Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 23
(#) kikiriki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia
Köszi de mi az a 5.6k 150n?
(#) szoker hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki nem tud véletlenül egy egyszerű kapcsolást vezetékes telefonra hívásjelzőre?
(#) proba válasza szoker hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Egy vezetékes telefon ,amiben van csengő.
(#) apanka válasza szoker hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
például:

PAGE1.jpg
    
(#) szoker válasza apanka hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm. kicsit pici a rajz, és olvashatatlanok a feliratok.
Viszont annyira egyszerű kellene, amibe nem kell külső táp, és stabil is.
A lednek akkor kéne világítania, mikor van bejövő hívás.


u.i.: A moderátoroktól kérdezném, hogy:
Mi értelme van a témákat össze-vissza helyezgetni? Nem volt még ilyen téma. Ha meg az a gond, hogy vezetékes telefon már volt, akkor ennyi erővel lehetne két fő téma is. Egyik: elektronikával kapcsolatos, Másik: Minden ami az előzőbe nem való.
(#) proba válasza apanka hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Egy kondi 2.2mF egy ellenállás kb 2.5k sorba velük két egymással párhuzamos de fordítva bekötött led. vagy egy graetz és az átlóban egy led.Ezt rákötöd a vonalra és híváskor már világít is.
(#) proba válasza apanka hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Leválasztás nélkül a telefonvonalra nem illik kötni semmit ,max ha elemmel működik.A központok eléggé allergiásak a nem megfelelően kezelt vonalra.
(#) apanka válasza szoker hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Itt egy másik! Neked a C1, R5, D5, ISO1 alkatrészekre nincs szükséged.

PAGE1.jpg
    
(#) pucuka válasza apanka hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Pont az a részlet maradt le a kapcsolásodról, ami a leválasztott csengetésérzékelést tartalmazza. (biztos álmos voltál) Amit látunk, az a vonalérzékelő áramkör, a piros LED világít, ha van vonalfeszültség. (azt nem tudom, hogy mekkora a terhelése, nem számoltam ki, ha 2 mA -nél több, a hurkot zárja, és a vonalat fel is veszi)
(#) apanka válasza pucuka hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Igazad van. Ez régen egy alközponthoz készült. Ott még jól működött, mert a nyugalmi vonali feszültség 20V alatt volt. Bocs.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Hali mindenkinek!

Lehet mókás a kérdés, de tudna e valaki ötletet adni ahhoz, hogy hogyan lehet vezetékes telefont javítás után próbálgatni, úgy hogy nekem nincs telefonvonalam.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Melyik részét?
Beszéd utat például úgy, hogy fog egy DC tápegységet (mondjuk 24V) és egy ellenállást (mondjuk 1 KOhm). Rákötöd a telefonra. Ha felemeled és belefújsz a mikronha és hallod a hallgatóban akkor jó. Ugyanitt ha tárcsázol akkor hallod azt is...
A csengető áramkört lehet ellenőrizni a legtöbb esetben 50Hz-el is, néhányszot 10V is elég (értsd pl. akár pákatrafó, bár több (két pákatrafó ) jobb. Soros ellenállás itt is kell (KOhm nagyságrend).
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi a tipp, ez már valami.
Olyan gondom van, ha élő vonalon van a készülék, az a jelenség meg van, hogy bele fújok, és hallom a fülemen, de nem ad vonalat. Amit nekem mondanak a másik telefonon azt hallom, de engem nem hallanak.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Fura. Igy nem szokott tönkremenni. Azért mérd végig a főáramkörben a félvezetőket (diódahid, tranzisztor).
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Azt azért nézd meg hogy lehúzza-e 10V alá ha felemeled a kézibeszélőt, mert talán ez csinálhat ilyen jelenséget (de hasonlót sem láttam).
(#) mezei dávid hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
üdv mindenkinek!
Ki tudna segíteni?
Van egy KFe-Ap 380 tip vezetékes telefonom kép mellékelve az lenne a kérdésem mi baja lehet
mikor hívok választ kapok az operátortol a hívott fél
nem kapcsolható. De ha mobilrol felhívom nem cseng ki de ha felveszem a kagylot élő vonalban vagyunk a tesommal.
Kérem aki tud írjon,
Üdv Dava
(#) mezei dávid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia Nekem van olyan telefonom épp itt raktam fel amelyben volt egy sárga led ha hivtak az világitott de nem tudom milyen értékü volt
a telefon sem müködik csak híváskor a központ beszól a hívott fél nem kapcsolható. kerstem ahibát de nem tudok rá jönni miaz oka.
üdv
dava
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Valamilyen zárlat van a készülékedben, ami a vonalat állandóan "beemelt" állapotban tartja. Egy bizonyos idő eltelte után a központ leválasztja magáról a hibás készüléket, és ekkor a hívó hibaüzenetet kap. Legyen egy biztos jó próba készüléked, hogy ki tudd zárni a készülék, vagy vonal hibát. Ha a vonal hibás, = hiba bejelentő.
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia !
megnéztem a vonal rendben,másik telefon működik
Én arra gondoltam ,hogy ez a parázsfénylámpa lehetett
benne és ,hogy most hiányzik belőle nem esetleg ez miatt lehet,
Üdv
dava
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
A ködfénylámpa biztos nem, annak a működtetéséhez min 80 V kell, ami csak a csengető feszültségnél van jelen, egyébként szakadást jelent.
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!
Igazad lett.
megtaláltam akis rezidenst egy kis ellenállás bár nrm tudom az értékét csak szin csik van rajta 2arany egy fekete majd 2arany és egy piros.
köszi Te biztosan értesz valamit az elektrotech-hoz
üdv.
dava
(#) bodnar00 válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia! Nézd meg jobban szerintem ott valami sárga lesz arany helyett, lehet 4,4M 44 Ohm esetleg 244 Ohm is ha fordítva van.
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Nem valószínű, hogy egy ellenállás miatt van. Sokkal valószínűbb, hogy abban a kapcsolóban van a hiba, ami a kézibeszélő felemelését érzékeli. Ez lehet mechanikus rugós kontaktus, vagy elektronikus, pl. hall elemes. De lehet a telefonban levő tárcsázó IC hibája is. Ez utóbbi a legvalószínűbb, és ez sajnos többnyire javíthatatlan, pótalkatrész szinte beszerezhetetlen, mert ezek gyártmányhoz kapcsolódó cél IC -k.
(#) Gafly válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
4M4 rezidenst zsigerből kizárnám
Mellesleg Pucukának igaza van...
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia Igen érdekesen alakul a helyzet,mert már tudok hívni
sőt kihangositható,most már csak egy gond van,ha hívom ezt a telefont nem csenget ki. tvább piszkálom.
üdv Dava
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
SZIA.
elnézésed kérem, de az utolsó eredményem a te javaslatod eredménye, az lenne a kérdésem ,hogy erről az IC -röl van szó csatolva a jpg
üdv dava

IC JPG.jpg
    
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Csatoltam az ic datasheetjét. Ebből láthatod, nem egy egyszerű darab. Ha ez a hibás, amire jó esélyed van sajnos, akkor javíthatatlan.

SAA1094.pdf
    
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Ha az SAA 1094-ről beszélünk akkor az egy síma csengető IC és kiváltható akár egy zümmerrel is. Egyébként nézegesd/méregesd még egy darabig mert alig pár alkatrész van álltalában a csengető körben...
(#) mezei dávid válasza Gafly hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
szia!
Ha az IC hibás és kiváltható zümmerrel lrajzolnád a zümmer bekötését az IC helyére
ödv DAva
(#) Gafly válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szia DAva!
Ha nem is rajzolom le, de elmesélem hogy én hogyan váltanám ki a csengő IC-t.
Fognék egy beépített elektronikával rendelkező piezó zümmert (ami mondjuk 5...12V hatására fütyül). Ezzel párhuzamosan kötnék mondjuk egy 6,8...12V Zenert. Ezzel az egésszel sorba egy 4,7...10K ellenállást és egy 100...470nF (250V és nem elkó!) kondit.
Ki is próbálhatod, úgy hogy közvetlenül rákötöd a telefonvonalra és rácsengetsz. Lehet játszani az alkatrészekkel a neked legjobban tetsző hanghatás eléréséhez. Az alkatrészek biztonságos működési tartományát (SOA) azért tartsd tiszteletben
Következő: »»   2 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem