetést esetleg , milyet javasoltok ha ez a probléma ? Utólagosan lehet utókeringtetést bekötni? Vezérlő panel csere a télen volt mivel nem tudott begyújtani a kazánt, így a vezérlő hibát "talán" kizárhatjuk. Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) JZoli válasza aquin hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
A szobatermosztátnak semmi köze az utókeringetéshez! Sőt általában fűtési üzemmódban nincs utókeringetés, legalább is azokon a típusokon amivel én találkoztam eddig (5-6 tipus) nem volt ilyen funkció.
(#) mucden válasza pözsó hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Megnéztem a kiáramló könyöknél, van ott egy kicsavarozható kémlelőnyílás.
Nem láttam benni semmi oda nem valót.
(#) Vizespad hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Pár éves Duval combiTEK turbós kazánom van. Eddig alapbeállításon működött mivel padlófűtésem van.De most feltettünk pár radiàtort és szeretnénk egy szobatermosztátot csatlakoztatni hozzà. Aki ismeri ezt a típust az most biztosan megért. Ehhez szeretnék tanácsot kérni! Előre is köszönöm!!
Következő: »»   347 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem