Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 570
(#) gszabo1 válasza Levus hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Sajnos ez a tendencia máshol is megfigyelhető. Spórolnak mindenhol a gyártók, ahol tudnak. Ezt a márkát itt mások is szidták. Nekem az Ariston 8 év után romlott el (közben sokszor volt höcserélő savazás, mert ezek erre allergiások) panelhibával (25eFt a panel, de javíttatható könnyen pár szakinál), sőt a gyári panel 3 napig volt jó, megint csere gariban. Tehát fel a fejjel, mert egyre szarabb cuccok kerülnek ki a forgalomba, rejtett elektronikai hibákkal, amiket az új fejlesztések hoznak elő. Persze a szerelők már alíg tudják követni az új tipusok hibáit, csak az igazán vehemensek. Lehet egy kazán százalékban jó hatásfokú, de javításkor meg bele kell nyúlni a pénztárcába mélyen. Jó szórakozást...!
(#) csabulaci hozzászólása Szept 4, 2010 / 1
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék FÉG K 24 cirkó javítása ügyében.
HIBÁJA:Mind fűtési,melegvíz üzemmódban csak max
üzemmódban működik,potmétereket lejebvéve mágnnesszelep beremeg,készülék csattog,leáll.
Viszaolvasva a fórumon egyes tipusoknál kondi,
ellenálás stb.okozz hasonló hibát.
Ehez kérnék segítséget ill. kapcsolási rajzot.
(#) szerviz válasza Edith hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Kedves Edith!
A kazánodnak két, egymástól független hibája van.
Az egyik a nyomásnövekedés.
Ezt valóban okozhathatja a tágulási tartály hibája, erről úgy tudsz meggyőződni, hogy figyeled rendszeresen a nyomásmérőt! Ha a hidegen beállított 1-1,5 bar nyomás felfűtés közben folyamatosan emelkedik, esetleg egészen a biztonsági szelep kinyitásáig, akkor vszínűleg a tartály légnyomása megszökött. Ebben az esetben viszont lehűléskor visszaesik a nyomás a kiindulási értékre! Ezt fontos megfigyelned!
Előfordulhat -mint ahogy írta valaki- a bitermikus hőcserélő átlyukadása is, bár ez elég ritka. Sokkal gyakoribb a feltöltőcsap áteresztése. A fényképeiden nem látom a feltöltőcsapot, ennél a tipusnál az a hidegvizes bemenőcsonkon található, háromállású fekete kar van rajta. Ennek a belseje egy kis gömb, amiről egyrészt leválik a fényes bevonat, másrészt rárakódik a vízkő, és így "átcsúszik" a golyó és a teflon között a víz. Nem javítható, cserélni kell, vagy ha van más feltöltési lehetőség, akkor kiiktatni.

Sokkal macerásabb a másik problémád! A panel tönkremenetelét valóban a rákerült víz okozza, de ez a víz sem a biztonsági szelepből, sem a szivattyúból nem tud a panelra kerülni!
Mellékesen, ha a szivattyú felső-belső részén lévő automata légtelenítő csöpög, akkor vagy le kell zárni a kupakját (úgy viszont nem légtelenít), vagy ki kell cserélni. Kapható külön belevaló betét, keress a környékeden Beretta-szervizt.

Na, szóval a panel a lyukas hőcserélőből leszivárgó, majd lecsöppenő víztől ázik be! Sajnos, a CIAO-nak ez tipushibája. A fényképeiden jól látszik az égőtérszigetelés jobb alsó sarkán a rozsdásodás, vszínűleg az oldalsó lemez fent is hasonló lehet. Le kell venni az égőtér elejét, és belül szépen lehet látni a szigetelés beázását!
A lyukas hőcserélőt nekem még nem sikerült megforrasztanom, lehet, hogy másnak sikerül. A hőcserélő ára borzalmas.

A lecsöpögő víz a vezérlődoboz tetején középen talál utat befelé, szépen látszik a nyoma a panelon. Jellemzően a trafó alatti diódahidat szokta "elvinni", esetleg még a panel alján látszanak fröccsenésnyomok. A panelt jó műszerész jó eséllyel tudja javítani!

Azt már csak kíváncsiságból kérdem meg, hogy van bekötve a kazán a kéménybe, mert a fényképen igen közelinek tűnik a lambéria.......
(#) gszabo1 válasza szerviz hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Az én kazánomnak mi lehet a hibája? Ariston Eurocombi AT23MMFI 8 éves, nem indul a tűz. Harmadik vezérlőpanel száll el, pár napig voltak jók. Mi okozhatja a hibát? 8 évig nem volt vele gond egy új lakásban...
(#) Edith válasza szerviz hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm!
Amit hozzá tudok tenni,mint laikus:a kazán most ki van kapcsolva,nem vagyok elég bátor, hogy bekapcsoljam.
A hőcserélő két éve ment tönkre, most valószínűleg azokat a nyomokat látod a képen.Most nem lyukas.
a Grundfos nevezetű szivattyú vagy keringető, nem tudom, alatt van egy menetes végű szelep, ott csöpög.
A nyomást, ha beállítom 1,5 -re, és csak bedugom a konnektorba a kazánt, azonnal elkezd felfelé menni, és onnan, abból a menetes végű csapból elkezd csöpögni a víz.Sajnos be tudott folyni a panel burkolatába is, a fal enyhe egyenetlensége miatt.
A feltöltőcsap simán rá van kötve a hideg vízre. Egy kék elfordítható csap. Semmi több.
Ha jelezte a kazán, hogy kevés a víz, ezt a csapot szoktam megnyitni addig, amíg el nem aludt a lámpa.
Most viszont annak ellenére, hogy a nyomás rohamosan megy fel, állandó vízhiányt jelez.

A villanyszerelő, aki megcsinálta a panelt, azt mondta, használhatom a kazánt, de csak úgy, hogy ha begyújt, akkor rövid ideig, kb 5 percig menjen, mert most meg nem alszik el a gyújtóláng, és fel fog forrni a víz a hőcserélőben. Ilyen lehet?
Így nem merem használni, még rövid időre sem.
Pedig már kellene, nagyon hideg van a lakásban, más fűtési mód viszont nincs.
(#) p100 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Ocean ECO 20 kombi kazán (kéményes) gépkönyvét keresem. Ha tud valaki segíteni ez ügyben, azt szívesen venném!

Előre is köszi!

p100
(#) p100 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Bár az is nagy segítség lenne, ha valaki tudja, hogy pontosan hol helyezkedik el az Ocean ECO 20 kombi kazánban a fűtési NTC, vagy hogy mi a típusszáma?
(#) otto54 válasza p100 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Hello!
Szemben állva a kazán baloldalán lévő függőleges rézcsőben.
Egy másik témánál ez már szóba került.
Az onnét másolt képet mellékeltem.
Az alsó az érzékelő,a felette lévő az a védelem (magas hőfok).
Az érzékelő csatlakozós,a védelem forrasztva van.

Üdv.
Ottó
(#) p100 válasza otto54 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Hello otto54!

Köszi szépen a gyors választ, illetve a képet. Az alsó az valóban csatlakozós, de a csatlakozó lehúzásával csak a vezetékpár jön le, magát az NTC-t hogy szedem ki?

Köszi.
(#) otto54 válasza p100 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Hello!

Az érzékelő szondaként van belecsavarva a csőbe.
Komplett szokták cserélni.
Előtte a kazánt kikapcsolni,a vizet leüríteni.
Majd a javítás után a rendszert feltölteni,esetleg légteleníteni kell.
Volna egy kérésem:mérd meg légy szíves a használati meleg víz szonda ellenállását alapállapotban,esetleg akkor is amikor meleg vizet állít elő a kazán.

Üdv.
Ottó
(#) p100 válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia,
Szívesen megmérem a HMV szondát, ha elárulod, hogy melyik az (mert eddig ugye a fűtési NTC-ről beszéltünk). Pontosan hogyan kell légteleníteni feltöltés után?
Köszi,
p100
(#) otto54 válasza p100 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Üdv.
A képre tett HMV felírat feletti szonda a használati meleg víz érzékelője.
Milyen értékű a fűtési NTC-d,vagyis milyen értékűre cseréled?
Ha sikerül a kazánt kizárnod a fűtési rendszerből - mert aki felszerelte gondolt kazáncserére és egyebekre- akkor a kazánban lévő légtelenítővel. Általában mindegyikben van,vagy egy csavar,vagy automata légtelenítő.
A csavar a legmagasabb ponton (a víz szempontjából) az automata légtelenítő bárhol a kazán házán belül.
Szokott levegő a szivattyúban is benn maradni,azt a szivattyú végén lévő csavar kicsavarásával lehet kiengedni.
Ilyen "móka" után célszerű az egész fűtési rendszerben a légtelenítést elvégezni. Amennyiben automata légtelenítők vannak,akkor azok elvégzik helyetted.
Egy fűtésszerelő biztosan szakszerűbben el tudná magyarázni,de én a vezérlésekkel,automatikákkal foglalkozom így csak "kényszerből" légtelenítek,ha nincs fűtésszerelő a közelben.

Üdv.
Ottó

HMVérz.jpg
    
(#) manovics hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.
Van egy Junkers Eurostar 24 ZWE 2Kp tipusú (régebbi) kombikazánunk. Szeretnénk lecserélni a termosztátot és vettünk egy Siemens REV12-es tipusút. A bekötésben kérnék segítséget. 3 darab kábel áll ki a falból (barna,kék, zöldsárga) de csak 2öt kell bekötni a siemensbe.. nem tudjuk melyik kettőt...
Illetve a zöldsárgát be kell-e kötni egyáltalán... (gondolom az a földelés)

segítségetek nagyon köszönöm
(#) ptesza válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia. Ilyen van nekem is.

Biztosat csak akkor tudsz ha megnézed a kazánnál is, hogyan van bekötve. Egyébként hasonlóan gondolkodnék én is. Okos kis cucc , mennyibe fáj ez mostanság? Arra vigyázz azért , hogy a kazánt azért áramtalanítsad amikor bekötöd ,mert kazánonként változhat a kapcsolt feszültség, 24V-és 230V között .
(#) manovics válasza ptesza hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
hát ez az... itt volt ma a gázszerelönk, aki szerintem nem értett hozzá, közölte hogy nem passzol a termosztát a kazánhoz és még a kazánból is kikötötte a kábeleket most a kályhától kell indulnom, mert azt se tudom, hogy volt bekötve a kazánba a 3 kábel... milyen sorrendbe.
amúgy 12 e forint volt.
(#) ptesza válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
OK dobj egy képet arról a panelról ahova be lesz kötve. Valamit ki fogunk okoskodni biztosan. Lehet ,hogy nem bírta működére bírni a termosztátot , elsőre eléggé bonyolultnak tűnhet, de a tudásához ez a minimum.
(#) manovics válasza ptesza hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
köszi

most csatolok egy képet a termosztát panelről. mondom, délelőtt már be lett kötve, és amikor bekapcsoltuk akkor nem idnult el a kazán, de aztán a szerelő a kazánnál valamit átkötögetett és elindult a fütés. aztán meg nem akart leállni...
a kazánnál az elektromos panelhez nehéz hozzáférni. 1,2,3,4es luk van stb.

P9071800.JPG
    
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Hello!

Hasonlít a kazánod a csatolt képen látható részletre?

Üdv. Ottó
(#) manovics válasza ptesza hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
megnéztem a kazánt. van egy olyan kis panel az elektronikánál, ahol N és L betük vannak a bekötött kábelek alatt. L=barna, N=kék.
nem tudom segít-e ez valamit.
(#) manovics válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
igen
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ide raktam egy gépkönyvet,erről közösen ki tudjuk bogarászni a bekötést.


Bővebben:ZWE 2KP gépkönyv
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A gépkönyv alapján azonosítsd be a kazánt.
Szerintem ilyen kazánod van.
Sajnos oroszul van,de majd legyűrjük a nyelvi akadályt.

Üdv.
Ottó
(#) manovics válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Igen, pontosan ilyen, igy néz ki
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A 163-as jelölésű sorkapocsba jelenleg van valami kötve?
(#) manovics válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
nem, oda már nincsen semmi kötve..
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A régi szoba termosztát típusa kellene.
Esetleg kép a sorkapcsáról.
Információként el kell mondanom,hogy vannak olyan kazángyártók,melyek olyan módon alakították ki a szobatermosztát csatlakozását,hogy oda csak a saját szobatermosztátjuk illeszkedik.
Hogy ez a típus ilyen-e azt nem tudom,de van arra is esély.
(#) manovics válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A régi termosztát tipusa: Junkers Tr 21.
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Aki perfekt oroszból fordítsa már legyen szíves a termosztát bekötési rajzát tartalmazó oldalon a jobb felső sarokban lévő szöveget.
Amely durván arról szól,hogy csak TR21,TR100,TR200 szobatermosztátokkal működik együtt a kazán.
Remélem félre értettem! (?)
(#) manovics válasza otto54 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Régen lehet hogy ezt irták, de azóta változott a piac is, a kinálat is..nem lehet?
(#) otto54 válasza manovics hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A kazán a régi maradt,így sajnos annak a tulajdonságaihoz kell alkalmazkodni.
Látnom kellene a régi termosztát belsejét ahhoz,hogy meg tudjam mondani,hogy az újat milyen kiegészítő áramkörrel lehet illeszteni a kazánhoz.
Vagy kellene kapcsolási rajz a Junkers elektronikájáról.
Esetleg a listatársak közül van ilyen rajza (vagy kazánról,vagy a termosztátról)?
Következő: »»   8 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem