Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   360 / 570
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Minden nézőpont ( és állapot ! ) kérdése !
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ups, nem figyeltem a forgatásra...
Mikor betöltöttem, még jól állt...
(#) sztyopu hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Szevasztok.
Sürgős segítségre van szükségem.
A múlt héten elkezdet csöpögni a Vaillant turbós kombi kazánunk. Kihivtuk a szerelőt. Megállapitotta, hogy a "hőcserélő radiátor" a ludas. Akkor nem volt alkatrész. Így ugy maradt. Mire alkatrész lett az öreg lebetegedett. Egy nagyon kis falucskában élünk így nem sok szerelő jár erre.
Jobb hiján magam cseréltem le. Azt hiszem jól sikerült, de a kazán nem kapcsolbe. Se melegviz se fütés.
Beindul a turbó, kigyullad a sárga és a zöld lámpa azt hiszem ezután gyújtás szerű hangot hallok kb 2 másodpercig egyfolytában aztán leáll. Piros lámpa és kis pöcök kiugrik a piros lámpa mellett.
Pár éve volt valami sonló, akkor eljött a szerelőnk az automata levegőztetőt megnyomogatta vagy 3szor és elisindult. Nekem nem válik be.
Van ötletetek?
(#) Madar89 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok,
Egy hibarol szeretnek erdeklodni.
Saunier duval c23e olyan hibat produkal ,hogy nagy ritkan meleg viz hasznalat utan egve marad benn a lang , alacsony fokon es addig melegit mig a biztonsagi szelep le nem kapcsolja. A jelenseg futeskor es futes nelkul is jelentkezett mar. Mi lehet a gond ? Mikrokapcsoló ?
Koszonom
(#) merciabc válasza Madar89 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Gázszelep felakad.
(#) merciabc válasza sztyopu hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Az összes csatlakozót nézd át, a pressostát szelep csövei a helyén vannak?
(#) Madar89 válasza merciabc hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod. Javithato vagy mindenkepp csere ?
(#) zserrbo hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Az alsó szomszédunknak cirkója van és ha bekapcsol végig rezonál 3 szoba falán is. A 3 szoba egymás mellett terül el. A cirkója a középső kis hall egyik falán van. Konkrétan hallani 6m-re is állva a szobában. De lefeküdve a padlóra a hall melletti nagy szoba végében és fülelek tisztán hallani a rezgést, hogy végig viszik a falak. Ugyanez a helyzet a függőleges falakkal.
Annyira rezegnek a falak, hogy nem lehet tőle normálisan aludni, mert zavaró a konstans rezgésnek a hangja. Tavaly ősszel költöztünk a lakásba, de akkor nem lettünk erre figyelmesek. Szóval szerintem akkor még nem volt ez meg.
Simán csinálja fél óránál is tovább. Hárman is halljuk. Nappal kis zaj mellett is észrevehető, de nappal még elviselném, ha muszáj.

Normális ez? Nehezen tudnám elhinni, ha igen. Én nem tartanám normálisnak azt a működést, ami a szomszédhoz is áthallatszik.

Mi okozhatja ezt? Nincs megfelelően rögzítve a falhoz? Vagy a kivezetése rossz? Konvektoros lakás volt és az egyik korábbi konvektor kivezetésén távozik az égéstermék. Nem tudom a parapetet kicserélte-e vagy hogy van neki ott megcsinálva.
Kérdeztem őt is, de őt nem zavarja a hang, mondván működik. Fontolgatom mi legyen a következő lépés, de segítene, ha mondhatnám neki a valószínűsíthető hibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) merciabc válasza Madar89 hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 1
 
Szia!
Azért még utolsó reménysugárként nézd meg hogy melegvíz áramlásérzékelő nem akadt-e fel.
Ha az multiméterrel 0-át mutat, gázszelep.
Gázszelepet tilos szétszedni, javítani, max. egy picit kocogtasd meg, "hátha" észhez tér.
De csak finoman!
(#) atlas7607630 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítségetekre lenne szükség. Adott egy Senior Duval kondenzációs kazán.
A kazán egy éves és egy ideig tökéletesen működött. Aztán egy napon feleségem közölte, hogy nincs melegvíz. A kazán kijelzője 3 bár értéken villogott. Kazán újraindít, csapok nyitogatása, kis idő várása, alul leeresztőcsapon nyomás beállítása. Ezt követően pár óra nem használat után a kazán 0,0 bár értéken villog melegvizet nem ad.
Szerelőket kihívtam, akik a hiba jelentkezése óta több alkalommal jártak nálunk, mint a rokonaink. Ellenőrizték a tágulási tartályt, kicserélték a nyomásmérőt (kétszer is), cseréltek főpanelt, beszereltettek velem fűtési ágba egy külön nyomásmérőt, majd minden alkalommal úgy távoztak, hogy jó lesz. A kazánt úgy hagyták itt, hogy 1,5 bar értékre beállították. Volt olyan, hogy még az utcából sem mentek ki, de már nagyon le, vagy nagyon felment a nyomás.
Amit megfigyeltem:
- fűtéskörbe beépített nyomásmérő állandó értéket mutat (1,5 bar)
- fűtés bekapcsolását követően realizálódik a nyomás (ugyanannyit mutat a kazán és a mechanikus mérő) fűtés során ugyan hőmérsékletértéket mutat a kazán, viszont fűtés leállást követően kiírt nyomásérték egyezik a fűtéskörével
- ha csak melegvizet használok, akkor a nyomásérték folyamatosan nő a kazán kijelző szerint (mindegy, hogy milyen értéket mutatott használat előtt) akár 3 bár fölé is
- ha sokáig nincs melegvíz, vagy fűtéshasználat, akkor a nyomás szinte nulláig csökken a kazánban
Remélem meg tudtam érthetően fogalmazni a problémámat és valaki esetleg tud segíteni.
Szerelőket már ki sem hívom, legutóbb telefonon azt ígérték, hogy holnap megint lejönnek, bár fogalmuk sincs mi baja lehet, azóta is jönnek (ennek kb. 1 hónapja).
Remélem, hogy tudtok segíteni valami ötlettel.
Ui.: A kazán egyébként tökéletesen működik eltekintve akkor, ha villogó értéket mutat (vagy nagyon alacsony, vagy nagyon magas).
(#) bbalazs_ válasza zserrbo hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szerintem az elso problema a kikopott keringeto szivattyu. Ennek csereje kb 35e, tipustol fuggoen persze.
A masik gond az akusztikai csatolas, ezt TALAN lehet egyszeruen csokkenteni, pl. erosebben meghuzott csavar vagy gumialatet beepitesevel.
Kerdes, a szomszed mibe megy bele, mert az o lakasaban van. En kedvesen kozelednek elsore, sot, bevallalnam a gazos kihivasanak koltseget is.
(#) babchy válasza lacaw hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Hasonlóan jártunk. Lecseréltük, de még itt van a garázsban. Sajnáltam, csak ezért "kidobni", de akárhogy körbjártam, akkor hirtelen nem találtam megoldást. A behelyettesítés jó ötlet, de nem volt ötletem mivel.. Valami egyéb jeladó beépítésén is gondolkodtunk, de jött a tél(nekünk őszel volt) és nem volt idő kisérletezni..
Neked sikerült megoldást találnod?
(#) merciabc válasza atlas7607630 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Elsö mondatoddal elárultad a megoldást!
Miven 1 éves a készülék, azaz garanciális (minimum 2évig)
Ha háromszori próbálkozásra sem sikerült megoldást találni a márkaszervíznek, kötelességük kicserélni a kazánt! Ez benne van az üzletszabályzatban, amit ajánlom olvass el!
És legközelebb ilyen sz..rt ne vegyél!
Viccesen szoktam volt mondani, "Az olaszok és a franciák még autót sem tudnak rendeset gyártani, akkor mit várunk egy kazántól?"
(#) atlas7607630 válasza merciabc hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászólást. Én nem tudtam, hogy ez a kazán, ill. típus ennyire rossz lenne, de elfogadom a véleményed. A cseréről viszont valóban nem tudtam. Holnap ismételten felhívom a szervízt és meglátjuk.
(#) merciabc válasza zserrbo hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
A nem a helyére illeszkedö lemezek, megnem húzott csavaroktól tud berezonálni a készülék.
A szomszéd "nem akarja" hallani, mert az pénzébe fájna!
Sokszor volt ilyennel dolgom.
Ha nem akarja önként megcsináltatni, miután beszéltél vele, fel lehet jelenteni csendháborításért, a 112 vonalon.
De ez kerületenként változó, mikortól-meddig.
Nálunk,itt a XII.-ik kerületben nincs idöhöz kötve, de nálatok olvass utána!
Mi más (nem kis problémával) tűrtük majdnem egy évig egy miskolcról szabadult örömlány örjöngéseit (nem volt kispályás a csaj a kuncsaftok,drog és a pia területén), és már utólag bánjuk hogy nem elöbb hívtuk!
Nem kell elnézönek, szívbajosnak lenned, ö sem sajnál téged!
Nekem majnem ráment a házasságom a rengeteg veszekedés miatt!
Ne hagyd hogy az asszony elkezdje rágni a füledet, hogy "csinálj már valamit"!
Csak bátran!
(#) 444Tibi válasza atlas7607630 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Annak ellenere hogy a szerviz megvizsgalta a zart tagulasit, a hibajelenseg erre utal.
Nem pont a tagulasi a hibas, elkepzelheto hogy valami elzarja a hozzavezeto csovet.
Amugy a beepitett tagulasi szinte minden gyartonal vagy kicsi, vagy hamar tonkremegy.
A Saunier lehet valoban sz...ar marka, akkor en szerencses vagyok, nalam egy 5 eve hasznaltan vett, mar akkor 4 eves es sokat hajtott keszulek hibatlanul uzemel.
A fiamnal egy 3,5 eves Ariston mar szepen produkalja a hibakat, akkor milyen marka ami jo manapsag?
(#) merciabc válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
A gyártók egy minimális méretű tágulási tartályt méreteznek a készülékekhez-ez a készülékekhez van.
A tartály méretezését a fűtési rendszehez mindíg ki kell számolni!
A te készüléked még a régi fajta, azért bírja tovább, az újak alul vannak méretezve:cső keresztmetszetben is, és megöli a fordulat szabályzós keringető szivatyú is.
Nem baj, hamarább leül, ledugul, kimosni lehetetlen akármilyen csilli-villi roti géppel is!
Fogyasztó társadalomban élünk-majd a tulaj vesz másikat...!
(#) 444Tibi válasza merciabc hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Azt hogy érted, hogy a tágulási tartály a készülékhez van, magába a készüléket szerintem igen ritkán használja bárki is. Esetleg hmv készítésre, de akkor minek venne kombi készüléket, vesz egy gázbojlert 10-ed árba, és a hmv komfortot össze sem lehet hasonlítani.
A tartály egy kisebb rendszernek, kis lakás, mostani kisvízterű radiátorokkal tökéletesen megfelel.
Csak, mint a fiamnál is, nem egészen 3 év alatt szétment benne a lufi.
A cirkóm valóban régebbi fajta, akkora aluminium öntvény kazán van benne hogy szerintem az 50 év mire kilukad.
Az alulméretezésben tökéletesen egyetértünk, vagyis talán nem is alulméretezett, hanem törekvés a minél kisebb tömeg és fizikai méretre. Össze kell hasonlítani egy 10-15 éve és egy most gyártott 30kW hőcserélőt, a mostani sokkal kisebb, ezért a finomabb, szűkebb járatok eltömődnek, a fiam Aristonjának is pont ez a baja, hmv készítésnél fütyül, forr, a készülék lemodulál, a melegvíz meg csak langyos. Nincs még 4 éves. 25ezerért átmosnák, kérdés milyen eredménnyel, és meddig tartana?
Most gondolkodunk egy külső indirekt tároló beépítésén, csak erősen meg kéne hekkelni a készüléket, a már eldugult hőcserélőt kidobni a fenébe, és helyére bekötni az indirektet, ez nem kevés átalakítással járna, vezérlés oldalról nem tudom, kivitelezhető-e.
(#) sanyi999 hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Colibri KK-E kéményes kazán 3 járatú szelep nyekeregve áll le.
Szerelő diagnózisa szerint szelepjavító készlettel meg lehet oldani a problémát, nem kell új szelep, de épp nem volt nála... Erre az időpontra kb. 1.5 hónapot vártam, annyira nincs szerelő már erre a kazánra. Rendeltem a neten javítókészletet, de ha nem akarok még 3! hetet várni /így ér rá újra a szerelő/ akkor jobb lenne, ha nekiállnék, gondolom nem lehet nagy ördöngősség. Mellékeltem a képet, hogy mi minden van a csomagban. Nem tudtok esetleg segíteni valami rajz vagy valami útmutatás formájában, hogy mit hogyan kell cserélnem?

javkesz.jpg
    
(#) Molnarbela hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
T.Fórumozok szakik segítők.
Előzőekben már voltam itt a hiba ugyanúgy fenn áll:Junkers Kombi fali cirkómban a nyomás felmegy 3 bár-ig,fűtés és fürdés után,éjjel nappal.Ki lett cserélve a tágulási tartály,nagyobbra 12l -re cseréltem,kiszereltem a feltöltő csapot,ki lett a hőcserélő ÚJ-ra cserélve ez volt tegnap,ma reggelre ismét 2,5 bár/nem fürödtünk,fűtés minimálra állítva/Mi lehet ????Köszönöm a segítséget előre is.
(#) Gombszem válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A hőcserélő lyukas lehet. Azaz a meleg víz oldalról átjut a hálózati víz a fűtőkörbe.
Feltéve, hogy a töltőcsap tényleg jól zár.
(#) Molnarbela válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
ÚJ hőcserélő lett beszerelve!!!!!
(#) molnarf válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Találkoztam mar olyan ÚJ tágulási tartállyal amelyben 3 bar nitrogén nyomás volt.Nem biztos hogy a te esetedben is így van de kazán pont így viselkedett ahogy leírtad.Esetleg meg szoba johet hogy a boltban a sok állastól leragadt a gumimembrán és így egyáltalán nem dolgozik rendesen a tágulási tartály!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) Molnarbela hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
És ezt hogy tudnám kipróbálni?Köszi a választ.
(#) 444Tibi válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Leszereled, uresen megmered az elofeszitesi nyomast.
Beallitod, itt nem tudok pontos erteket momdani, rendszerfuggo, 1,2-2bar, az en cirkom pl. 1,8 alatt jelez hogy keves, 1,5 alatt letilt. Emiatt nalam a lufi 1,8, a rendszernyomas hidegen 2, uzembe 2,4-2,6bar, habar amikor ekkora akkor a vegyeskazan megy 80 fokos vizzel (dual rendszer).
Fujd fel 1,5 re pl. Es a halozati vizet kosd ra, lehet hallani amikor a lufi dolgozik benne. Teljesen ne engedd ra, a4-5 bar nem hsznal neki.
Ilyenkor ha lekotod a toltocsovet, a lufiba levo levego nyomja ki a vizet intenziven, ekkor jol mukodik.
Hidroforomnal volt olyan, az uzemi nyomas nem volt kepes a letapadt lufit megmozditani, parszor eljatszottam a fennti muveletet es azota is jo.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) Molnarbela válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Köszönöm.Kipróbálom.
(#) harakaly01 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Vaillant VU/VUW HU 240-3 fali gázkazánom nem ad meleg vizet és nem fűt !A főkapcsoló led villog .Olvasom,hogy a hőmérséklet határoló lekapcsolt. A hibatörlő gomb nem javít a helyzeten. Mivel próbálkozhatok ? Előre is köszönöm a segítségeteket !
(#) merciabc válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Szia!
Félre értetted ami írtam?!
A gyári FŰTÉSI tágulási tartály 6-7-8literes, amit kombi cirkónál mindig használsz, mivel a saját belső fűtő körében van. Aztán hogy fűtésre használja, vagy váltószeleppel melegvíz készítésre használ, oly mindegy.
Egy kissebb lakást 5-6 radiátorral, a gyári fűtési tágtartály lekezel, de egy családi házat már nem.
A rendszerben lévő víz minimum 10százalékával kell számolni, de a 15százalék a megfelelő!
Az az 100liter víz/15literes tartály!
A HMV tartály az egy másik téma!
(#) merciabc válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ha utólagos HMV melegvíz tárolót akarsz beépíteni, a fűtési gerincből kikötve, vagy motoros szeleppel (szerintem nem olyan megbízható), vagy visszacsapó szeleppel keringető szivatyúkkal.
(#) Molnarbela válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ugyan nem szereltem le de 3 bár kazánnyomásnál a tágulásinál mért nyomás 2,5 bár megy fel.24 óra alatt a nyomás 1,5 ről felment 3 bárra fűtünk,meleg vizet használunk /ketten vagyunk/ reggelre sem ment 2,8 alá!!!Ez mi!!!!Ha tudtok segítséget megköszönöm
Következő: »»   360 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem